mkowals1

12 noży do kosiarki rotacyjnej 1,65

Polecane posty

pawelJD    17

Pytałem jakie rośliny będziesz ciął, a to dlatego, że do każdego rodzaju materiału roślinnego dostosowuje się prędkość nożyka.

Warunkiem właściwego ścinania (stosunek prędkości obw. nozyka do prędkości ruchu maszyny) określa wzór:

Vnż/Vm jest większe równe 2πR/4*l*cosa.

Minimalna prędkość cięcia powinna wynosić odpowiednio dla:

koniczyny 13 m/s

lucerny 15m/s

tymotki 23m/s

stokłosy 24m/s

pszenicy 32m/s

 

To tylko część z wykładu o kosiarkach bębnowych. Wynika z tego, że należy zwiększyć prędkość kątową lub zmniejszyć prędkość robocza zestawu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

też myślałem o tych nożach, żeby założyć 12 to jak się tak zastanowić to teoretycznie powinna być dwukrotnie wydajniejsza, nawet jakbyś jechał na 4 biegu c 360 to powinna docinać, ja kosze na 2 biegu bo kosiarka podskakuje w wszystkie strony, przez te dziki...

Witam,można to zrobic ,założyć dodatkowe trzymaki i noże ,ale musisz przestawić talerze w taki sposób aby nie trafiał nóż jeden w drugi bo będą się tłukłyi będzie jeden łoskot :P Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

Trochę odkopię temat,swego czasu podwoiłem ilość w 135,mając na uwadze koszenie 5 na słabszych,choć równych kawałkach. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu kosiła może i ciut dokładniej,ale zachowywała się trzydziestka,tak jakby targała 165 ,żeby rozpędzić trzeba było bardziej komin “prostować“. Woda grzała się o wiele prędzej,Odpiąłem stalki problem znikł .trzymaki zostały na wszelki wypadek jeśli by sąsiadowi łeb urwało :huh: tak i się stało . Teraz do 185 nie mam takich zapędów,wraz z przetrząsaczem pokosów 60 ma niezbyt ciężko na 3 ,często koszę 4 na zależnych 1300 obr.silnika ,by uzyskać predkośc jak i obroty 3 biegu przy 2000 obr.

Tyle że w tym czasie podnośnik nie działa :wacko: ,a i ciężej wystartować :mellow:

 

Trochę odkopię temat,swego czasu podwoiłem ilość w 135,mając na uwadze koszenie 5 na słabszych,choć równych kawałkach. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu kosiła może i ciut dokładniej,ale zachowywała się trzydziestka,tak jakby targała 165 ,żeby rozpędzić trzeba było bardziej komin “prostować“. Woda grzała się o wiele prędzej,Odpiąłem stalki problem znikł .trzymaki zostały na wszelki wypadek jeśli by sąsiadowi łeb urwało :huh: tak i się stało . Teraz do 185 nie mam takich zapędów,wraz z przetrząsaczem pokosów 60 ma niezbyt ciężko na 3 ,często koszę 4 na zależnych 1300 obr.silnika ,by uzyskać predkośc jak i obroty 3 biegu przy 2000 obr.

Tyle że w tym czasie podnośnik nie działa :wacko: ,a i ciężej wystartować :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

My mamy założone 12 noży w polskiej kosiarce z famarolu , lżej sie kosi , zadziej sie wymienia noże i można mniejszymi obrotami pracowac np. na 4 biegi C-360 i mniejszy gaz żeby troche szybciej niż na 3.


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Prędkość obrotowa bębna musi być utrzymana w celu zachowania odpowiedniej ,,sztywności '' noży jak zbyt mocno się zwolni to sie po prostu będą chwać zamiast ciąć trawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

Niższe obroty czyli Około 1400/1500

Edytowano przez PronarekP5

FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kondzio342
      Wiatam Panowie. Rozgladam sie za kosiarka rotacyjna nowa lub uzywka lecz zeby przekladnia kosiarki byla katowa. Panowie pomozcie wasze spostrzezenia. Bedzie pracowal z 3512. I zadko z masseyem 4255. Ale to jakby cos nie tak z tym mniejszym. Czekam na opinie urzydkownikow i porady co kupic.
    • Przez adamek1942
      Witam mam oto takie pytanie która będzie lepsza z tych kosiarek?? w grę wchodzi dysk i bęben.
    • Przez adamek1942
      Witam zakładam nowy temat  ponieważ nic nie znalazłem na temat tych kosiarek, co sądzicie o tych kosiarkach z tego co zauważyłem to mocowania mają lepsze od uni alki,
      zakładałem inny temat na temat kosiarek ale tamto jest już nieaktualne
    • Przez jonh
      Witajcie.Jaką kosiarke polecacie do 10 tysięcy. Szerokość robocza to minimum 3 metry. Co myślicie o kosiarce fella sm 320? 
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy orientuje się ktoś jaki olej lać do kosiarki Pottinger , niby na producent pisze że SAE 90 no ale nie za dużo mi to mówi bo mi wyskakują w różnych specyfikacjach.
      Jeśli by ktoś był w temacie to proszę o info.
      a taki by się nadał
      OLEJ TEDEX GEAR 80W90
      ??
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj