Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

seweryn20    582

Bardzo możliwe że tak jest. Nie była by to pierwsza rzecz której trwałość jest zaniżona przez producenta.

mtracz    71

Dla mnie żadna nowość.

Dział tylko trzeba to zrobić jak jeszcze płyty całkiem nie są odsłonięte bo potem to mało co mu pomoże.

Czyli dość wcześnie niedługo po zakończeniu gwarancji.

zzk    2

To w ogóle nie ma sensu - po co w takim razie ten człowiek kupił akumulator bezobsługowy? Logiczne jest chyba, że nie po to by potem bawić się w Makgajwera. No chyba, że ktoś dostał takie coś w spadku ..

MarcinNH    42

Posprawdzać śrubokrętem, a wcześniej mówił że śrubki plastikowe bo metalowe wejdą w reakcje :)

mtracz    71

Też mnie to rozśmieszyło z tym śrubokrętem :)

Ale wiertła nie wkładał do elektrolitu. Nawiercał tylko górę, do elektrolitu jest jeszcze daleko.

A ilość wody to symbolicznie, chyba żeby pokazać jak.

Wiele ludzi kupuje akumulatory nieświadomie, taki dali taki wziąłem. A to że nie ma dostępu do korków okazuje się dopiero jak trzeba tam zajrzeć bo akumulator słaby. A z zewnątrz wygląda jak ten z korkami tylko przykrytymi zaślepką.

Edit:

Regeneracja to trochę słowo na wyrost, to raczej typowa obsługa akumulatora, tylko utrudniona przez producenta.

Edytowano przez mtracz

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dolanie wody to nie jest regeneracja. Autor tego filmu zamieścił go kiedyś na elektrodzie. Spękał po tym jak został zjechany przez specjalistów w każdym poście.

locke    291

Regeneracją akumulatora można nazwać ładowanie odsiarczające...a nie dolewanie wody.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No właśnie, bo jeżeli przez brak wody stracił na pojemności, to wystająca część płyt jest już zasiarczona i dolanie wody nic mu nie pomoże.

ferguson235    0

Mam pytanie do specjalistów czy wymiana elektrolitu w akumulatorze coś może w starym akumulatorze?

Kolego, następnym razem pisz poprawnie, bo będę zmuszony przyznać punkty.

Edytowano przez Elektrotechnik

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Takiemu akumulatorowi pomoże tylko utylizacja. Jeżeli jest zasiarczony wlanie nowego elektrolitu spowoduje jeszcze większe zasiarczenie. Taki akumulator można poddać odsiarczaniu w okresie 3-6 miesięcy i zobaczyć czy pojemność wzrośnie.

oaxis3333    34

srubokręt nie mógł wejść w reakcjo bo trwało to tylko chwilę :) a sróbki by się rozpłyneły po jakimś czasie:) wg mnie ciekawy pomysł :) producent będzie musiał po obejrzeniu tego produkować akumulatory ze stali używanej do dzwi pancernych haha :D

mtracz    71

Zgadza się, ale jeśli nie wytarł śrubokręta pozostałości kwasu zrobią na nim robotę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez lysyrolnik
      Witam

No i stalo sie w moim MTZ 82TS padly baterie, i tu nasuwa sie moje pytanie- Jakie polecacie akumulatory?
      dodam ze w moim MTZ-cie sia aku... 2x 6v
    • Przez waldek315
      witam zauważyłem że w jednym akumulatorze jest dziura w okolicach słupka wygląda jak by była wypalona akumulator ma ok. 4-5lat 6v w ciągniku są dwa różne aku ale o tych samych parametrach co mogło być przyczyną takiego uszkodzenie ciągnik nie odpala na tych akumulatorach jedynie jest przejście że światła świecą
    • Przez Famer21
      Problem z akumulatorem w fendcie 714. Traktor stoi tydzień bez odpalania, teraz mrozy i akumulator padnięty. Mamy bezobsługowy (bez płynu) porządny z warty i co jest jakiś mróz są problemy. Mamy w traktorze radio, które samo włączało panel, panel ściąganiety na stałe, zakładamy na dłuższą jazde go tylko. Czy to radio może być aż takim problemem? Czy to coś innego?
    • Przez konradd
      Miałem problem z lejącymi siłownikami zabezpieczającymi przy swoim pługu OVERUM Xcelsior CX 390 H. Wymieniłem uszczelnienie i teraz nie leje zupełnie no i można podbić ciśnienie. Jeśli by ktoś potrzebował to mam namiar gdzie jest sporo taniej niż w Polsce, bo w Polsce za 1 komplet to ok. 290 zł a tam już można za 170 zł kupić. Towar jest bardzo dobrej jakości bo ja po zregerowaniu śmigam i nie mam zupełnie problemów.

Jak coś to kontakt na priv.
    • Przez Yakuza94
      Witam. Mam problem z Pronarem82A. Polega to na tym, że traktor odpalił dziś normalnie i podjechałem podczepić grabiarkę i gdy już wszystko porobiłem, wsiadam i nie chce zapalić, akumulatory siadają... Wcześniej też miałem takie przypadki i nie obeszło się do ponownego ładowania akumulatorów. Po naładowaniu chodzi kilka dni i znowu to samo. Myślałem że są zużyte już i wymiana na nowe nic nie pomogła. Nie wiem w czym może być problem. Na zaciąg odpala i chodzi już normalnie, lecz jak zgaszę ciągnik to znowu nic...