Kondzio342

Kosiarka rotacyjan 1.85 skosne zaby w przekladni

Polecane posty

Kondzio342    5
Wiatam Panowie. Rozgladam sie za kosiarka rotacyjna nowa lub uzywka lecz zeby przekladnia kosiarki byla katowa. Panowie pomozcie wasze spostrzezenia. Bedzie pracowal z 3512. I zadko z masseyem 4255. Ale to jakby cos nie tak z tym mniejszym. Czekam na opinie urzydkownikow i porady co kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5
Ale mam kolego nierowne pola bardzo. Tez sie zastanawiałem. bo szeroki pokos ale i tak na kiszonkr rozrzucam takze obojetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

A ten 3512 nie podniesie przodu przy 1.85? Na nim ledwo 1.65 wisi przecież przy jeździe go podrywa  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5
Nie jesli z słownikiem licze ze bedzie ok dociazy sie go i będzie ok. jest na szerokim kole z tylu da rade. Myslalem koledzy o unia mewa 1.85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5421    25

mam tez kosiarkę rotacyjną Famarol Mewa 2,10 m . z 2009r . kosiła ok. 15 ha na pokos . po 3 sezonach uciekl olej z przekładni , a 2 lata temu musiałem wymienic trzymaki nożyków bo juz gubiła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5
Czyli kolego lipa. A co byscie polecili? Jaka firma jaka przekladnie ktora kosiarka ma przekladnie na zebach pod kotem nie proste. Moze cos nowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Na te 7ha koszenia to ci zwykła byle jaka 1.65 powinna wystarczyć Większe sa duzo droższe więc raczej bez sensu zakup chyba że finanse to nie problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5
Kolego powiem tak 1.65 to ten ciagnik jezdzi z nia jakby jej nie czyl to jest mega dziwne. U nas sporo tych ciagnikow chodzi ale czy mamy taki egzemplarz czy co nie wiem wiec 20cm to duzej różnicy nie ma. Tak mi sie wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Mam 3P i tez tej kosiarki nie czuje (ten sam silnik) te kosiarki chodzą u nas z C330 i tez daja radę Też myślałem o zmianie na szerszą ale cena tej 1.85 to dwa razy tyle co 1.65 to mnie troche ostudziło bo i potem z częsciami może być kłopot (do 1.65 jest wszystko wszedzie) tak że chyba zostanę przy 1.65  chyba że będzie mnie stać zna nową dyskową to wtedy sie skuszę O 1.85 polskiej przestałem nawet mysleć  bo sam chyba wiesz jakiej one sa jakości

Edytowano przez Karol445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Napisze ci tak Kupuje najtańszą i przeważnie wytrzymują po 3-4 lata bez remontu (kosze wiecej niż ty i też mam nierówne łąki) Jak się zepsuje to remont dopóki sie opłaca to remontować ( przeważnie wykorzystuję części z poprzedniczki jak trzeba to sie cos dokupi) Jak już się nie opłaca naprawiać to znowu nowa najtańsza Wedłag mnie one wszystkie są beznadziejnej jakości więc nie warto przepłacać za droższe (chyba że kupi się samaszu ale to kasa już inna) Tak zajeździłem już 3 kosiarki przez 20 lat i nie narzekam na koszty wychodzi jakieś 250 zł na rok licząc kosiarke za ok 3000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5
No rozumiem kazdy ma inne podejacie mi wytrzymala ze slupska do tej pory ale pada powoli. Wiec planuje wymienic tylko wiem ze sa rozne rodzaje przekladni jakie sa moze nie tyle wytrzymale tylko lepiej wykoane bardziej tak wiesz o co chodzi wiem ze tyle nie wytrzymaja ale cos lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Ta tryby będą skośne a wałki toczone ze zwykłego pręta niczym nie utwardzonego, Blacha na osłonie z puszki po piwie, pierwsza rama nośna łamie sie przy podnoszeniu pod swoim obciązeniem, paski palą się same z siebie, łożyska są luźne po paru godzinach pracy, talerze wycierają się szybciej niż powinny, trzymaki noży nie trzymają I tak można w nieskończoność wymieniać usterki w tych maszynach Same tryby to jeszcze nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5
Ja pracuje tata tez i za bardzo nie mamy czasu na naprawy itp cos w miare solidnego i na cene w maiare ok. tylko jaka bo za 3 tys nie ma co oczekiwac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

To może kup z samaszu to już jakiś producent z doswiadczeniem   i może posłuży jakis czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5
Ooo a jak material wykonania jak przrkladnia paski lozyska? U nas maja unie i tez chodzi tylko nie wirm jak dlugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam. Chciałbym kupić do zatora Forterry 125 . Kosiarkę czołową , ale mam problem wałek z przodu kręci się w przeciwnym kierunku jak norlamnie  " nie ma możliwości zmiany kierunku obrotu "..... czy ktoś się orientuje czy są jakieś kosiarki czołowe co maja zmienne kierunki pracy lub jak to rozwiązać . ??
    • Przez I_LOVE_MTZ
      Proszę opinie na temat kosiarki claas disco 2650 ile mocy ciągnik awaryjność
    • Przez adamek1942
      Witam mam oto takie pytanie która będzie lepsza z tych kosiarek?? w grę wchodzi dysk i bęben.
    • Przez adamek1942
      Witam zakładam nowy temat  ponieważ nic nie znalazłem na temat tych kosiarek, co sądzicie o tych kosiarkach z tego co zauważyłem to mocowania mają lepsze od uni alki,
      zakładałem inny temat na temat kosiarek ale tamto jest już nieaktualne
    • Przez jonh
      Witajcie.Jaką kosiarke polecacie do 10 tysięcy. Szerokość robocza to minimum 3 metry. Co myślicie o kosiarce fella sm 320? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj