mantas

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a moze piemontese ?

ponoc najlepiej sie wybija ze wszystkich ras miesnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Hereford to tzw. średnia rasa - raczej lepsze dla pierwiastek i za mieszańce też niezbyt dobrej ceny mógłbyś nie otrzymać. BBB można próbować kryć wieloródki, które wcześniej nie miały problemów z wycieleniem, ale trzeba brać nasienie buhaja z dużym procentem łatwych wycieleń. Pogadaj z ogarniętym inseminatorem, żeby sprowadził Ci dobre i sprawdzone nasienie. Piemontese i Blondy są o tyle lepsze, że krowy mają łatwiejsze wycielenia, do opasu bardzo dobre, choć nie lepsze od krzyżówek z BBB. Jest jeszcze jedno 'ale' - z tych trzech ras to Blondy mają najlepszy współczynnik przeżywalności i witalności cieląt, krzyżówki z PI i BBB wypadają na tym polu teoretycznie średnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byk1995    6

A gdzie dostanę nasienie blondów w woj. Pomorskim

 

Czy ktoś ma może zdjęcia blonda w galeri af?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kazdy dobry i obeznany insemizator powinien miec takie nasienie lub powinien zdobyc jezeli nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

witam czyy kupował ktoś z was w ostatnim czasie byczki z zakładów mięsnych z sokołowa po ile są byczki chodzi mi o zakup na kredyt czy jest to opłacalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w obecnym czasie nie opłaca sie hodowac bydła opasowego, tymbardziej pchanie sie w problemy typu zakup byczków na kredyt z chorobami w gratisie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co kolega ma na myśli ?

Co ma kredyt do chorób w gratisie?

 

wiekszosc cielaków od handlarzy ma problemy zdrowotne, handlarze jada na lekach, antybiotykach oby tylko cielak dozył do sprzedazy, maja pozarazane samochody róznymi bakteriami itd

kupujac od kogos kto duzo przezuca towaru choroby mamy w gratisie, cielaki zmeczone, wozone samochodami po kilkaset km itd

mówie tu o cielakach 50-80 kg,

duzo łatwiej jest odchowac takie 100-150kg

 

poza tym przy tych cenach nie warto wchodzic w opas bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

mieszance miesne czy LM oplaca sie chodowac ale na wage 300-320kg na duza wage zeczywiscie lepiej zaopatrzec sie w HF

 

Gdzie można sprzedać takie byczki i w jakiej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

ventador Tak masz rację z opłacalnością że jest praktycznie zerowa, lecz ja od x lat kupuję tylko od handlarza i jest ok raz tylko miały wirusa.

Zależy też czy jeżdzą po kilkaset km bo ja jak zamawiam to praktycznie wiozą mi prosto ze skupów, skupują do 15g a potem selekcja i do mnie bynajmniej tak robią jak jestem tam na miejscu. Ja biorę 100 i wyżej z mniejszymi nie mam za bardzo do czynienia.

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

A Ty chodujesz takie bydło z kąd bierzesz małe cielaki i ile czasu rosną do wagi 300 kg

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hoduje ktos jalowki mieszance na opas jak to sie ma do opasu bykow hf? Co jest bardziej oplacalne?

 

jałowki sa w miare stabilne cenowo, jak ładny towar to 7zł plus vat mozna dostac, taniej sie kupuje małe od byczków, ale rosna mniejsze i lzejsze, byk hf w tym samym czasie urosnie wiekszy, wiec suma sumarum na jedno wyjdzie

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2926

Dodał bym jeszcze, że jałówka mniej paszy zje. Jeśli są to jałówki mięsne to ładnie idą na objętościowej plus trochę treściwej. A byk hf jak nie dostanie konkretnej osypki to stoi w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mjcinek88    0

witam czy któraś z ubojni podpisuje umowe na odbiór bydła i dopłaca jakąś premie w związku kontraktem Dodam że jestem z mazowieckiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
direx7    1

Jak czytam to wszystko to śmiać mi się chce z was. Jeden gada, że zostaje mu 500 drugi ze 750 a trzeci ze 1000 to pytam po co wy to hodujecie? Płaczecie jeden przez drugiego, że trzeba dwa lata chodzić przy tym, że mały zysk to po co to hodować? Rzućcie to jeden z drugim i idzcie do roboty, zarobisz 1500zł na miesiąc 8godz dziennie i nie musisz się męczyć i narzekać. Wszyscy narzekają, że się nie opłaca a kupuje traktor za 150tyś. I mi nie gadajcie, że unia da. Nikt nikomu za darmo nic nie dał. Rozmawiałem z jednym rolnikiem młody łepek 25lat właśnie skończył weterynarie i powiedział, że jemu się nie opłaca iść do gabinetu weterynaryjnego bo on na gospodarce więcej zarobi. Ma ze 20 krów na mleko. Wstaje o 7 rano nie tak jak inni od 4 już doją , kończy swój dzień pracy po 20 to już najpóżniej a co niektórzy to i po 22. I jakoś mu na wszystko starcza i nie płacze, że mu sie nie opłaca. I nie ma żadnych rewelacyjnych maszyn. Ma 360, pronara i jakiegoś "dojcza". Nie ma ani swojego bizona do zboża ani sieczkarni do kukurydzy. Teraz kupił samochód za 35tyś. Za rok ma kupować mieszkanie w mieście, żeby wynając i mieć kasę z tego. To jedyny rolnik, który powiedział że mu się opłaca. Można?- można...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie jedyny. Jest wielu ktorzy mowia otwarcie ze im sie oplaca jednak wiekszosc twierdzi ze nie, sa tez tacy ktorzy mowia cos najblizej prawdy ze jest niska oplacalnosc dlatego trzeba uderzac w ilosc. Znam tez takiego rolnika ktory ma 50 krow mlecznych albo troche wiecej i ciagle placze ze sie nie oplaca ze jest uwiazany ze ciezka robota, ze nawet do gnoju musi dokladac ze jak dzierzawi ziemie to za kolosalne pieniadze i ze sie nie oplaci dzierzawic itp a wlasnie sprowadzil 6 ciagnik na podworko, remont domu (konkretny) auto dla syna juz nie wspomne o nowych maszynach bo zaraz sie ktos znajdzie kto powie ze z uni dostal na maszyny. Prawda jest taka ze jakby sie nie oplacalo to nikt by tego zawodowo nie robil a co najwyzej hobby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
direx7    1

ale czytając forum na 50 postów znajdzie się 3 rolników co powiedzą, że się opłaca. U mnie we wsi jest rolnik co ma ze 130krów i też mu się nie opłaca. a kupił swoim siostrom mieszkania w mieście i to nie byle co. Na podwórku 6traktorów. ładowarka, ostatnio kupił małą ładowareczkę do wypychnia gnoju za ok 100tyś, ale wraz się nie opłaca.... jezdzi toyota hilux i honda acord z 2010 roku ale gdzie on nie ma pieniedzy i zawsze kiedy sie z nim nie spotkam to mowi ze konczy z gospodarka od nowego roku, ze idzie do pracy itp a jak sie gdzie o uszy mu obije ze jest ziemia do sprzedania to pierwszy leci i daje cene konkurencyjna.... i gdzie tu sens i gdzie tu logika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez micgal39533
      Z jaką firmą obecnie najlepiej podpisać umowę na hodowlę bydła. Bo planujemy zwiększyć ilość i przydałoby się coś ogarnąć. 
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Cinkowski96
      Witam, zastanawiam się czy opłaca się kupić łuskarkę do orzechów o wydajności 50kg/h. I tutaj pytanie czy przy obecnych cenach opłaca się w to bawić? Ile może zostać z jednego kg orzechów wloskich? Oraz ile można wyłuskać przez godzine?
    • Przez NEWDEERE
      Witam zwracam się do was z tematem który może się wydać dość kontrowersyjny ale... hmm. Chodzi mi o Wasze sugestie na temat czy była by realna szansa powodzenia zaczęcia hodowli krów mlecznych od zera. W obecnej chwili prowadzę gospodarstwo o powierzchni ok 100 ha w tym połowa własne połowa dzierżawione z zwierzaków to ok 60 loch od których sprzedajemy prosięta i ok 100 szt opasów . Trzoda no to wiadomo dramat był jest i będzie i od dawna zastanawiamy się nad likwidacją stada a co do opasów to hmm cielęta dosyć drogie dochód bardziej rzutowy a nie stabilny a co to krów może to się wydać dziwne ale uważam że comiesięczna wypłata za mleko jest bardziej stabilna + cielak oczywiście tak wiem że nie wszystko można przewidzieć no ale to jak i w każdej dziedzinie... Chce zaznaczyć na początku ze nie jestem w tym temacie zielony i wiem jak praca przy krowach wygląda i jakie się z tym wiążą poświęcenia bardziej chodzi mi o to czy uważacie ze warto i czy dało by to zyski zadowalające myślałem na początek o stadzie 60 sztuk a i co sądzicie o krowach pierwiastkach z zagranicy typu Niemcy Dania. Prosił bym o ewentualne podpowiedzi jak zacząć, mleczarnie godne polecenia itp ... dodam tylko ze krowy bardzo lubię od dziecka i chciałbym połączyć pasje z pracą. z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi, podpowiedzi. 
       
       
    • Przez Odell
      Witam, noszę się z zamiarem wydzierżawienia kurnika 1000m2 z nastawieniem na tucz kaczek Pekin. Kurnik nie wymaga nakładów finansowych. I teraz najważniejsze pytanie, jaki jest zysk na szt. wstawiając broilery za swoją kasę oraz posiadając swoje zaplecze (słoma, maszyny). Oraz drugie pytanie, jaka obsada będzie najbardziej racjonalna na tym metrażu? Proszę o szczere wypowiedzi 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj