Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
the1mati1    63

Witam. Otóż mam problem z rozrusznikiem przy Belarusie 820, rocznik 2011, rozrusznik jakiś szmelc białoruski siedzi tu od nowości. Otóż już drugi raz mi zblokowało bendiks. Ciągnik normalnie odpalany i gaszony, aż za którymś razem próbuję przekręcić kluczyk a tu słychać że tylko cewka wysunęła bendiks i żądnej reakcji. Wyciągnąłem rozrusznik a tu zblokowany bendiks, wysunięty i nie wrócił na swoje miejsce i nie da się go przekrecić. Z drugiej strony tam gdzie szczotkotrzymacz, rozsadziło całą obydowę i delikatnie przesuneło wirnik do tyłu. Jakieś dwa tygodnie temu podobna sytuacja, ale wymieniłem bendiks ( bo były delikatnie scięte frezy) , poskladałem to jakoś, też wysunłeo bendiks i go nie cofnęło i rozsadziło delikatnie obudowe, ale udało sie złożyć. W czym może być przyczyna że tak sie dzieję? Z cewką powinno byc raczej wszystko w porządku bo wymnieniana wiosną. GDzie szukać przyczyny?

Krzysztof81    452
Kup drugi rozrusznik szybkoobrotowy to bedziesz mial spokój na kilka lat. Ojciec to przerabiał, naprawiał kilka razy a i tak g... z tego wyszło. Naprawde szkoda czasu i kasy na czesci.

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomasz78    969
2 godziny temu, the1mati1 napisał:

Witam. Otóż mam problem z rozrusznikiem przy Belarusie 820, rocznik 2011, rozrusznik jakiś szmelc białoruski siedzi tu od nowości. Otóż już drugi raz mi zblokowało bendiks. Ciągnik normalnie odpalany i gaszony, aż za którymś razem próbuję przekręcić kluczyk a tu słychać że tylko cewka wysunęła bendiks i żądnej reakcji. Wyciągnąłem rozrusznik a tu zblokowany bendiks, wysunięty i nie wrócił na swoje miejsce i nie da się go przekrecić. Z drugiej strony tam gdzie szczotkotrzymacz, rozsadziło całą obydowę i delikatnie przesuneło wirnik do tyłu. Jakieś dwa tygodnie temu podobna sytuacja, ale wymieniłem bendiks ( bo były delikatnie scięte frezy) , poskladałem to jakoś, też wysunłeo bendiks i go nie cofnęło i rozsadziło delikatnie obudowe, ale udało sie złożyć. W czym może być przyczyna że tak sie dzieję? Z cewką powinno byc raczej wszystko w porządku bo wymnieniana wiosną. GDzie szukać przyczyny?

nadal w bendiksie  ,  ja na ten rozrusznik nie narzekam  ,jego wada to bendix u mnie puszczał ,nawet temat zalozyłem o tym samym tytule  , wymieniłem  go na nowy ale orginal i śmiga do dziś  a wieniec jak wyglada ? nie wytluczony?

zbyszekbrzuze    239
Teraz porządny rozrusznik Iskra Letrika czy Mahle to wydatek prawie 800 zł ale warto. Są też jakieś nowe 'Setart', ale nie spotkałem jeszcze w sklepie.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

the1mati1    63
Wieniec w porządku. Rozłożyłem go i bendix dosyć ciężko się przesuwa po wpisach na wirniku a przy końcu potrafi się nawet przyciąć. frezy w bendixie są ok, gorzej te wpusty na wirniku są trochę przydarte. Zauważyłem też że wypadło zabezpieczenie które blokuje aby bendix za bardzo się nie wysunął. I ty chyba może być przyczyna że go rozsadziło z drugiej strony. Nie miało co zblokować bendix aby zbyt się nie wysunął i musiało coś puścić

@the1mati1 jak byś potrzebował nowego rozrusznika do swojego Belarusa 820 to mam kilka  propozycji 

1. https://www.zenox.pl/product/Rozrusznik-z-reduktorem/689243708101 - z reduktorem firma AG TECH - 415zł brutto 
2. https://www.zenox.pl/product/Rozrusznik-z-reduktorem/6899172780 - z reduktorem Czeskiej firmy MAGNETON - 552 zł brutto 
3. Rozrusznik z reduktorem firmy Mahle letrika za +/- 1000 zł (cena do dogadania :) ) nie ma linku bo akurat nie mam wystawionego na sklepie 

Gdybyś się jednak zdecydował naprawiać to mam też wirnik lub np. szczotki do oryginalnego.

Prowadzę sklep internetowy ZENOX.pl i wysyłkę kurierem mamy darmową od 100zł, a jeśli części są zamówione do godz. 15:00 to wysyłamy tego samego dnia i na drugi dzień części są już u Ciebie n podwórku :) 

Jak coś to poniżej namiary na mnie, albo pisz tutaj 

sebastian@zenox.pl lub tel. 723 678 743 
www.ZENOX.pl 

hemi    17

Setart zaryzykowałem z nim jak padła mi jubana i muszę przyznać że kręci świetnie! 

LTZ55a    96

Te oryginalne już 2 wyrzuciłem na złom, szkoda mi było ale mnie upewniliście, ze tak było lepiej.

Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Vicon95
      Witam mam problem z rozrzutnikiem fortschritt t 088 aczkolwiek wyginają się naciągi łańcucha do tego stopnia ze wykręcają się i niestety koniec pracy...  ( rozrzutnik nie jest przeładowywany )  moze ktoś miał podobny przypadek i wie jak temu zaradzić bądź jakoś to przerobić....  

• Przez MacRolMF
      Witam, tata dołożył do ciągnika (kubota l5450) 3 dodatkowe sekcje hydrauliczne, po podłączeniu wszystkiego i wlaniu oleju nic nie działa, podnośnik który wcześniej działał dobrze, podnosi tylko wtedy gdy kręci się kierownicą.
      Proszę o pomoc, będę bardzo wdzięczny!

• Przez patrykb2736
      Mam taki problem że zablokowalo mi joistick nie mogłem ruszyć jednej sekcji nie zauwazylem I zagotowalo mi olej bo cały, a wcześniej linką olej mi się dostał do joisticka.Co może być przyczyną? Rozdzielacz wysiadl?
    • Przez fendzior927
      Witam
      Mam problem z fendtem 927 vario mianowicie ciągnik po rozpędzeniu się do pewnej prędkości rozłącza skrzynie wchodzi w tryb awaryjny i wyrzuca błąd 4.1.A1 po zgaszeniu odczekaniu chwili i ponownemu odpaleniu nie ma błędu ale po ponownym rozpędzeniu to samo. Nie kiedy jednak błąd nie występuje i chodzi normalnie.Dzieje się tak tylko przy jezdzie do przodu obojętnie czy dolna czy górna skrzynia do tyłu brak błędu.
      Błąd jest niby od nastawnika tylko czy na pewno od niego ???
      Z góry dziękuje za jakąkolwiek podpowiedz
      Pozdrawiam

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.