Arek

Rury rozprowadzające wodę - jakie ?

Polecane posty

Arek    218

Z metalowymi rurami wiadomo jaki jest problem, utrudniony montaż i korozja, w plastikowych potrafią osadzać się glony zwłaszcza jak dłuższy czas woda stoi nie ruszana.

A co myślicie o rozprowadzeniu wody rurami PEX?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1126

U siebie rurami PEX mam podłączone poidełka i nie ma większych problemów już kilkanaście lat.

Łatwy montaż jeżeli zastosujemy kształtki skręcane jak zaciskane potrzebna praska.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Zależy od grubości i sklepu.W Praktikerze ostatnio widziałem o grubości 16 mm za niecałe 2zł/m (chyba ok 1,60 ale nie pamiętam za dobrze więc nie chcę mylić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukaszj
      Witam . Czy Ktoś moze przerabiał rure wysypu zboża z rozkładanej ręcznie na hydrauliczną?.
      Mam zamiar dokonać takiej przeróbki , i chciałem zapytać czy ktoś ,może już takiej modyfikacji dokonywał?
    • Przez Lukas85
      Koledzy czy rozbierał ktoś z Was przekładnie katową rury wysypowej z claasa dominatora? Konkretnie chodzi mi o dominatora 96 ale w każdym budowa tej przekładni jest podobna. W katalogu nie ma jej rozłożonej na czesci a ja nie mam pojecia jak wyjąc z niej oś. Moze ktos spotkał się z takim problemem?
    • Przez zaglub
      Potrzebuje około 15-20 metrów rur stalowych średnica 110 mm do dmuchawy. Proszę o informacje gdzie mogę nabyć lub może ktoś ma do sprzedania.
    • Przez KrisLukas
      Jako iż to mój pierwszy post na forum witam wszystkich serdecznie.
      Mam problem jak w temacie, od razu po odpaleniu zaczyna lać się woda z tego wężyka koło korka chłodnicy, Wylewa się dość szybko, wydaje się że po 5-10 minutach nie zostało by wiele w chłodnicy. Problem zaczął występować po zimowej przerwie a dodam że rok temu robiona była uszczelka pod głowicą bo był olej w płynie i woda w oleju. Obecnie olej czysty, do wody też nic nie przechodzi.
    • Przez vanhool
      Witam, kupiłem używaną dmuchawę do siana prod. polskiej małą ładowaną od boku. Problem polega na tym że z bliska nigdy nie widziałem takiej maszyny a bynajmniej jej się nie przyglądałem i przy załadunku zapomniałem o opaskach zaciskowych do rur ( o ile wgl. były... ) stąd moje pytanie czy mogę to poskładać bez opasek (rura w rurę wchodzi na ok 10 cm) ?? Ewentualnie jeżeli to konieczne to czy można gdzieś takowe kupić a jak tak to gdzie? Jeszcze bardziej ewentualnie to czym można by zastąpić oryginalne opaski zaciskowe? Rury będą poukładane tak, że pionowo do góry idą 2 rury, następnie kolanko, i od kolanka 2 rury pod kątem opierają się na belce, wszystko jest zakończone kierownicą strumienia. Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj