ben87

uprawa Buraka Cukrowego 2013

Polecane posty

skywalker89    834

a to dziwne... bo w gazetach piszą, że buraki obrodziły.. Co dla mnie jest śmieszną sytuacją, bo może bardzo dobry plon ma co 10 rolnik, reszta to dobry i przeciętny ale i słyszałem, że zdarzają się słabe (35t na LEPSZYM polu). Nie wiem czy to jest jakieś szerzenie propagandy żeby obniżyć cenę cukru? Ale tymbardziej jest to śmieszne, bo 'żniwa' buraczane praktycznie niedawno się zaczęły, więc nie wiem skąd oni biorą rzetelne informacje...

 

u mnie plon brutto (ale dodając do netto 2 nadwyżkę, to wychodzi to samo ;) ) 65t/ha przy polaryzacji 18% kopane 25.09. (w mojej okolicy cukier na poziomie 17-18% był wtedy)

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

W tych gazetkach z cukrowni piszą jak w trybunie ludu wszystko cudownie; plantatorzy sieją cudownie odchodzą od starych metod, maja po 80ton 22% cukru wschody po 95% chwastów nie ma bo jest betanal max pro, kopią holmerami bo sie nie opłaci, totalnie cud i wszystko za sprawa reformy rynku cukru...

Tylko o tym że zabierają wszystkim limity, że w sudzcuker kampania zaczełą się w niedzielę a skończy po nowym roku a oczywiście ucierpią na tym plantatorzy nikt nie pisze, paranoja komuna mentalna...

Pisałem żeby przestali mi przysyłać te gazetkę bo serio wole przepić te pieniądze niż to czytać lub palić tym w piecu, ale się nieda ... wszyscy muszą być równi i czytać te brednie :D


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    834

e to w tych z cukrowni to normalka, ja dostałem ostatnio jakiś dodatek do tygodnika rolniczego, -technika rolnicza, czy coś takiego i tam na okładce jest holmer przy kupie buraków i pogrubioną dużą czcionką - buraki w tym roku obrodziły.. ;) jak zacząłem czytać jak tam mają Ci rolnicy którzy zostali wzięci pod lupę to powiem, że nie wiem czy w to wierzyć :D używają regularnie od x lat tych użyźniaczy ziemi i jakie to cuda one robią.. Najbardziej mi się spodobało zdanie, że rolnicy osiągają coraz większe plony buraków, i już dolną granicą szacowania przyszłego plonu jest 60t/ha :] Ale przy jakim cukrze, tego nie pisali.. W ogóle, zdziwiło mnie, że podawali wyniki prób cukru u tych rolników, a nie było żadnego konkretnegop przykładu ile czego po zbiorze i odebraniu przez cukrownie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

takie cuda to sobie mogą pisać, papier wszystko przyjmie, 80t z ha i 22 % :D każdy chyba pamięta kiedy siał w tym roku buraki a kiedy w tamtym sezonie

u mnie kopane były chyba 26 września plon z wagi netto II 56z ha i 17,5 polaryzacja, średnią mi zaniżyły buraki dosiewane (bo było zbyt mokro i trzeba było poczekać z zasianiem) a przy kopaniu to liście na nich były ładne, korzenie niestety nie, miejscami była "marchewka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

hej, ja jestem z pod lublina...daj namiary w wolnym czasie podjade by obejrzec i dowiedz sie ceny

 

Niestety maszyna o której pisałem poszła w tym roku na złom :( , dowiedziałem się tylko że była produkcji jugosłowiańskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Dzis dostałem wyniki próbek glebowych z pól pod buraki na przyszły rok .Jakie praoponowalibyście nawożenie jesienią pod orkę.

ph - 7,71

P205 - 27,7

K2O - 40

Mg - 1,9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    834

stanowszo za mało magnezu, ph też zasadowe... Pomyślałbym (i myślę, bo u mnie też wg prób niska zawartość mg, ale nie aż tak jak u Ciebie!)o siarczanie magnezu, siarka też się przyda ze względu na zasadowość gleby.. U mnie też lekka zasada i zastanawiam się nad siarczanem amonu na wiosnę w jakiejś niedużej dawce (100kg/ha)

Poza tym myślę, że 150-200kg/superfosfatu wzbogaconego , + 250-350 soli potasowej w zupełności wystarczy - ja u siebie na słabszych zawartościach podobne nawożenie stosuję i dobrze wychodzi, stymże proponowałbym wysiew tego PK pod pług jeszcze jesienią ;)

Pomyśl o sodzie..

Pozdro

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    834

kolego ptaszyna a kiedy stosujesz ten kizeryt? Ja już w sumie wykonałem wysiew PK i orkę, zabronowałem, ale myślę jeszcze, żeby agregatem wyrównać, więc jak coś mógłbym go dać pod agregat jeszcze jesienią.. Czy lepiej jest zaaplikować wiosną przed siewem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Kizeryt stosuję zawsze wiosną pod uprawę, bo jest łatwo rozpuszczalny w wodzie i natychmiast pobierany przez rośliny jak podaje opis, jest dosyć drogi ale przy brakach magnezu daje naprawdę dobry efekt.

 

witam, a mnie interesuje zrobienie coś podobnego urządzenia jak w linku poniżej tylko że liście podawane byłyby na rządek obok buraków, by podczepić to "coś" pod 30stkę i jeździć przed kombajnem 6rzędowym...może macie jakiś trop jak to zrobić??

 

http://www.google.pl...=18&tx=96&ty=48

 

 

może też iść urządzenie za traktorem tylko żeby wyrzut zrobić na bok by za tym kombajn szedł...liście by mi pasowały na paszę dla opasów a ludzi do scinania nie ma w okolicy :(

 

chociaż to coś przed fendem w filmiku powyżej też może być, co to jest i gdzie to kupić?? albo jak sie nazywa??

pozdrawiam

 

Tu jest coś co Cię może zainteresuje;http://allegro.pl/kombajn-buraczany-kombajn-do-burakow-3-rzedowy-i3642594875.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Panowie w sumie nie tylko panowie :D mam pytanie do tych przede wszystkim którzy dostali już faktury z Sudzucker najlepiej z Ropczyc, ale tez do ogółu, doszły mnie słuchy że w tej cukrowni jest za mało buraków, większość plantatorów nie odstawiła swoich limitów i ta cukrownia ma płacić cenę buraków kwotowych za pozakwotowe, nawet nasz inspektor twierdzi że na 99% tak będzie. Mi ciężko uwierzyć troche w te obietnice i moje pytanie brzmi; czy dostaliście już faktury i trafił sie ktoś kto ma ponad plan i zapłacili mu w tej samej cenie co kwotowe?

Ja już teraz wiem że mam grubo ponad plan i nie wiem co robić, jest masa plantatorów którym brakuje, ale jeżeli płaca w tej samej cenie wolę niektórych odprawić.

Jeżeli ktoś dostał fakturę z sudzucker lub wie jak tam z tym w tym roku jest proszę o odpowiedź.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja też slyszałem ze niby niemają buraków i 7 dni wczesniej ropa przyjechała wykopać a ja plon około 65 ton z ha dokladnie sie dowiem jak bedą w ropczycach na placu i grubo ponat limit bedzie w tamtym roku tir po 80 złoty pojechal do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    834

w KSC, póki co cena za pozakwotowe 76,27zł netto/t..... żenada :/ liczyłem na cenę conajmniej 100zł, mam nadzieję, że jak to bywało jest to wstępne rozliczenie, i że jakieś korekty później będą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

plon 60ton z ha polaryzacja 17,7 8 dni na kupie były ciekawe ile ropczyce zaplacą :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@mareczek jak byś mógł napisać ile zapłacili za pozakwotowe i w jakiej cukrowni to nie tylko ja był bym ci wdzięczny, masa ludzi nie wie co robić z ponadplanem, oddać za niespełna 80zł czy opierdzielić byle komu.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Sąsiadom i znajomym :D akurat wszystkim brakuje, ja źle wymierzyłem pole na szybko i zasiałem za dużo, a plon też przyzwoity, więc klęska urodzaju, wolę oddać znajomym niż niemcom za 80zł.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

srednia polaryzacja 17,4 plon ok 70 ton z ha cukrownia polska cerekiew nadwyka 70 ton cena za kwotowe wyszla 153 zl tona netto, buraki w tym roku dobrze placa w porownaniu z rzepakiem i kukurydza. Ps jesli niewiecie co robic z nad produkcja to telefon do waszego inspektora on was pokieruje co i jak

Edytowano przez lambogrand

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Kiedy kopiecie ostatnie buraki na termin grudniowy? ktoś ma przecieki od górali jaka pogoda się zapowiada kiedy startujecie ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U mnie zawsze był termin listopad/grudzień a w tym roku wyjątkowo wcześnie odebrane bo 24 października. Można powiedzieć, że optymalny termin. Tylko plon coś gorszy jak po innych latach. 64t/ha przy polaryzacji 18.3. Plan niby wykonany ale zanosiło się na więcej. Teraz listopad w zasadzie wolny aż głupio:)


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Buraki sprzedane plon 69,1, polaryzacja 18,1 jak w moich warunkach to plon rekordowy, tylko zanieczyszczenie 12%, a jak jest w innych cukrowniach? Ja cukrownia Chełmża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dareq
      Wszyscy wiemy, że odpowiednie warunki do wysiewu buraków cukrowych występują w różnych rejonach od początku marca do połowy kwietnia. W tamty roku buraki były u mnie zasiane już w połowie marca a teraz ? Nie idzie nawet
      w polu nic zrobić bo za dwardo a jak zacznie się robić miekko to duzymi ciągnikami nie wjedzie... Patrząc na prognozy długoterminowe nie jestem nastwaiony optymistycznie i naprawde mam spore obawy kiedy ja to zasieje... Temperatura gleby odpowiednia do siewu powinna wynosić od około 8 do 10 stopni albow więcej a jak jest teraz...? Do uprawy burka potrzebna jest wilgotna ale nie mokra i błotnista gleba a zapowiada się że taka będzie ;(
       
      A jaka jest sytuacja u was czy też macie poważne obawy ?
    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Witam, 
      poszukuje usługi siewu buraka cukrowego z systemem GPS i rozłączaniem sekcji, Powiat Krotoszyn Gostyń 
    • Przez the1mati1
      Witam. Ostatnio spotkałem się z pewnym ogłoszeniem o wysłodkach buraczanych z buraka ćwikłowego-czerwonego. W interneci nie mogę znaleźć żądnych informacji o takich wysłodkach. Sprzedawca twierdzi że mają taką samą wartość jak wysłodki z buraka cukrowego. Miał ktoś doczynienia z takimi wysłodkami i może coś więcej o nich powiedzieć? Jak się zakiszają, jak bydło je pobiera i czy mają jakąś wartość czy to zwykły zapychacz?
    • Przez jajonasz
      Cześć, mam(znaczy będę miał) jakieś 20 arów buraków pastewnych i z 10 arów ziemniaków, czy istnieje jakiś oprysk chwastobójczy którym mógłbym opryskac obie uprawy? Czy trzeba osobno, jeśli tak to polećcie coś dobrego
      Czy np sencorem można by prysnać przedwschodowo buraki pastewne? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj