dareq

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja

Polecane posty

Camry    56

buraki skończyłem siać dzisiaj ,pogoda super ,wilgoć w polu też super ,teraz tylko dużo ciepła i przelotne opady,jeśli tylko ładnie poschodzą to tragedii z plonem nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Tak wszyscy panikowali, narzekali a przynajmniej u mnie sytuacja niemal wzorcowa. Nikt się chyba nie spodziewał tak idealnych warunków do siewu i wschodów. Ja wsiałem buraki 17 kwietnia, gdzie jeszcze tydzien wcześniej leżały resztki śniegu na polach. Warunki były idealne. Wilgotny spód, lekko przesuszona góra. Pierwszy raz siałem buraki bez kurzu. jako że stosuję randapowanie to 7 dnia przyglądam się plantacji i jestem w szoku. Wszystkie ziarenka mają już nawet 2 Cm korzenie. Szybko robię zabieg bo na polu mnóstwo siewek rzepaku. Wczoraj (10 dzień) już 80% buraków wyszło spod ziemi! Dziś w nocy poszedł piękny spokojny ciepły deszcz. Czego chcieć więcej? Jutro pierwszy zabieg na chwasty bo też już się pokazały.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

ja takze byłem lekko zdziwiony ,bo na czarnej ziemi zawsze nie było problemu ze wschodami ,natomiast na glinach opóźnienie było tygodniowe albo i dłużej a tu zaskoczenie :blink: , wszystkie razem zastartowały i są na wierzchu,a jak myślicie jak to wyjdzie? bo zasiałem buraki na próbę na jednym kawałku co 16 cm ,tam zawsze były słabe wschody a zapowiada się idealnie , nie będzie teraz za gęsto?kopię kombajnem stollem v-100 to raczej ze zbiorem nie będzie problemu ,tylko mnie martwi czy nie będą za drobne, zawsze siałem co 18 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja już 3 rok sieję co 16 cm. Zrobiłeś bardzo dobrze z tym siewem. Jak pole dobrze wynawożone i odpowiednie pH będziesz miał plon wyższy lekko o 5-10T/ha jak u mnie. Równy siew i wschody to lepsze i dokładniejsze kopanie. U mnie w ubiegłym roku obsada polowa grubo przekraczała 100 tys na Ha. Nie będziesz żałował gęstrzych siewów, zobaczysz.

  • Like 1

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Koledzy pomóżcie mi, mianowicie byłem dziś przy burakach i jest super ładnie poschodziły ale i chwasty atakują bo mają ku temu dobre warunki chciałbym jutro wjechać z pierwszym opryskiem ma kupiony betanal tylko tu moja prośba bo mam kilka placów gdzie pokazała się mi między burakami rzodkiew świrzepa czym to dziadostwo potraktować aby się pozbyć na stronie cukrowni pokazał się mi herbicyd Goltix 700 S.C. czy można by go już teraz zastosować jak buraki mają 2 listki

Edytowano przez adamgaleon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy25    1

bez problemu możesz 1l na ha zastosować nic nie powinno się dziać kiedyś tak robiliśmy i było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346

ochrona plantacji oparta wyłącznie na zabiegach nalistnych

 

Zabiegi wykonywać niezależnie od fazy rozwojowej buraka każdorazowo na chwasty w fazie liścieni:

 

pierwszy zabieg

Goltix 700 SC 0,8-1 l/ha + Betanal Elite 274 EC 0,8-1 l/ha

 

Ja zawsze daję 1 litr i nic się nie dzieje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

u mnie pierwszy zabieg to rofosat drugi kemiron,kemifam i goltix, następny zabieg to kemiron kemifam goltix venzar i pyramin i jeszcze raz to samo ,mam u siebie dużo rdestów ale nie z nasion tylko z rozłogów i nie mogę tego wytępić do tego jest sporo szarłatu a jak się buraki połączą i w zasadzie są gotowe do kopania lubi się pojawić i wyjść nad buraki żółtlica drobnokwiatowa dlatego te kombinację stosuję i jest oki,cenowo nie wychodzi to drogo ponieważ dawki poszczególnych środków w tej mieszaninie są obniżane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez wojtas007
      Witam mam pytanie co może być przyczyną nierównej odległości posianego ziarna kukurydzy...dodam że wysiewa dobrze ilość ziaren tyle ile ustawie tylko odległości nierówne. Siewnik Gaspardo st300
    • Przez Darozioom
      Witam wszystkich forumowiczów, i bardzo proszę o podpowiedź
      Redliny pod marchew formowałem 27 kwietnia. Maszyna której używam do formowania jest dość prymitywna wobec czego musiałem przed formowaniem zastosować deszczowanie. Mokra ziemia podczas formowania dość mocno się zbiła. Siew nasion nastąpił dzień później czyli 28 kwietnia, jednak w tym miejscu napotkałem dość nieoczekiwane problemy. Pierwszym błędem było to że ustawiłem moim zdaniem trochę za płytki wysiew (na około 1 cm), poza tym podczas wysiewu redliny były na wierzchniej warstwie bardzo  wilgotne w związku z czym mechanizm który odpowiada w siewniku za zakopywanie  nasion nie do końca sobie z tym radził i w wielu miejscach rowki pozostały nie zakryte. Tyle rowków ile mogłem zakopałem motyką. Na drugi dzień zastosowałem zabieg herbicydowy mieszaniną Racer 2,5l/ha+ Ipiron około 800ml/ha. Myślę że dałem stanowczo za dużą dawkę jak na tak płytki siew.
      Dzisiaj 5 maja (7 dni od siewu) odkopywałem nasiona w paru miejscach i zupełnie nie widać po nich żadnego kiełkowania . We wierzchniej warstwie redliny gdzie znajdują się nasiona jest na tą chwilę dość sucho.
      W programie ochrony roślin można przeczytać że środka RACER nie powinno się stosować przy siewie płytszym niż 2 cm.
      Marchwią zajmuję się dopiero 2 sezon więc stąd moje pytanie.
      Bardzo proszę o wasze opinie czy to normalne i wystarczy poczekać, czy brak oznak wschodzenia marchwi może być spowodowany tym że uszkodziłem nasiona niewłaściwie stosując środki ochrony roślin?
      Pozdrawiam i będę bardzo wdzięczny za każdy komentarz


    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj