micgal39533

bydło na umowę

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
micgal39533    499

Z jaką firmą obecnie najlepiej podpisać umowę na hodowlę bydła. Bo planujemy zwiększyć ilość i przydałoby się coś ogarnąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499
10 minut temu, Michu13 napisał:

kup sam bo jak weźmiesz na umowę za dużo Ci nie zostanie

wiem ale mam teraz dużo wydatków i trzeba to jakoś ogarnąć wszystko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To hoduj mniej a za swoje nie myś że ktoś da Ci zarobić na kontrakt tym bardziej na bydle ostatecznie zostanie Ci obornik 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

Ciebie akurat proszę żebyś się nie wypowiadał bo nie masz nic ciekawego do powiedzenia ;) Pozdrawiam 

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu13    2
dam Ci przyklad znajomy brał 10 szt. z tego 4 padły za sztukę musiał dać 1800zl sprzedał rok temu za sztukę dostał średnio 4600zl sam oblicz ile mu zostało. Nie będę robić antyreklamy od kogo brał ale zastanów się dwa razy kup 5 ale tańszych a za swoje 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

teraz już cieląt nie przywożą tylko dają kasę i masz sobie samemu kupić a Oni przyjeżdżają i patrzą czy są kupione tak przynajmniej ma znajomy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu13    2
gdzieś widziałem tutaj na forum że biorą od woznieckiego. Niby chwalą ale poszukaj popytaj jeżeli bardzo chcesz na umowę ja odradzam jakąkolwiek umowę 😉
to jeżeli taki układ to tak wiesz co kupujesz przynajmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

jakby nie inne wydatki to bym nie szukał czegoś takiego ale będę miał plac na bydło a szkoda żeby stało puste 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

chodzi głownie o zwiększenie ilości w stadzie bo robimy boksy we wiacie i pasowałoby tam coś trzymać, a jeszcze cały teren w koło trzeba zagrodzić i na cielaki może braknąć bo sporo wydatków się szykuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

puste pole teraz stoi budynek 

 

wiesz co jak tak czytam to chyba dostałeś internet i chcesz strasznie szpanować że go masz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Stasiu nie każdy ma tyle pieniędzy co miesiąc z programów typu 500+ jak ty więc zamilcz i nie wymądrzaj się jak ktoś mówi że ma ciężko.... Ten ktoś chociażby w cenie paliwa które poszybowało do góry  płaci na twoje pociechy czy tam rodzeństwo a cena paliw = wzrost cen wszystkiego od śrubki po nawozy . Micgal nie bierz przez żadnych pośredników bo tylko oni na tym zarobią a Ty się narobisz. Poczekaj na jakieś kredyty suszowe i kupuj na własną rękę 

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499
1 minutę temu, pawel885 napisał:

Stasiu nie każdy ma tyle pieniędzy co miesiąc z programów typu 500+ jak ty więc zamilcz i nie wymądrzaj się jak ktoś mówi że ma ciężko.... Ten ktoś chociażby w cenie paliwa które poszybowało do góry  płaci na twoje pociechy czy tam rodzeństwo a cena paliw = wzrost cen wszystkiego od śrubki po nawozy 

głownie chodzi o to że wydatki się skumulowały bo jeszcze maszyny przybędą i jeżeli by się dało to i opłaciło to wolałbym pierwszy raz tak wziąć cielaki  i iść do przodu ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

dzisiaj przyjechał Tygodnik Poradnik Rolniczy  jest artykuł o tuczu dla firm tylko trzody chlewnej  . Ogulnie rolnicy chwala ten rodzaj produktcji  ci kturzy zaryzykowali i wzieli raz wzieli tez drugi raz bo za pierwszym razem niezle zarobili  . Najlepiej wez od Sokołowa bo tojest zagraniczna firma a wszystko co z zachodu jest bardzo dobre .  ale jak wezmiesz to przy odbiorze obejrzyj towar i jak cos wzbudzi twoj niepokoj to PODZIEKUJ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499
1 minutę temu, jarecki napisał:

dzisiaj przyjechał Tygodnik Poradnik Rolniczy  jest artykuł o tuczu dla firm tylko trzody chlewnej  . Ogulnie rolnicy chwala ten rodzaj produktcji  ci kturzy zaryzykowali i wzieli raz wzieli tez drugi raz bo za pierwszym razem niezle zarobili  . Najlepiej wez od Sokołowa bo tojest zagraniczna firma a wszystko co z zachodu jest bardzo dobre .  ale jak wezmiesz to przy odbiorze obejrzyj towar i jak cos wzbudzi twoj niepokoj to PODZIEKUJ .

ten mój znajomy bierze z sokołowa i teraz nie przywożą mu cieląt tylko przelew na konto i ma sobie sam kupić a za miesiąc przyjeżdżają patrzą czy towar jest i tyle w temacie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

POSWIEC  4,5 zł iprzeczytaj nikt nic ci zadarmo nieda  wszyscy patrza zeby rolnika wykorzystac  w banku wezmiesz kredyt na 4%  a firma inwestuje by miec 50 %  chyba ze masz inne kredyty  raz mozesz sprubowac  ale niebierz wiecej jak 20 sztuk lub kase na 20 sztuk miejszy zysk ale tez miejsza ewentualnie strata  . jak dadza ci kase tojak na niej zarobią  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik200m    45

micgal39533 co ty będziesz się pierdzielił wchodzisz w handlarkę bydłem i masz jakiś pieniądz a nie na byku jak ma 2 lata zostanie 1000zł. (Sam zadaje sobie to pytanie czemu trzymam te byki ale to tak jakby moje hobby nie wyobrażam sobie nie trzymać żadnej sztuki) No ale nikomu nie rządzę

A ale w ten kontrakt chcesz mieć jakieś czysto mięsne czy jakieś mieszańce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

niedługo bedzie okres sprzedarzy odsadkow  rasowych na 15 sztuk minimum 50000 tys zł  pojezdzij po firmach badz przedstawiciel niech do ciebie przyjedzie niepodpisuj umowy od razu  niech polezy  u ciebie przeczytaj umowe na spokojnie ito ze 2 razy  jak cos do pytaj przedstawiciela  rozmowe mozesz nagrac dla  siebie telefonem  niespujne punkty w umowie wyjasnij .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

ma podesłać do mnie tego z sokołowa, tu niektórzy jak stasiek się napalali o kredytach itp, tyle że ja nie napisałem że biorę na pewno tylko chce się dowiedzieć czy się to opłaci bo jak wyjdzie że do d*py to przecież normalne że nie będę się w to pchał tylko poczekam i kupię za swoje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj