adaskupodkarpacie

Jaka odmiana ziemniaka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jakie ziemniaki wybrać?

galeria
Pszenica
kagitaar    97
48 minut temu, GABBER85 napisał:

BELAROSA to smakuje jak pastewny

Mi osobiście też raczej nie smakują, ale najlepiej się sprzedają. I w trudnych warunkach suszy dają solidny plon. 

W normalnym roku nie mają podejścia do innych odmian ktore wiążą więcej ziemniakow pod krzakiem, ale podczas suszy nie zawodzą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1318

w mojej okolicy też 3-5 lat temu tylko belarossssse - zachwycali sie na targu, jarmaku, plon  jak pastewnego, teraz moda na Soraya,


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1768
27 minut temu, cinek1808 napisał:

U was też sadzeniaki z centrali po 5 zł? 

Soleks Wojnów  Jurek  2500zł/t tu tylko  dzwoniłem i widziałem że  rolnik z łuków się po 2700zł/t na olx ogłaszał.  Ja tylko  Arrowa biorę resztę brałem w tamtym roku a dwa nie nastawiam się ze za rok pyrki będzie droga 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174
1 godzinę temu, cinek1808 napisał:

U was też sadzeniaki z centrali po 5 zł? 

Gdzie po tyle ? Szczerze to tak sądziłem że po 4 to będą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Ja zamawiałem ,ale ceny jeszcze niema prawdopodobnie końcem listopada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Widać nieźle już ich jebie na dekiel, a z drugiej strony ci co się zapisują na zakup w takiej cenie też nie lepsi.

  • Thanks 1

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
9 godzin temu, PAN88 napisał:

@Azor07 jakie odmiany?

Soraya bo w zeszłym roku za późno zadzwoniłem i nigdzie już nie było  wziołem w zamian  connect, Red Lady , bellarose 

Edytowano przez Azor07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1768

@cinek1808nigdzie jeszcze nie  dzwoniłem bo zastanawiam się  za 3000zł/t jest sens wsadzić tyle $ w ziemię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395
2 godziny temu, Azor07 napisał:

connect, Red Lady , bellarose

jak CI wyszły te odmiany? 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Connect  bardzo długo zielone krzaki, kopałem je 28.10 plon super pomimo że dużo krzaków brakowało ,bardzo grube raczej pod Rumuna smak ok ,raczej bardziej biała w środku, podczas gotowania niektóre się rozpadają choć na wiosnę nie było z tym problemu . Red Lady krzaki małe a plon ok ,smak średni . Bellarose jak zawsze niedużo pod krzakiem ,ale bardzo grube i chętni są na tą odmianę . Myślę że jeszcze raz posadzę po trochu ,ale jak narazie niema chętnych wszyscy chcą Soraya i mi ta odmiana odpowiada plonem tylko przebiła ją connect . Niektóre ziemniaki u connect podczas kopania trzymały się krzaków i wylatywały do tyłu ,źle się kopało bo wilgotne badyle zapychały się po bokach .

IMG_20231023_164414.jpg

Red Lady ładnie wyglądają 

IMG_20231019_132742.jpg

Edytowano przez Azor07
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1318

sąsiad miał Connect, zrobił T3 krzaki zielone w grubo ponad 50% do połowy września, mało pod krzakiem miał


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

U mnie dużo było pod krzakiem ,redliny pierwszy raz po formownicy  duże ,a i tak ich ziemniaki porozpychały i zielonych było . Trafiały się krzaki że wiaderko 10l ziemniaków było ,ale u mnie często padało ciekawe jak będzie suchy rok . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Panowie jaka wagoworkownica lepsza ? ze sterowaniem na kompresor czy elektornicznie ? Ma ktoś wagoworkownice z vege pak albo może coś polecić ? Albo jakieś opinie o Machines pióro ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Wszystkie te wagi są sterowane elektronicznie, sprężone powietrze jest potrzebne do otwierania pojemnika ważącego czy też uchylania klapki na końcu taśmy.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Właśnie źle to opisałem chodziło mi o to otwieranie klapki bo troche nie poręcznie jest ciągać kompresor za tą wagą tylko czy te wagi są dobre ?czy jaką by nie kupił to bedzie ważyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1768
Dnia 17.11.2023 o 21:43, Azor07 napisał:

U mnie dużo było pod krzakiem ,redliny pierwszy raz po formownicy  duże ,a i tak ich ziemniaki porozpychały i zielonych było . Trafiały się krzaki że wiaderko 10l ziemniaków było ,ale u mnie często padało ciekawe jak będzie suchy rok . 

Więcej niż w Jurku było pod krzakiem? No i Jurek  suszy się nie boi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2437

Takie głupie pytanie - trzymam w garażu jeszcze część ziemniaków - jutro w ciągu dnia ma być ok zero stopni, następnie w nocy - 7, następny dzień ok - 1. Nic nie będzie tym ziemniakom? Czy przykryć je dodatkowo? 

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 godzin temu, krilan06 napisał:

Takie głupie pytanie - trzymam w garażu jeszcze część ziemniaków - jutro w ciągu dnia ma być ok zero stopni, następnie w nocy - 7, następny dzień ok - 1. Nic nie będzie tym ziemniakom? Czy przykryć je dodatkowo? 

Ziemniaki mrozu się nie boją,

 

 

 

 

 

 

tylko odwilży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj