Zaloguj się, aby obserwować  
arinera

Zamiana silnika w Zetorze 3320 na silnik Perkinsa

Polecane posty

seweryn20    825

@pawel885 Typowe tłumaczenie. Jak nie umiem zrobić to to mówię że dziadostwo, sprężarka i sposób włączania taki sam jak w 4011. Miałem 20 lat ponad i nic takiego nie miało miejsca to samo tyczy znajomych. Zetory w okolicy przeróżnej daty tak samo jak 60-ki. Nikt jakoś nie trzyma kijem. Najwyraźniej w twoich stronach nie umieją nawet tego obsługiwać, założył bym się że goście zepsuli by metalową kilkę. Z częściami to jakieś bzdury piszesz. To wskazuje że niewiele wiesz na ten temat. O awariach wspominał nie będę. Pisz o rzeczach o których masz pojęcie a nie twórz niestworzonych historii tylko po to żeby udowodnić swoją racje której zresztą nie masz. Nie będę wspominał o fakcie że nie rozumiesz tego co czytasz. Nie mam nic do silnika perkinsa, to co napisałem wcześniej to kąśliwa odpowiedz na debilne wcześniejsze wypowiedzi uznające wyższość silnika perkinsa w ciągniku zetor przy całkowitym braku rozsądnych argumentów.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ok nie znam się, już się nie udzielam....MF, Landini, Claas, Renault, Hanomag, JCB, Volvo BM, IMT, Manitou, Cat, Linde, Farmtrac, weidemann, dronningborg i wiele innych marek - oni też popełnili wielki błąd że zetorowskiego silnika nie stosowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

jak fabryka wcisła ten silnik do ciągnika, inżynierki go uzbroiły, przykręciły tak by to jakoś grało to ok. Wszystko jest w porządku. Ale zabawa z tym w garażu dla nie wiadomo jakiego powodu jest idiotyzmem. Ci co to robią to chyba dla jaj i pewnie innej roboty nie maja. Bo ciągnik jest do roboty, ma ją robić i zarabiać pieniądze a nie być obiektem eksperymentów bo komuś coś tam się wydaje.

Sam potwierdziłeś fakt że nie wiesz o czym czytasz a już na pewno tego nie rozumiesz. A napisałem wyraźnie że nic do tego silnika nie mam.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No. I założyć pierdzącego perkinsa który do pięt nie dorasta zetorowskiemu silnikowi.

Ja się odnosiłem do tej wypowiedzi. A teraz wmawiasz każdemu że nie rozumiem co czytam i że nie masz nic do perkinsów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Bo z jedną zaletą niby mniejszym spalaniem to czym innym może konkurować z silnikiem zetora w zetorze oczywiście?

Skończmy tą słowną przepychankę. Już mi się nie chce na nowo wszystkiego tłumaczyć.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wujek posiada 3512 i zetora 3320 obydwa od nowości ursus ma nabite 3000mtg jest już po remoncie, pękł wąż od powietrza i niestety pociągną.ł ojej z brudem, zetor ma już ponad 5tyś elegancko chodzi, ursusek dobry do lekkich prac chodzi z kosiarką i z przewracarkami oprysk, siew, zetor lata z prasą rolującą niby ta sama moc ale ursus nie da rady dobić leci z obrotów, zetor dobija bez problemu, w orce zetor chodzi w uni 3 ursus niestety nie da rady chodzi w 2 może dlatego że jest lżejszy, moja rada taka nie zmieniaj silnika, jak uważasz że ci dużo pali sprzedaj go a za niego kupisz ursusa i jeszcze ci pieniędzy zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i w końcu obiektywna wypowiedz , a nie tylko -" to jest dobre bo ja to mam".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzek89    112

Sasiad ma ursusa 35 12 od nowosci, po 6 latach uszczelke szlak trafil, pracuje na 6ha. To chyba mowi samo za siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Prawdę mówiąc nic nie mówi. Bez względu na markę usterki się zdarzają. A i tak nie o awariach była cała dyskusja tylko o sensie przekładki wymienionej w temacie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

resumując nie warto kombinować, lepiej wyremontować silnik zetora, bo jakby niby chcesz wszystko połączyć? Dużo kasy wewalisz w to a oszczędności ci się zwrócą bo latach dopiero, kup sopbie 360 3p i będziesz miał dwa B) a z tego co ja słyszałem to odnośnie super oszczędności mają właśnie wszystkie 3-gorowe silniki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arinera    0

Dzięki za odpowiedzi ale ja nie mam zamiaru przerabiać nic w ciągniku tylko pytałem czy ktoś juz to przerabiał .Może niech się wypowiedzą właściciele C-360 i C-360 3P Jak ktoś ma oba ciągniki niech poda spalanie i moc w obu ciągnikach pozdrowienia dla wszystkich z forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na ten temat jest już masa napisana. Z tego ponad połowa to przechwałki a niewielki procent fakty. Trzeba znać zalety obu żeby przesiać te informacje. Zaś jak znasz nie musisz tego czytać. W każdym razie ten temat to nie miejsce na 60-kę.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Manio221
      Mam pytanie znalazłem silnik do MF 2620 od kombajnu class senator typ silnika Perkins A6. 354,4 czy będzie pasował? Proszę o pomoc. Niby takie same typy silników  😉
    • Przez Darek43
      Witam mam problem z ciśnieniem oleju po remoncie zapala się kontrolka od oleju A przed nie paliła się czy to może być wina pompy  olejowej.
    • Przez Jurasik
      Witam,panowie chciałbym się dowiedzieć jak załączać światła w Zetorze 3320 odpalanym kluczykiem
      u nas w szkole mamy 5320 więc tak średnio to ogarniam a w środę mam egzamin 
      Z góry dzięki za pomoc :D !
      Pozdrawiam 
    • Przez MichalP
      Mam kilka pytań co do silnika w tym ciągniku może ktoś mi podpowie.
      1. Gdzie na silniku jest tabliczka żeby odczytać dokładnie  wersje silnika ? 
      2. Miska olejowa - odkręciłem wszystkie śruby  i mam problem od strony skrzyni odchodzi trzyma się od strony napędu. (odkręcone jest 24 śruby) czy   jest jakiś myk żeby tą  miskę zdjąć? 
      Dodam tylko że  moja ma uszy  gdzie na innych zdjęciach poglądowych  ich nie widzę.  Może ktoś dysponuje jakąś instrukcją serwisową do tego silnika 
      3. Jakiej  firmy kupować   tłoki i cylindry ? 
       
    • Przez Lukecki
      Witam, wydaje mi się że w moim Ursusie 1614 są za niskie max obr. Gaz w podłodze a jest tak mniej więcej 2000 obr. (obrotomierz nie działa) czy jest tam jakiś ogranicznik? Dodam że nie może zgasnąć po puszczeniu gazu dopiero po podniesieniu pedału od spodu. 
      Na filmach na YT mają większe obroty z tego co mi się wydaje 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj