Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Lukas85

Claas Dominator przekładnia kątowa rury hydraulicznej

Polecane posty

Lukas85    11

Koledzy czy rozbierał ktoś z Was przekładnie katową rury wysypowej z claasa dominatora? Konkretnie chodzi mi o dominatora 96 ale w każdym budowa tej przekładni jest podobna. W katalogu nie ma jej rozłożonej na czesci a ja nie mam pojecia jak wyjąc z niej oś. Moze ktos spotkał się z takim problemem?

Lukas85    11

Tryby sa ok ale posypało sie jedno z łożysk. Problem w tym ze nie wiadomo jak wyjać wałek przekladni bo tryby są katowe i zapierają o siebie nie pozwalając na wyjęcie wałka

Wiadomość z agroFakt.pl

Peron    18

Zeby to zrobić, to musisz wyjąć całą przedkładnie, sam tego nie zrobisz, potrzeba kogoś do pomocy, to nie jest trudne. Wymień od razu tryby. Trzeba odkręcić od środka zbiornika śruby, odkręcić obudowe łożyska na końcu rury wysypowej i lekko wypchnąc ślimak.

kravter    36

ja to robilem ale do konca nie pamietam...

ale to chyba bylo tak

rozkrecasz oborowe na pol wyjmujesz szczypcami pierscien dystansowy i wybijasz walek na zewnatrz tak aby zebatka zostala w srodku. jak sie pomylilem to prosze o poprawe :P

ps taka sama przekladnie masz w zbiorniku na tej zmijce co niesie pszenice od przenosnika ziarnowego. lepiej ja nasmaruj bo mi padla bo nie wiedzialem ze tam jest.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez StankowskiRobert
      Witam nie wiem jak odkręcić wąż od pompy hamulcowej odprowadzjący płyn z pompy w kabinie w zetorze 7245.
    • Przez StankowskiRobert
      Witam nie wiem jak odkręcić wąż od pompy hamulcowej odprowadzjący płyn z pompy w kabinie w zetorze 7245.
    • Przez artur04c
      Witam poszukuję instrukcji obsługi Ariona 640 z 2008r. Potrzebuję instrukcję do bogatszej wersji między innymi duży wyświetlacz po prawej, elektropilot, obsługa skrzy ni automatycznej, pamięć obrotów itp itd  bo mniej więcej wiem co i jak ale nie do końca  tak samo przyciski na panelu po prawej, który co do czego  Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez grzybu1
      Hej, 
      mam taki mały problem z moim claasem (arion 640 cmatic)... Po zmianie oprogramowania na nowsze claas przy zmianie kierunku jazdy wchodzi na obroty. Dla przykładu jedziemy do przodu 1 km/h zmieniamy kierunek jazdy i z obrotów np 1200 wchodzi na 1600 i utrzymuje takie przez dłuższą chwile. Pomaga dopiero całkowite puszczenie pedału jazdy .  Jest to denerwujące szczególnie kiedy co chwilę trzeba zmieniać kierunek jazdy a on podnosi obroty. We wcześniejszym programie tego nie bylo.  Jak jest u was i jaką macie wersję programu ? dodam, że na poprzedniej wersji programu był źle skalibrowany czujnik od poziomu paliwa w baku więc nie chciałbym do niej wracać.
      pozdrawiam