Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Tomek90    2261

Zbędny dla mnie nigdy nie miałem okazji wyłączać skrajnych ręcznie to i tego nie brałem nawet pod uwagę, w sumie kwestia indywidualna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sunday    1

Witam. Czy ktoś kto się orientuje w temacie powie mi czy sterownik lh agro 1200 będzie sterował mi dawką oprysku do prędkości jazdy? Czy ten sterownik się do tego nadaje czy tylko jest do odczytu wartości a nie do sterowania dawką? I jeszcze prosiłbym o podanie gdzie i co powinno być podpięte.

IMG_20210309_112227.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Nie będzie bo to nie sterownik a konsola pomiarowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sunday    1
2 minuty temu, griga napisał:

Nie będzie bo to nie sterownik a konsola pomiarowa

A wiesz może do czego są poszczególne piny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Masz opisy pierwsze to on off liczenia drugie czujnik koła ostatnie przepływomierza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sunday    1
11 minut temu, griga napisał:

Masz opisy pierwsze to on off liczenia drugie czujnik koła ostatnie przepływomierza

A co mogę podpiąć pod to pierwsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sunday    1
51 minut temu, griga napisał:

Kontaktron

Aha ok.

A powiedz mi jeszcze czy jeśli zamontuje ten sterownik do opryskiwacza i oczywiście odpowiednio go skalibruję to gdy będę pryskał będzie mi pokazywało ile jest l/ha w danym momencie pryskam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Czy można w berthoudzie majorze recznie przestawić cisnienie ?Widzałem że z tyłu są jakieś pokrętła do regulacji na każdą sekcję odzielnie ale czy można tym zmienić sobie ciśnienie?

Jest zawór ale wydaję mi się że może być uszkodzony bo niereaguje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

pokaz zdjęcie, ale w wiekszosci opryskiwaczy pokrętło przy zaworze służy do kompensacji ciśnienia na danej sekcji


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    197

Panowie,

Mam kilka pytań jak w temacie. Może ktoś będzie w stanie pomóc.

1. Jak to jest z section control w opryskiwaczu na gpsie? Chodzi mi o automatyczne wyłączanie sekcji bez prowadzenia. Czy w takim przypadku antena jest też montowana na dachu ciągnika? Mam potencjalnie 2 ciągniki, które mogłyby pracować z opryskiwaczem i zastanawiam się, czy trzeba byłoby przekładać antenę?

2. Drugie pytanie dotyczy ISOBUS. W 1 ciągniku mam ISOBUS, a w drugim nie. Czy mając komputer TOUCH będzie działał tylko przez ISOBUS, czy można też podłączyć go do opryskiwacza przez kabel?

3. Zastanawia mnie też belka np 27/21. Zazwyczaj taka różnica w rozsiewaczu wymaga zmiany talerzy. Czy ktoś faktycznie wykorzystuje 2 szerokości? Zakładam, że na szerszym polu można dać 27m, ale jeżeli mamy ścieżki to wjeżdżając na węższe pole szybko zmienimy szerokość opryskiwacza, ale z rozsiewaczem (przynajmniej w moim modelu) nie byłoby już tak prosto. 

Oglądam Unię Europa XL i zastanawiam się też jak tam działa automatyka belki bez DC. Czy te kule na belce  jak na zdjęciu działają jak paralomat w Agrio?

 

Unia.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Może ktoś podpowie. Zespół mi się ten sterownik nowy oryginał 1700 zamiennik 1000. Czy zamawiać to czy może pokusić się o komputer żeby sterował dawka ja tak to jaki i co trzeba zrobić 

20210426_184538.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Jak się mógł popsuć, to puszka z kilkoma przełącznikami. Myślę że spokojnie ktoś to naprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Zalało go. Przełącznik wymienione na chińskie i nie działają oryginalne z Greene dopiero na czerwiec a trzeba pryskać. Przycisk 50zł sztuka 6x50 plus robota jest juz jakąś suma 800 netto zamiennik i jutro ma być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nowy nabytek zabytek. Uszkodzona pompa i poziomowanie robi co chce. 

IMG_20210512_074357.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
Dnia 2.05.2021 o 21:31, michal1993 napisał:

https://allegro.pl/oferta/elektrozawor-2n25-1-cal-230v-lub-12v-24v-48v-dn25-6045808219

Nada się to do opryskiwacza? Jedna sekcja 10 dysz MMAT eżk twin 0,25 na ciśnieniu 4-5barów

Mosiądz i opryskiwacz to pomyłka.  Tylko tworzywo lub plastik

 

32 minuty temu, marcin19071980 napisał:

Nowy nabytek zabytek. Uszkodzona pompa i poziomowanie robi co chce. 

 

A co w tej pompie jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Są dwie i w jednej chyba popękane membrany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

To co to za problem. Z 2h roboty i naprawione. Siedzi tam pewnie jakaś włoska to koszt z 350zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foxe    9

szukam porad przy zakupie opryskiwacza. w gre wchodzi tylko nowa maszyna 1200l. co polecicie? budzet ok 35k netto. sprzedawca poleca mi biardzkiego ale czytalem rozne opinie o nim. czy jest cos wrtego uwagi w tej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Nie oszukuj się za 35 netto zostają tylko krajowe wynalazki. Na zachodzi jak i wschodzie nikt nie robi 1200 ciąganego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj