Skocz do zawartości
Zuro95

Agrofarm 420 -Skrzypienie przy wciskaniu sprzegła

Polecane posty

poosa21    53

Apropo alternatora co może być przyczyną że na zimnym silniku alternator nie ładuje ale kontrolka się nie zapala. Dopiero po pewnym czasie jak podłącze czujnik pod przewody w alternatorze to zaczyna ładowac 14.2v. Później jak jest ciepły to ładuje cały czas.

jak już wcześniej napisałem przyczyną może być akumulator ciągniki wyposażone są w bardzo duże akumulatory i czasami jak jest słaby to podniesienie lądowania trwa nawet 10-15 minut kontrolka się nie świeci bo regulator napięcia wzbudza alternator tylko że mu mocy braknie na podniesienie napięcia jak na nowym akumulatorze dzieje się tak samo to wtedy trzeba sprawdzić czy jakieś uzwojenie  w alternatorze nie jest uszkodzone i czy mostek prostowniczy jest sprawny

poosa21    53

Akumulator nowy i efekt ten sam. Będę musiał rozebrać alternator i zawieść do elektryka.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez nikt933
      Mam zamiar kupić Deutz'a Fahr'a Agrotrona, gdzieś około 115-135 km, rocznik około 1997-1998. I tu pytanie do was drodzy koledzy, czym mam się prowadzić przy kupnie używanego ciągnika. Na co mam zwracać największą uwagę. Za wszystkie podpowiedzi będę wdzięczny.
    • Przez papuszka23
      Witam!!!!
      Czy robiliście już pruby na swoich traktorach i z biodislem?
      Jak wygląda spalanie i osiągi w porównaniu do ON?
      Dzia za odpowiedzi!!!!!!11
    • Przez klocek
      co jest ze deutz dx110 dymi mocno przy odpalaniu, jeszcze rok temu to nawet kółka niepuscił z komina a teraz przy odpalaniu chmura czarnego dymu,dodam ze nigdy od zakupu niegrzebałem w dawkowaniu paliwa i takich zeczasz, bo tylko ten dym szpeci ten ciągnik,bo oprucz dymu to wcale oleju niewidac zeby kapał czy cos takiego, wszystko ładnie pięknie,
      jak ktos wie przez co to niech napisze, moze przez paliwo, ale to chyba mało prawdopodobne
    • Przez explorer
      witam chce sie dowiedzieć coś na temat agrofarm 100, chodzi mi o to czy się psują
      czy części są drogie i łatwy w naprawie???
    • Przez sydney
      Co wiecie o tym ciągniku?