ben87

ceny ciągników w przedziale 75-100 KM wybierzmy najlepszy

Polecane posty

ben87    1

witam. zakładam ten temat ponieważ wielu ludzi jak i ja planuje zakupić traktor o mocy 75-100KM.wybór nie jest łatwy więc pomóżmy sobie, wymieniając się cenami i opiniami o nich. mile widziane porównania.

na poczatek wiem tyle na dzień dzisiejszy.

 

NH TD.5 (95) - 120000netto

NH t.4 (75) - 119 netto

NH t.5 (95) - 161 netto

Deuz- fahr agroplus320 (82) - 115000netto

315 (72) - 110000netto

Deuz-fahr agrofarm 410 (88) - 130000 netto

zetor proxima (77) 118000 netto

 

 

narazie wiem tyle w nawiasie są moce. z podanych tutaj myślę że najleprzą oferta jest NH TD.5 co wy na to???

biorąc pod uwagę parametry nie tylko cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Najtańszym ciągnikiem w tym przedziale mocy chyba niewątpliwie jest MTZ belarus:

MOC 81 KM

CENA ok. 83000 zł

 

Moim zdaniem to bardzo mało jak na nowy ciągnik, i jak ktoś ma np. 20 ha to idealny ciągnik, o takiej mocy w tej cenie.

 

Warto jeszcze zwrócić uwage na Farmtracka:

Farmtrack 675DT (75 KM) cena ok 105 tys. zł

Farmtrack 685 DT (82 KM) cena ok.115 tys. zł

Farmtrack 690DT (88 KM) cena ok. 120 tys zł




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel372    1

nh nowe traktory maja niska jakos

zdecydowanie lepsze sa starsze np td 80d kolega ma i chwali

ja bym polecil ci zetorka spalanie jest jak kazdego traktora

nie wierze w to ze pali nie wiadomo ile zetor sam mam i pali malo na 135 km spalil paliwa za 150 zl na pelnym gazie to mysle ze nie jest duzo;)

pozatym czesci tanie skrzynia pojdzie to nie placisz jak np w MF za gruntowny remont skrzyni 25 tys;D( wiem bo tyle zaplacil od nas za remont) a przy zetorku kilka razy mniej zaplacisz

poza tym jesli sie orientujesz troche sam zrobisz w zetorku:)

podsumowujac dla mnie NH nie jest wart swojej ceny tak jak fent i DF

DF to koziolek a nie traktor spojrz na niego jak bedzie w skadnicy stal

ja podszedlem pytam ile to ma koni (mysle z 70) a to 90 pare a mikrus a strasznie lekki jest jak NH

co z tego ze traktor malo pali jak nie daje rady sobie w pracy

moge smialo polecic zetora

zamiast NH juz bym Farmtraca polecil

EDIT

na mtza nie zwracaj uwagi mimo ze cena jest niska nie jest wart ceny

kupil u nas mtz pronar ma go rok i narzeka a sprzedac narazie nie moze bo kredyt;d

Edytowano przez pawel372

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

ale teraz mtza nie zarejestrujesz bo nie przechodzi emisji spalin

ben87 z kąt ty masz te ceny ja pytałem się o NH TD5.85 to kosztuje 122000 netto a ty za TD5.95 120000 netto ?

Edytowano przez Jakub667

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

chwalisz zetora bo go masz a proksima jest warta swojej ceny ?

bo nie za bardzo ... za wszystko trzeba dopłacic i jakosc tez szału nie robi ..

Popatrz mtz sie popsuł a u mnie znajomy miał forterre 110 km i po roku skrzynia mu sie rozsypała . drugi tez miał taką samą i po 3 latach ja sprzedał i kupił uzywanego JD. .. Pozatym zetor jest strasznie kródki.. siasiad ma tez 110 i ciagnie 4 skiby atlasa na hydraulice i troche głebiej opuści pług i juz w miejscu stoi ...

Fendty sie psują jd , nh i kazdy sie psuje .. to zaden argument . Wuja ma pronara 1025 i obrabiał 130 ha przez 10 lat rozebral skrzynie bo ktos zakleszczył bieg i tryby nietkniete były . silnik tez bez kapitalki do teraz chodzi . ciekawe czy zetor podobnej mocy by tyle wytrzymał .

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nh nowe traktory maja niska jakos

zdecydowanie lepsze sa starsze np td 80d kolega ma i chwali

ja bym polecil ci zetorka spalanie jest jak kazdego traktora

nie wierze w to ze pali nie wiadomo ile zetor sam mam i pali malo na 135 km spalil paliwa za 150 zl na pelnym gazie to mysle ze nie jest duzo;)

pozatym czesci tanie skrzynia pojdzie to nie placisz jak np w MF za gruntowny remont skrzyni 25 tys;D( wiem bo tyle zaplacil od nas za remont) a przy zetorku kilka razy mniej zaplacisz

poza tym jesli sie orientujesz troche sam zrobisz w zetorku:)

podsumowujac dla mnie NH nie jest wart swojej ceny tak jak fent i DF

DF to koziolek a nie traktor spojrz na niego jak bedzie w skadnicy stal

ja podszedlem pytam ile to ma koni (mysle z 70) a to 90 pare a mikrus a strasznie lekki jest jak NH

co z tego ze traktor malo pali jak nie daje rady sobie w pracy

moge smialo polecic zetora

zamiast NH juz bym Farmtraca polecil

EDIT

na mtza nie zwracaj uwagi mimo ze cena jest niska nie jest wart ceny

kupil u nas mtz pronar ma go rok i narzeka a sprzedac narazie nie moze bo kredyt;d

 

W sprawie skrzyni w MF to nie do końca prawda. Zależy co się zepsuje, a jeżeli się zepsuje to z twojej winny. Skrzynie MF są mało awaryjne lecz jak się nie dba o skrzynie i się leje byle jaki olej to wiadomo, że coś się zje.. zepsuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamir    0

Ja bym ci nie radził brać NH i Zetora. Nie wiem czy mam racje czy to tylko plotki ale NH szczególnie te nowsze typy strasznie często się psują a to skrzynia a to coś innego non stop się słyszy. Jak kupujesz zetora czy proxime czy inny model uważaj na tylne opony bo na grząskich ziemiach są nie do jazdy tak samo z belami na miękkich lakach, słyszałem że sporo palą ale to chyba tylko mit. Ja bym polecił ci któryś z modeli JD z serii 6030 są bardzo popularne w Polsce a cena też nie jest jakaś kosmiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalcase95    1

ja mam case jx 95. nie ma w nim jakieś wielkiej elektroniki bo wszystko mechaniczne a nie mogę nażekać tyle co zrobił to życze każdemu i bez awari. case to dobre ciagniki i nikt z okolicy co ma nowego nie nażeka. czemu nie pomyślisz o case ,steyeże lub clasie. myślę że to dobre sprzęty i gdybym miał kupywać teraz nowego to bym myślał o tych markach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    874

Ja bym ci nie radził brać NH i Zetora. Nie wiem czy mam racje czy to tylko plotki ale NH szczególnie te nowsze typy strasznie często się psują a to skrzynia a to coś innego non stop się słyszy. Jak kupujesz zetora czy proxime czy inny model uważaj na tylne opony bo na grząskich ziemiach są nie do jazdy tak samo z belami na miękkich lakach, słyszałem że sporo palą ale to chyba tylko mit. Ja bym polecił ci któryś z modeli JD z serii 6030 są bardzo popularne w Polsce a cena też nie jest jakaś kosmiczna.

 

Kolego nie mogę zgodzić się z Tobą w sprawie opon w Zetorach. To nie jest wina opon, tylko lekkiego tyłu tym bardziej gdy mają założony ładowacz czołowy. Po pierwsze te opony jak najbardziej nadają się w grząski teren. Mitasy sprawują się rewelacyjnie a przynajmniej takie jest moje zdanie, ale zimą to już są fatalne.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

opony mozna sobie wybrac do kazdego ciagnika . wiadomo najlepsze niskoprofilowe ... ale cena juz inna ... jak by nie patrzeć kazda marka ma swoje plusy i minusy . w tych czasach tzeba liczyć sie przedewszystkim z rentownoscią i amortyzacją bo po co ciagnik za 200 tyś na 20 ha to mija sie z celem


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel372    1

chwalisz zetora bo go masz a proksima jest warta swojej ceny ?

bo nie za bardzo ... za wszystko trzeba dopłacic i jakosc tez szału nie robi ..

Popatrz mtz sie popsuł a u mnie znajomy miał forterre 110 km i po roku skrzynia mu sie rozsypała . drugi tez miał taką samą i po 3 latach ja sprzedał i kupił uzywanego JD. .. Pozatym zetor jest strasznie kródki.. siasiad ma tez 110 i ciagnie 4 skiby atlasa na hydraulice i troche głebiej opuści pług i juz w miejscu stoi ...

Fendty sie psują jd , nh i kazdy sie psuje .. to zaden argument . Wuja ma pronara 1025 i obrabiał 130 ha przez 10 lat rozebral skrzynie bo ktos zakleszczył bieg i tryby nietkniete były . silnik tez bez kapitalki do teraz chodzi . ciekawe czy zetor podobnej mocy by tyle wytrzymał .

zetor forrtera 11441 110 km ma w 4 skibach kvernelanda obrotowych 50cm smiga po glinach II klasa ziemi i nic sobie nie robi komplet obciazenia z przodu 700kg szerokie laczki z przodu i z tylu za doplata i nie ma ze nie idzie;)

porownaj cene FENTA do ZETORA i cene czesci

ze 1 fent 125 koni 550 tys a zetor 180 tys ^^ wole kupic kilka zetorow nowych niz 1 nowego fendta

 

wiadomo fajnie jest posiadac traktor ktory pieknie sie precentuje w srodku full wypas

tylko byle co sie stanie elektronika siadzie i wtedy placz i lament

znam przypadek taki chlopak mlody kupil case'a porzyczyl kase nawet na niego dal kolo 50 tysiecy a polowe tego co dal jeszcze musial na remont skrzyni i czegos tam wydac

traktor musi byc latwy w obsludze bez nadmiernej elektroniki i tanie czesci musza byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Fendt to juz jest wogule inna bajka cenowa ... Ja też jestem za tym zeby ciagnik mozna było naprawic we własnym gospodarstwie i za nie za duze pieniądze


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

Michallmer dobrze mowisz;)

myślałem też o case tylko cen nie znam. a te NH TD.5 to nic innego jak TD5000 i case jx, oczywiście po modyfikacjach. prosty ciagnik i wszyscy co maja to nie narzekaja. waży około4,5t jedynie chydraulika słaba do cięższych maszyn. ale to opinia tych co zapinali mu agregaty uprawowo siewne o szer. 3m!!! trochę za dużo do iego i pługi obrotowe 4 korpusowe:)

 

Jakub667 te ceny to sandomierz Pan wiesław KARCZ;)

TU jest najtaniej:) dokładniej to było 122tys ale mowią że można ponegocjować. a za TD.5 85 - 115tys netto.

tutaj kolega 1,5 roku temu kupił TD5050 z klima ipneumatyka za 135tys brutto!!!! ale teraz ładna kabina i maska to pdrożało no i sprzęgło mokre to tyle zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

chyba nawet nie ma 4.5 tony wagi .. patrzyłem w necie i waga od 3.4 do 3.6 tony


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

wspomnieliście o clasie i styerze?? jak wyglądaja ich moce i ceny te ciągniki to chyba raczej nisza...

 

td miał 3.8 z kabiną bez obciążników a td.5 podobno jest 100kg cięższy no i + obciążniki to 4,5 tony ma... ale ręki odciąć nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

nh przynajmniej seria td miały obciązniki w standardzie ... przednie obciążniki


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Witam!!! Po nowym roku mamy zamiar zmienić główny ciągnik w gospodarstwie (orka, agregat, talerzówka, transport). I tu moje pierwsze pytanie czy opłaca się kupować ciągnik kilku letni taki jak DF Agrotron 120, czy lepej kupić nowy (zetor, same)???
      Jeśli ktoś z was polecał by inną markę to takrze proszę o opinie
       
       
      Pozdro dla całego AF ;D
    • Przez brzozak2
      http://www.deutz-fahr.de/deutsch/agritechnika/agroplus.php
      Czy wiadomo już cos wiecej o tej serii ciagnikow??
      ceny, wyposazenie, moce i inne parametry
    • Przez yacenty
      Aktualna dyskusja o cenach ciągników w 2014 roku przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72475-ceny-ciagnikow-2014/page__view__getlastpost
       
       
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach w poprzednim temacie: http://www.agrofoto....nikow-20102011/
    • Przez Vrykoulakas
      Dyskusja o cenach ciągników w 2013 roku dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72476-ceny-ciagnikow-2013/
       
       
      to zależy z jakim wyposażeniem, ja za swojego pół roku temu dałem 260 k netto, ale to full wypas wśród full wypasów
    • Przez BIZULEK
      Zakładam ten temat ponieważ nie znalazłem danych na jakie ciśnienie powinno się pompować koła w Renault
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj