karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

freetaxi    947
7 minut temu, janusz55 napisał:

Tak. 

Powierzchnia upraw na pewno się zgadza, ale gruntów na własność za mala

Tabela 10 to pozycja, pod którą wpisujemy zwierzęta. Podaj konkretnie gdzie Ci się nie zgadza. 

7 minut temu, janusz55 napisał:

Tak. 

Powierzchnia upraw na pewno się zgadza, ale gruntów na własność za mala

Tabela 10 to pozycja, pod którą wpisujemy zwierzęta. Podaj konkretnie gdzie Ci się nie zgadza. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pytałem do czy na pewno chodzi mu o 10 tabelę, potwierdził. W 10 tabeli są zwierzęta w roku wyjściowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz55    0

To przepraszam, czyżby inna wersja biznesplanu?

U mnie tabela 10 ma tytuł struktura własnościowa UŻYTKÓW ROLNYCH w okresie DOCELOWYM:.

I tam nie zgadza mi się powierzchnia posiadanych na własność i upraw na własnych.

Edytowano przez janusz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101

To powinna być tabela 9 Pewnie masz jakąś starą wersję

Edytowano przez Music

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Możesz ją porpawic ręcznie, tak jak masz obok dane w kolumnie 4 tej tabeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Albo kolega jest z naboru 2017.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak mnie pamięć nie myli co do kolumny 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz55    0

Ok, dzięki za odpowiedzi, nie zauważyłem że można to ręcznie pozmieniać, fixuje pomału od tego ;D

Posprawdzam czy pójdzie dalej.

Tak, nabór 2017.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
5 godzin temu, Mariusz2903 napisał:

mam dużą zmianę zamiar zrobić w Bp . wycofanie siewnika do zboża 12 000 brutto w jego miejsce wchodzą obrotowe myślę że nie ma co czekać do 2 raty  bo po dopłatach znowu zmiana w uprawach jakby mi przeszły obrotowe zamiast siewnika to ostatnia zmiana tylko uprawy była by łatwiejsza robić 2 razy czy jedną przed wnioskiem o 2 ratę ?

Powiny przejści te zmiany które planujesz zrobić...mozna zrobić odrazu wszystko za jednym razem..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
13 godzin temu, PRZMAS19821982 napisał:

Powiny przejści te zmiany które planujesz zrobić...mozna zrobić odrazu wszystko za jednym razem..... 

to trzeba by było docelowy 2021 rok zrobić zgodnie z tym co będzie w marcu w dopłatach muszę wstawić słonecznik 0.31 ha wysłać zmianę 16 marca a wniosek o 2 ratę też już 16 tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Rolnik utrzymuje konie zimnokrwiste. Zadeklarował w docelowym wzrost na koniach. Czy mogą być to kucyki? Koń=koń więc nie jest powiedziane jaki. Patrząc nawet na tabele wielkości to przy koniach nie ma rozgraniczenia nawet na kategorie wiekowe tylko czy źrebak czy klacz ma ten sam przelicznik. Dodam jeszcze, że wszystkie konie które posiada mają dokumenty i do kucyki też by kupił z papierami.

Edytowano przez gabrysiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek869    0

Witam,

czy posiada ktoś informacje odnośnie przerzucenia środków na mazowsze? 8pkt i decyzja wstrzymana przez "trudny charakter sprawy" do 26.. wiadomo cos? 

Edytowano przez Stasiek869

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56
4 minuty temu, henio2 napisał:

To ładnie zdarli z cb

Sam komputer do ścieżek 5,200

do tego wieloprogowy czujnik nasion 

przedluzka do przewodu ścieżek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50
40 minut temu, lebek5 napisał:

26,200

Za 25000 brutto mam 3m z sterownikiem AM+. Ty masz pewnie ten najdroższy komputer, ale czy warty dopłaty to trzeba sobie samemu odpowiedzieć. Bo redlice stopkowe?


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56
26 minut temu, dawid12 napisał:

Za 25000 brutto mam 3m z sterownikiem AM+. Ty masz pewnie ten najdroższy komputer, ale czy warty dopłaty to trzeba sobie samemu odpowiedzieć. Bo redlice stopkowe?

Tak tylko skrajne talerzowe, komputer ten droższy mogli by go chociaż zrobić trochę większy  bo taki jak cipny a tyle pieniędzy znaczniki hydrauliczne w reszta to chyba standard, na uwagę zasługuje rok produkcji bo 2021

a i 21 redlic 

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400
16 minut temu, dawid12 napisał:

Za 25000 brutto mam 3m z sterownikiem AM+. Ty masz pewnie ten najdroższy komputer, ale czy warty dopłaty to trzeba sobie samemu odpowiedzieć. Bo redlice stopkowe?

W tamtym roku niecale 23 brutto 3m sciezki elektryczne bez kompa.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

Panowie, czy brał ktoś z was zbiornik na paliwo albo zbiorniki na rsm na dofinansowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwanek7    6
1 godzinę temu, lebek5 napisał:

Sam komputer do ścieżek 5,200

do tego wieloprogowy czujnik nasion 

przedluzka do przewodu ścieżek 

Pod jak szeroki opryskiwacz te ścieżki będziesz robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101

Panowie, gdybym doposażał opryskiwacz w wąż ssawny (wcześniej w wyposażeniu nie było to ujęte) to myślicie, że trzeba by robić zmianę w BP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56
27 minut temu, iwanek7 napisał:

Pod jak szeroki opryskiwacz te ścieżki będziesz robić??

12m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adaminoo1990    12
1 godzinę temu, lebek5 napisał:

Tak tylko skrajne talerzowe, komputer ten droższy mogli by go chociaż zrobić trochę większy  bo taki jak cipny a tyle pieniędzy znaczniki hydrauliczne w reszta to chyba standard, na uwagę zasługuje rok produkcji bo 2021

a i 21 redlic 

Znaczniki hydrauliczne  i 21 redlic też standard. A wgl. Warte ścieżki tych pieniędzy, gdzie może ich wgl nie robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj