Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Tomek90    2263

DC nie takie proste bo nie każdy ciągnik wyrobi z hydraulika, amazone na dławikach to jeszcze jako tako. Przy równym/płaskim terenie odradzaja mi DC, chodź uważam że przy belce 27m warta brać.

Zamiast skrętnej osi jak najwięcej sekci, nawet co dysze powinno zmieścić się w kasie za to.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ja mam pilmet Europa 4027 i wlasnievDystans control i zamykane dzysze z GPS to coś czego mi najbardziej brakuje, na tym najwięcej bym oszczędzał. A gniecienie przy nawrotach to mało istotną sprawa. Czasem lepiej z tego zrezygnować wziąć tylko kule i cieszyć się stabilna jazda 

Ktoś ty uzytkuje brawo 400s selektron? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Co użytkownik to inna opinia':-) DC sobie już wcześniej odpuściłem. Kula będzie na pewno, mimo, że zaczep do ciągnika prawie 3tys. netto. Skrętna oś? Teoretycznie mogę ją dołożyć do opryskiwacza. No i dojdzie jeszcze zakup TIGa do ewentualnego spawania. 

Odnośnie Seletronu jest filmik użytkownika na YT. Nie jest to zbyt trwałe przy RSMie, z czym nie kryje się Krukowiak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

I nauka spawaniebo to nie jest prostę.

 Ja mam Blancharda z alu i już się nauczyłem że rozkładanie i składanie tylko jak ciągnik zatrzyma się całkowicie, nic nie może jechać. Skończyło się rozkładanie opryskiwacza w czasie jazdy.

Bo też tak jeden uchwyt mi wyrwało, szczęścię ze tylko  podnosiłem belkę do rozkładania i pękło, wtedy walneła na łożę i do domu wróciłem z  złożonym opryskiwaczem. U Sąsiad ma te uchwyty śrubami 16 mm poskręcane. 

Raz jak mi wąż pękł to tylko półówkę miałem złożoną, to do domu z 600 metrow wracałem główną drogą krajową pod prąd z rozłożonym połową opryskiwacza. 

Raz jak pekł wąż to owszem złożyłem a  bo mała dziurka,  a później dolałem 40 litrów oleju do ciągnika, za 800 zł taki interes zrobiłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182
4 godziny temu, Jarecki21 napisał:

Co użytkownik to inna opinia':-) DC sobie już wcześniej odpuściłem. Kula będzie na pewno, mimo, że zaczep do ciągnika prawie 3tys. netto. Skrętna oś? Teoretycznie mogę ją dołożyć do opryskiwacza. No i dojdzie jeszcze zakup TIGa do ewentualnego spawania. 

Odnośnie Seletronu jest filmik użytkownika na YT. Nie jest to zbyt trwałe przy RSMie, z czym nie kryje się Krukowiak.

Nie możesz poszukać z używki? Do fendow kupywalem po 700na sanki  i 1200zl listwie. Akytat opryskiwacz mam na klasycznym górnym zaczepie i to mi nie przeszkadza. Ale beczkę i przyczepy ciagam na kulach i to całkiem inny świat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
1 godzinę temu, tomek73 napisał:

I nauka spawaniebo to nie jest prostę.

 Ja mam Blancharda z alu i już się nauczyłem że rozkładanie i składanie tylko jak ciągnik zatrzyma się całkowicie, nic nie może jechać. Skończyło się rozkładanie opryskiwacza w czasie jazdy.

Bo też tak jeden uchwyt mi wyrwało, szczęścię ze tylko  podnosiłem belkę do rozkładania i pękło, wtedy walneła na łożę i do domu wróciłem z  złożonym opryskiwaczem. U Sąsiad ma te uchwyty śrubami 16 mm poskręcane. 

Raz jak mi wąż pękł to tylko półówkę miałem złożoną, to do domu z 600 metrow wracałem główną drogą krajową pod prąd z rozłożonym połową opryskiwacza. 

Raz jak pekł wąż to owszem złożyłem a  bo mała dziurka,  a później dolałem 40 litrów oleju do ciągnika, za 800 zł taki interes zrobiłem. 

Nowych opryskiwaczów zazwyczaj nie da się składać/rozkładać w trakcie jazdy bo komputer blokuje

Oś skrętna jak dla mnie nie warta tych pieniędzy co trzeba za nią dać, wolałbym dużo sekcji, na tym się bardziej zaoszczędzi, druga sprawa to cofanie na skrętnej osi jest dużo trudniejsze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlu    1

Panowie chciałbym kupić opryskiwacz używany,budżet około 20tyś,myślałem nad hardim 2000l 21m na co zwrócić uwagę,może jakieś inne propozycje.Teraz mam Ślęze 15m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
Dnia 21.05.2019 o 20:01, sumek666 napisał:

@asmodan28 wiela taka przyjemność i jakie wyposażenie? Tech Kom?

30000€ Belka 21/15 składanie niezależnie lewaprawa strona potrójne korpusy   ISOBSUS 13 sekcji dawkowanie niezależne od predkosci. Amatoron 4. Oswietlenie drogowe oraz belki. Tak Tech Kom jeszcze się mocno nie targowałem ale za dużo już nie zejdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
Przed chwilą, sumek666 napisał:

W Żabikowie byłeś?

Byli u mnie 2 razy. W Żabikowie tez byłem . Byłem w Środzie Wlkp to podjechałem zobaczyłem belki polowe bo maja maszyny na placu z rożnym wyposażeniem. Dla nas trochę szkoda ze nie maja konkurencji w segmencie Amazone i dyktują warunki na cały kraj jak kiedyś Korbanek w AGCO. Ale z perspektywy to nie wiem czy Korbanek nie miał lepszych cen niż teraz ta pseudo sieć dilerska. Oczywiście nikogo nie chce obrazić ... może akurat na takich trafiłem 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Tech Kom jest importerem. Możesz też uderzyć do Agromixu. 

Ja do tech komu mam 3 km z miejsca zamieszkania 😛


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlu    1
23 godziny temu, pawlu napisał:

Panowie chciałbym kupić opryskiwacz używany,budżet około 20tyś,myślałem nad hardim 2000l 21m na co zwrócić uwagę,może jakieś inne propozycje.Teraz mam Ślęze 15m

Proszę o podpowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Z tym Hardim zorientuj się najpierw jak jest z dostępnością części i ich cenami. Ja bym raczej szukał czegoś do czego są ogólnodostępne części (Arag).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
21 godzin temu, sumek666 napisał:

Tech Kom jest importerem. Możesz też uderzyć do Agromixu. 

Ja do tech komu mam 3 km z miejsca zamieszkania 😛

Myślisz ze będą mieć lepsze ceny ? Jak pytałem u 2 innych to minimum 10 % drożej. A co powiesz o tym Tech Kom.? Co to za diler ? Po zakupie ma klienta w d...pie. Czy raczej pomaga w problemach? Prezes mi się wydawał jakiś trochę zmanierowany jakby muchy w nosie miał 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20
2 godziny temu, asmodan28 napisał:

Myślisz ze będą mieć lepsze ceny ? Jak pytałem u 2 innych to minimum 10 % drożej. A co powiesz o tym Tech Kom.? Co to za diler ? Po zakupie ma klienta w d...pie. Czy raczej pomaga w problemach? Prezes mi się wydawał jakiś trochę zmanierowany jakby muchy w nosie miał 😉

Od  2  lat mamy  UXa   z  Techkomu i pomimo   końca  gwarancji bez problemu służą pomocą  przez  telefon.  Ostatnio   oberwana  cela w   akumulatorze i ładowanie prostownikiem    zresetowało   sterownik   -  4  godziny ustawień z   telefonem  przy uchu i  wszystko   śmiga jak wcześniej . 

Co do  cen  to  bez problemu można  wyrwać   ponad 30 oczek  rabatu .

Jakbyś miał więcej pytań  o  dilera i sprzęt  to  wal na PW  do  mnie :)

Jedzie może  ktoś z użytkowników  AF w  poniedziałek  do  fabryki  Amazone ??

 

 

23 godziny temu, asmodan28 napisał:

30000€ Belka 21/15 składanie niezależnie lewaprawa strona potrójne korpusy   ISOBSUS 13 sekcji dawkowanie niezależne od predkosci. Amatoron 4. Oswietlenie drogowe oraz belki. Tak Tech Kom jeszcze się mocno nie targowałem ale za dużo już nie zejdzie 

Dołoż jeszcze  1500 euro i bedziesz miał   Ama Switcha  - brak  sekcji   i  włączana  każda  dysza przez gps :)


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

wątek ogólny to i ja o coś zapytam. Opryskiwacz do 30 tys pln brutto, nowy, zawieszany, ze zbiornikiem 800-1000 litrów.  Za jakimi modelami się rozglądać. Obecnie jest 12 metrów i 500 litrów, pojemności mało, belka pasuje pod siewnik 4metrowy i rozsiewacz KV Exacta (ten sieje chyba do 21 metrów więc myślę że da się przestawić). Belka może być więc szersza oby spasować do ścieżek. 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

To 20 metrów lub szukaj 21 metrów i po dyszy zaślepki 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

coś mi chodzi że 16metrów da się spasować z 4 metrowym siewnikiem......
szerszy to będzie ubaw bo mam trochę słupów....


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

albo cała szerokość i potem ścieżka na jednym kole i potem ta sama przy powrocie i ostatni przejazd bez ścieżek i jest 4 po 4 czyli 16metrów, pod exactę podejdzie bo ma 9-18metra (właśnie sprawdziłem w katalogu). Tylko to tak w teorii bo nie wiem jak to w praktyce wychodzi.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek902    26

Ścieżka robiona w dwóch przejazdach siewnika, wtedy nie trzeba zaczynać połówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj