adaskupodkarpacie

Jaka odmiana ziemniaka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jakie ziemniaki wybrać?

galeria
Pszenica
przemol87    187
3 godziny temu, Rafiozo napisał:

Panowie szukam opinii na temat ziemniaków LILI, jakie wymagania glebowe i jak z przechowaniem. Widziałem ją w Kościerzynie na dniach ziemniaka i mi się podobała.

@marcin19071980 dobrze pisze, odmiana na raz i to przy nawadnianie.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174
44 minuty temu, krilan06 napisał:

A to prawda że Jurek lubi gnić?

W Ubiegłym roku miałem go pierwszy raz , podczas kopania pierwsze dni października było trochę popsutych. Część poszła do przechowalni wczesna zimą , a część została na zimę do kwietnia w kopcu i ku mojemu zaskoczeniu ładnie przeleżał. Zobaczymy jak w tym roku, bo ogólnie fajna odmiana lubiąca lżejsze ziemię i nie potrzebująca aż tak wody 

Edytowano przez zbyszek8201

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Nie prawda, w zeszłym roku trzymałem do marca i wszystko było ok, polećcie mi jakąś odmiane z gładką skórką która urośnie bez nawadniania, tu co podlewam to idą raczej wczesne. Myślałem jeszcze o melody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Melody ma ok125-130 dni wegetacji i do kompania musi być dobrze dojrzała , w tym i w minionym sezonie bulwy  +800gram lubią być puste.  Na paletkach w Kościerzynie ładnie wyglądał Connect ale ta odmiana nie ma potencjału na 50t

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
1 godzinę temu, zbyszek8201 napisał:

W Ubiegłym roku miałem go pierwszy raz , podczas kopania pierwsze dni października było trochę popsutych. Część poszła do przechowalni wczesna zimą , a część została na zimę do kwietnia w kopcu i ku mojemu zaskoczeniu ładnie przeleżał. Zobaczymy jak w tym roku, bo ogólnie fajna odmiana lubiąca lżejsze ziemię i nie potrzebująca aż tak wody 

A jak w smaku ta odmiana

A co polecicie z zóltych,bo w tym roku mam jelly,ale bardzo słabo wyszły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

Jurek tak jak w opisie odmiany  , nabiera smaku zimą. Na wiosnę super ziemniak. U Mnie właśnie szukałem czegoś późniejszego na zimowo wiosenny handel i pasi mi tą odmianą. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
1 godzinę temu, przemol87 napisał:

Melody ma ok125-130 dni wegetacji i do kompania musi być dobrze dojrzała , w tym i w minionym sezonie bulwy  +800gram lubią być puste.  Na paletkach w Kościerzynie ładnie wyglądał Connect ale ta odmiana nie ma potencjału na 50t

U mnie jeszcze zielone krzaki  connect ma ,ale i plon po wykopach  niebędzie miarodajny ,bo dużo krzaków brakuje zgniły po posadzeniu za dużo padało .Melody też jeszcze nie uschły tylko sadzone 1 .06. Connecta z 1.09 

IMG_20230901_171320.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

Witam odmiana Mia warta uwagi ? Jak z plonem u niej ? Jaką odmianę polecacie na przyszły sezon szukam czegoś fajnego

Edytowano przez Karol2121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

U mnie sprawdzają się Gwiazda i Oberon, z nowych teraz będę kopał Meluzynę i Lawendę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17
Dnia 25.09.2023 o 22:48, krilan06 napisał:

U mnie sprawdzają się Gwiazda i Oberon, z nowych teraz będę kopał Meluzynę i Lawendę

Gwiazda jest podobna do denara pod względem smaku?

Jak wypada plonowo w porównaniu do obrona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1113

Nie bardzo do denara Bardziej do winety Nawet U nas chłopaki chrzcili to za winete W sumie ja też i ludzie nie zgłaszali sprzeciwu 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
12 godzin temu, bonanza13 napisał:

Gwiazda jest podobna do denara pod względem smaku?

Jak wypada plonowo w porównaniu do obrona?

Gwiazda i Oberon pod względem plonu na tym samym poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salata96    25
Rafiozo napisał:

Panowie szukam opinii na temat ziemniaków LILI, jakie wymagania glebowe i jak z przechowaniem. Widziałem ją w Kościerzynie na dniach ziemniaka i mi się podobała.

tylko kwalfikat rok po kwalfikacie sam drub nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Sama drobnica . Ewentualnie jak na obiad udo z kurczaka to z ziemniaczkami i sałatka bo samym drobiem się nie najesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam odmiany o żółtym miąższu i czerwonej skórce. Odmiana, która będzie smaczna, nadająca się do długiego przechowywania. Dobrze żeby nie była wrażliwa na uszkodzenia mechaniczne. Co ciekawego możecie polecić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73
Dnia 16.10.2023 o 20:18, poprostumateo napisał:

Szukam odmiany o żółtym miąższu i czerwonej skórce. Odmiana, która będzie smaczna, nadająca się do długiego przechowywania. Dobrze żeby nie była wrażliwa na uszkodzenia mechaniczne. Co ciekawego możecie polecić? 

red sonia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1762

Na temat  gustów nie rozmawiam. Ja osobiście schodzę w tym roku z bellarosy.  Będzie tylko Arrow  i Irys na  wczesne a na późniejsze Jurek vinety trochę I catania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj