Zaloguj się, aby obserwować  
Gość minio

Problem z rozrusznikiem w MTZ

Polecane posty

Gość minio   
Gość minio

Witajcie,

 

posiadam w swoim sprzęcie rozrusznik jak poniżej:

http://allegro.pl/nowy-rozrusznik-mtz-24v-belarus-jumz-z-reduktorem-i3104425963.html

 

problem polega na tym, że coś hałasuje, grzechocze w momencie gdy silnik odpala - jak teraz jest zimno i rozrusznik musi dłużej pokręcić to wszystko jest ok pięknie i cicho, aż do momentu gdy silnik odpali - w tym momencie pojawia się krótki hałas... Czy orientujecie się co to może być ? Ogólnie niby wszystko jest ok ale chciałbym to zrobić co by się nie uszkodziło do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Widocznie blokuje Ci się bendiks/włącznik rożnie to zowią. Odkręć spróbuj przeczyścić może a jak nie pomoże to wymień


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ten hałas to dźwięk bendiksa, a dokładnie jego sprzęgiełka jednokierunkowego. To jest zabezpieczenie przed uszkodzeniem rozrusznika gdy silnik się uruchomi i kręci się szybciej niż rozrusznik.

Wina może leżeć we włączniku elektromagnetycznym, w którym kleją się styki główne i rozrusznik się nie wyłącza.

Bądź w bendiksie który się nie cofa.

Pęknięta sprężyna.

Albo operator za długo trzyma przekręcony kluczyk na rozruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Widocznie blokuje Ci się bendiks/włącznik rożnie to zowią. Odkręć spróbuj przeczyścić może a jak nie pomoże to wymień

 

Bendiks

to [ inaczej sprzęgiełko ] to co innego a włącznik to co innego , o czym ty piszesz??


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Problem z bendiksem...

Edytowano przez zbych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minio   
Gość minio

Dzięki za info - tak się zastanawiam czy robić to czy niech chodzi aż się rozleci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Rozbierz wiele roboty nie ma. Ale to raczej bendix. Mam magnetona i w ciągu 2 lat dwa wymieniałem. W obu poszło sprzęgło jednokierunkowe w bendixie. Kiepski materiał. Rolki zrobiły się kwadratowe a bieżnia pod nimi to chyba z ołowiu.

Robi się z tego pasta ścierna dosłownie i zębatka którą napędza silnik rozrusznika nabiera luzów. Kręcąc łapią tylko czubki zębów i hałasuje. Nie mówiąc o tym co się dzieje jak silnik zapali i chwilę pociągnie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

mariuszd93 właśnie często się spotkałem że nazywane jest to włącznikiem/cewką lub jeszcze jakoś inaczej. Wiem że to jest bendiks


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

otóż mylisz się bardzo kolego ukasz cewka lub elektrowłącznik to to samo a tzw bendiks to sprzęgiełko jednokierunkowe które wypycha ten mały trybik w rozruszniku


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Bendiks

to [ inaczej sprzęgiełko ] to co innego a włącznik to co innego , o czym ty piszesz??

 

 

Jak się nie mylę to katalogowo jest to sprzęgło rozrusznika zaś potocznie bendix i każdy wie o co chodzi.

 

Kiedyś w sklepie dla kaprysu zapytałem się o sprzęgło rozrusznika to sprzedawca zmieszany ale twierdził że nie mają ale jak powiedziałem że to bendix to od razu miałem na ladzie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

mariuszd93 właśnie często się spotkałem że nazywane jest to włącznikiem/cewką lub jeszcze jakoś inaczej. Wiem że to jest bendiks

Jak widać nie każdy kolego Sadek :D


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

tzw bendiks to sprzęgiełko jednokierunkowe które wypycha ten mały trybik w rozruszniku

Zespół sprzęgający- bendiks to sprzęgiełko jednokierunkowe, to właśnie ten trybik. To on jest wpychany na wieniec przez widełki, które napędza tłoczek włącznika elektromagnetycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Coś się tak czepił dodałem że potocznie jest rożnie nazywane i nie sądzę żeby ktoś miał problemy ze zrozumieniem


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Napisałeś @ ukasz że bendiks to to samo co elektro-włącznik , więc nie tłumacz komuś jak sam nie wiesz o czym piszesz


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobra, panowie proponuję zakończyć tą dyskusję. Element potocznie zwany bendiksem nazywa się: zespół sprzęgający, tak jak to wyjaśnił @mtracz. W zasadzie ten zespół poza skośnymi frezami ma niewiele wspólnego z systemem sprzęgania bendix. W oryginalnym układzie nie ma elektrowłącznika i widełek sprzęgających a koło zębate zazębia się samo dzięki wypychającym właściwościom skośnych frezów na wirniku. Dlatego układu, który używamy obecnie nie powinno się nazywać bendiksem. A już na pewno nie powinno się używać tej nazwy w odniesieniu do elektrowłącznika. Ale jak to jest w praktyce wszyscy wiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukum    9

Witam mam taki poblem ze jak krecilem to poszedł taki maly dymek kolo kabla co idzie juz do wirnika i mozliwe jest to ze lut mógł sie wytopic albo ze gzies jest brudno i teraz mi nie działa cz jakas inna przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zamiast pisać posty, zdemontuj rozrusznik i zobacz co jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Witam. rozrusznik chwyci zazębi się i puszcza ,co to za przyczyna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Uzwojenie trzymające w włączniku rozrusznika.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Opisz dokladniej, po "pusczeniu" rozrusznik kręci sie dalej czy słychac pykanie czy juz nic cisza.

Słabe akumulatory, problem w instalacji, uszkodzony zespół sprzegajacy rozrusznika.

Próbowałes zapalić łacząc śruby na włączniku elektromagnetycznym rozrusznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Witam wszystkich.

Mam problem z rozrusznikiem w mtz. To zwykły ruski rozrusznik na 12v. Nie szybkoobrotowy. Od kilku tygodni po przekręceniu kluczyka zero reakcji. Na krótko przez zwarcie tych śrub na elektrowłączniku też nie dawało rady. Pomagało jedynie delikatne opukanie elektrowłącznika (rozrusznik też dostawał kilka razy) młotkiem. Wtedy pałił normanie z kluczyka. Wymieniłem elektrowłącznik ale nadal to samo. Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Skoro "opukanie" pomagało to zapewne szczotki się wieszają i kwalifikują się do wymiany. Trzeba rozkręcić i sprawdzić, zanim wymienisz kolejny element.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomasz78
      Witam wszystkich użytkowników tej strony ,jestem tu od paru minut ale stronę śledzę dość długo .Mam problem z rozrusznikiem w belarusie ,jak jest zimno to przepuszcza niszcząc wieniec na kole zamachowym ,był już u naprawy i po roku jest to samo,ponadto świeca płomieniowa działa tylko po uruchomieniu silnika a nie przed jak powinna .Może mi ktoś poradzi jak to naprawić ?
    • Przez marcin80wlkp
      Witam. Od jakiegoś czasu mam problem przy odpalaniu ciągnika. Często dzieje się tak, że przekręcam kluczyk i zamiast ładnie zakręcić silnikiem to elektromagnes wywali bendiks, ale ten nie zazębia. Czasami jest tak że przekręcam pierwszy raz, nie zazębi od razu, ale jak jak już puszczę kluczyk to załapie wieniec. Wtedy wiem, że przeekręcając kluczyk po raz drugi, będzie kręcił silnikiem. Co może być przyczyną? Elektromagnes za słabo wyrzuca bendiks? A może to wina bendiksu? Może ma przyjechane tryby? A może wieniec jest wyrobiony?
    • Przez the1mati1
      Witam. Otóż mam problem z rozrusznikiem przy Belarusie 820, rocznik 2011, rozrusznik jakiś szmelc białoruski siedzi tu od nowości. Otóż już drugi raz mi zblokowało bendiks. Ciągnik normalnie odpalany i gaszony, aż za którymś razem próbuję przekręcić kluczyk a tu słychać że tylko cewka wysunęła bendiks i żądnej reakcji. Wyciągnąłem rozrusznik a tu zblokowany bendiks, wysunięty i nie wrócił na swoje miejsce i nie da się go przekrecić. Z drugiej strony tam gdzie szczotkotrzymacz, rozsadziło całą obydowę i delikatnie przesuneło wirnik do tyłu. Jakieś dwa tygodnie temu podobna sytuacja, ale wymieniłem bendiks ( bo były delikatnie scięte frezy) , poskladałem to jakoś, też wysunłeo bendiks i go nie cofnęło i rozsadziło delikatnie obudowe, ale udało sie złożyć. W czym może być przyczyna że tak sie dzieję? Z cewką powinno byc raczej wszystko w porządku bo wymnieniana wiosną. GDzie szukać przyczyny?
    • Przez krzysztofcvb
      Witam mam pewien problem z rozrusznikiem szybkoobrotowym  a mianowicie gdy go załączę kręci silnikiem od 2 do 4 sekund a potem jakby się koło zębate się cofało. Elektrowłącznik był wymieniony  i nie ma poprawy, dodam że niby dobrzy pracuje gdy jest wyjęty z ciągnika.
      Drugi problem też dotyczy rozrusznika (oryginał) a sprawa ma się tak w tej chwili mam założony stary rozrusznik ale nie mam prądu na desce rozdzielczej. Ciągnik pali normalnie z kluczyka tylko prądu brak wszędzie indziej (gdzieś zwara była). Na rozruszniku szybko obrotowym jest wszystko ok. Ktoś coś podpowie lub który oddać do naprawy.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj