Robinho1997125

Jaki agregat uprawowy do c360 3p?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam, zastanawiam się nad zakupem agregatu uprawowego do URSUSA c360 3p. Podobają się mi agregaty apollo firmy DZIEKAN lub agregaty firmy Bomet. Co mi polecacie?post-16595-0-35330000-1388098954_thumb.jpg

post-16595-0-05424600-1388099296.jpg

Edytowano przez Robinho1997125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

ja mam do 3p 210 kultywator+wałek pojedyńczy ,ale ma ciężko,proponuję coś na wąskim pazurze i podwójny wałek,szybciej wtedy można jezdzić,zapotrzebowanie mocy jest mniejsze i 2 wałki zrobia super robotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Ja do C-360 mam Bometa 2,1m na wąskiej sprężynie z podwójnymi wałkami i myślę, że to jest najlepiej dopasowany zestaw. W mojej okolicy 3p przeważnie współpracują z agregatami 2,1m. Ziemie głównie 3-4 klasa i czasami górki.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

do 3p to tylko 2.10 sam kilka lat pracowałem tym zestawem i szczerze polecam ;)


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Tak, tak... Na zimowej orce nie jest źle, ale jak przychodzi świeżo orane, gdzie musisz wpuścić głęboko aby zęby spulchniły ślady po ciągniku nie jest już tak kolorowo. Takim agregatem C-360/C-360 3P trzeba pracować 3 biegiem, bo inaczej jazda nie ma sensu.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assasin    502

Polecał bym Ci Dziekana.Ma wały dociskowe lepszą robotę robią niż bez docisku.Tylko weź na łożyskach żeby te wały były niż na tulejach o niebo lepsze :)

Edytowano przez Assasin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

Co chodzi o wykonanie to dziekan lepiej wygląda co za tym idzie ma większą masę, ale radziłbym Ci bometa bo z dziekanem będzie ciężko na uwrociach wystarczy spojrzeć na wałki wszystko jest masywne i na dodatek dalej wysunięte niż w bomecie, ale znowu jakość i wykonanie drugiego pozostawia wiele do życzenia :-P


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assasin    502

Pedro2

Co nie pójdzie. c360 jeszcze 3p da rade Dziekanowi bez problemowo.Mój wujek nie takie rzeczy Ciągnął c 360 i dawał rady bezproblemowo :)3.0m agregat Ciągnęła 60-tka tak że nie ma co narzekać że nie da rady Dziekanowi :)

Edytowano przez Assasin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

Pójść pójdzie, ale komfort pracy będzie na niskim poziomie, ze tak powiem :-P komplet obciążników i coś jeszcze z przodu i będzie może jakoś pracował...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes1987x    3

Też polecam Dziekana bo sam do mojego 3p mam Bometa 2.7m i na świeżej orce na 5-6 kl ziemi na 3 biegu ma ciężko moim zdaniem 2.4m by był dobry chyba że masz jakieś pagórki

 

Pedro2

Co nie pójdzie. c360 jeszcze 3p da rade Dziekanowi bez problemowo.Mój wujek nie takie rzeczy Ciągnął c 360 i dawał rady bezproblemowo :)3.0m agregat Ciągnęła 60-tka tak że nie ma co narzekać że nie da rady Dziekanowi :)

Pójść pewnie że pójdzie ale tu chodzi i też o uprawę a w tym przypadku z 3 metrowym wątpię by uprawa orki była by zadawalająca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assasin    502

Wiadomo tak jak po agregacie aktywnym nie będzie, ale moim zdaniem szkoda się męczyć z takim małym metrażem;] Zresztą trzeba się zapytać jaki mają przelicznik ile km do jakiego metraża :) i już wszystko wiadomo :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=j9uB5f42BdA

nie mam więcej pytań :) widzicie tam jakieś obciążniki ?? bo ja nie ;) Wiadomo trochę cięzko idzie ale 2,8m spokojnie można kupować

Edytowano przez Assasin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

co do stabilności to z Dziekanem 2.1m nie powinno być źle. W tym roku robiłem broną ciężką w wałkami o szer. 3m moją 60-tką i stabilność nawet niezła. Wiadomo że po szosie za szybko nie dało sie jechać, ale chociaż wspomaganie było :D U nas zarówno do 60-tki jak i do 60-tki 3P czepiają 2.1m i powiem wam że to jest dość na nasze ziemie. Ja do Forda czepiam 2.1m Bometa i robie na 2H, gdzie 1H jest szybsze niż 3 w 60-tce ;) Pola ubywa, nie musze nadrabiać obrotami i efekt jest niezły.

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1207    16

Znajomi kupili Bometa 2.8 do C-360 i na pierwszych 5 ha 4 zęby się połamały, boją się wiosna nim wjechać w pole bo ziemia nie bedzie spulchniona tak jak jesienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Ale ogólnie kultywator 2.10 na szerokich łapach z podwójnym wałkiem nie powinien stanowić problemu do c 360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zamówię dziękana 2,1 m na wałkach dociskowych, wydaje mi się że one bardziej wyrównają ziemię i rozwalą bryły. Cena jest prawie taka sama ale bardziej przemawia do mnie dziekan. Bomet ma wałki na łańcuchach i gdy są większe bryły to wałki podskakują.

Edytowano przez Robinho1997125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assasin    502

Hahahahaha dobre do ,3p brony lekkie i co może jeszcze jeden pług konny i żona z tyłu bo nie dźwignie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

i Widzicie co c 360 potrafi ?? nawet zęby w agregacie wyrywa tak ma mocy :D

to nic :D Znajomy brał ode mnie tego Bometa i krzywo podjechał przy podczepianiu więc szarpnął żeby go przesunąć i ząb poszedł w agregacie :D Co do jakości Bometa to ja sie nie wypowiadam. Mój jest z lat 90-tych i odpukać, ale jeszcze nie był spawany. Wiadomo kilka zębów sie wymieniło, ale po tylu latach to i tak nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek36    18

assain mam 3p nawet z turem robiłem nim w belarce orka itd tylko że cięzka ziemia i góry teraz jest deutz i jest ok a perkins to tylko lejek bele do obory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

weź taki kultywator z wałem który będzie dobrze doprawiał glebę a też żeby ciągnik nie miał za ciężko- 80-90% obciążenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
    • Przez klamka4
      Witam pisze w imieniu kolegi bo ma taki problem. 
      C360 jak jest zimny to odpala a jak ciepły to mie odpala i nie można wałem przekręcić. A jak odpali gdy jest zimny to strasz nie kopci i kontrolki się świeca. Pomoże ktoś z góry dzięki 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam 
      Mam pytanie czy ursus 1201 uciagnie 4m agregat uprawowo siewny z wałem strunowym 
      Pozdrawiam
    • Przez PaweLisowicz
      Potrzebuję zakupić obciążniki do c-360. Konkretnie chodzi mi o 2 środki na oś tylną nowego typu do c-360, wraz z możliwością wysyłki.   
    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj