Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

sumek666    5084

Oferta na opryskiwacz ciągniony Agromehanika AGS 1000 EN z belką 15 HLX

 Pojemność zbiornika 1000 l
 Zbiornik 3-bryłowy polietylenowy (zbiornik główny, zbiornik dodatkowy na czystą wodę,
zbiornik na czystą wodę do mycia rąk
 Masa własna 679 kg
 Szerokość belki polowej 15 m
 5 sekcji
 Rozkładanie belki hydrauliczne asymetrycznie z funkcją ćwiartkowania
 Podnoszenie/ opuszczanie belki: hydrauliczne
 Funkcja pływająca belki na zawieszeniu 1-punktowym zapewniająca doskonałe kopiowanie
terenu
 Stabilizacja belki wymuszona hydraulicznie
 Pompa: Agromehanika BM 150/20 – 3 lata gwarancji
 Głowice rozpylaczy: 3-pozycyjne
 3 komplety rozpylaczy szczelinowych płaskostrumieniowych Lechler ST 110-02, 04, 06
 3-stopniowa filtracja cieczy poza zbiornikiem głównym
 Oświetlenie drogowe
 Sterowanie elektryczne z komputerem AG-Tronik 14 z funkcją stałej dawki zależnej od
prędkości jazdy oraz ustawieniem minimalnej prędkości oprysku
 Pilot sterujący funkcjami hydraulicznymi belki polowej
 Sprężyny zabezpieczające belkę
 Wychylno-powrotne końcówki belek działające w 3 płaszczyznach
 Boczny rozwadniacz środków chemicznych z zestawem czyszczącym
 Dysza do płukania zbiornika głównego
 Transport w cenie
 Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Cena netto: 45 200,00 zł
Cena brutto: 55 596,00 PLN
Transport wliczony w cenę.
Gwarancja 12 miesięcy.
Oferta ważna do wyczerpania zapasów lub do czasu zmiany cen.

Cena trochę za duża :/


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanekdeutz    88

Tak orientacyjnie ;

Brandi New York 3300l

Belka 24 z cwiartkowaniem

Pompa udor 230l/min

Komputer Bravo 300s

Zawor stałocisnieniowy

Rozwadniacz boczny

Amortyzacja osi

Zaczep sztywny dolny

Zbiornik czystej wody 500l

Kola 9,5 r42

Okolo 75000zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
Dnia 27.01.2018 o 14:07, rex15 napisał:

Jaki polecacie opryskiwacz 800l 15m na okolo 25ha? Chciałbym coś sensownego kupić, nie badziewie najtansze oraz niezbyt przesadzone cenowo na moj nieduzy areał. Możliwe, ze bede brał na MGR, więc wtedy tanszy opryskiwacz + więcej opcji dla wiekszej ilosci punktów. Myślałem nad burym, jarmetem i krukowiakiem, pilmeta chyba odpuszczam, za duzo kiepskich opinii. Czytalem ten temat jak i inne, ale wiekszosc szuka albo czegos dużego, ciąganego, albo najtanszych/uzywanych opcji, no i oczywiscie co osoba to inna opinia :D

Tez mam podobny problem, szukam coś 800 ew 1000l/15  zawieszanego ale ciężko o opinie gdyż albo jakieś same tanie albo kolosy , u mnie miałby pracować na 40 ha obecnie, ciągnionego nie ma sensu spore rozdrobnienie i chyba bym więcej czasu tracił na manewrowanie na działkach 10-50 arów, z polskich myślę nad burym albo Krukowiakiem ale kurde każda opinia to inna skrajność.. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Dużo daje jak pojedziesz zobaczysz na żywo wykonanie  wyposażenie itd. wtedy łatwiej podjąć decyzje :) JAK masz blisko do Kielc na targi w marcu to dawaj na tarki może będzie kilka marek do porównania.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

W niektórych lokalizacjach w kraju ciezko, zeby podjechac i zobaczyc sprzęt jaki ma sie na oku, a opinie innych mimo wszystko są równie ważne, jak nie wazniejsze.

Ponawiam moje zapytanie jak i uzytkownika Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Jaki polecacie opryskiwacz 1200l belka 21m hydraulicznie rozkładana z rozwadniaczem i komputerem z gps? macie jakieś wyceny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simonlaka    0

Drodzy forumowicze potrzebuję zasięgnąć waszej porady na temat opryskiwaczy, który wy byście wybrali czy też polecacie. Byłem przekonany do UNII z niezależną belką REX 2000l, ale otrzymałem ofertę na opryskiwacz BURY PELIKAN 2000l, który jest trochę bogatszy jeżeli chodzi o wyposażenie i potrzebuję opinii na jego temat. pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Co sądzicie o pompach Annovi Reverberi z membranami BlueFlex? W burym są takie do wyboru w kilku wariantach + dwie pompy ZETA(obie100L). Myslicie, ze warto doplacac do zewnetrznego rozwadniacza 2300 netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Witam, znajdę coś rozsądnego do 150 netto - pojemność 3000 l, lance 21, GPS?


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2018 o 17:44, simonlaka napisał:

Drodzy forumowicze potrzebuję zasięgnąć waszej porady na temat opryskiwaczy, który wy byście wybrali czy też polecacie. Byłem przekonany do UNII z niezależną belką REX 2000l, ale otrzymałem ofertę na opryskiwacz BURY PELIKAN 2000l, który jest trochę bogatszy jeżeli chodzi o wyposażenie i potrzebuję opinii na jego temat. pomożecie?

Miałem taki sam dylemat rok temu. Zdecydowałem się na pelikana i jestem narazie zadowolony. Jakość jest podobna a można trochę PLN zaoszczędzić. Jak coś to pisz na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

Potrzebuje opini "użytkowników" nie handlowca opryskiwaczy bury zawieszanych wersja z hydraulika ok 800l, czy warto? w porównaniu z Krukowiakiem ponad 1/3 taniej z podobnym wyposażeniem, jaką belkę wybrać? i jak wagowo z belkami hydraulicznymi wypada? bo też ważne bo ciągnik 90km

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafyo    15

Ja polecam Horus. Cena fajna, wykonanie super. I najważniejsze. Wszystkie elementy OCYNKOWANE I TO OD ŚRODKA. Tzn np belka ma dziurki w profilach po cynkowaniu. Porządnie zrobione i cena też dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jk33    3

Hardi o pojemności 1000l. Oryginalne, potrójne dysze, hydrauliczna regulacja wysokości oraz hydrauliczne poziomowanie. Belka 12m dzielona na 5 sekcji sterowanych z kabiny. Ciśnienie robocze również sterowane z kabiny. Dodatkowy zbiornik na wodę do mycia rąk. Opryskiwacz posiada także 4 kółka. Opryskiwacz po każdej pracy dokładnie myty i odpowiednio konserwowany. Zawsze Garażowany

 

Mam na oku taki opryskiwacz cena za niego około 8500 zł, ale mam tez możliwość kupna Biardzki 800l belka 15m z hydrauliką góra dół i stabilizacją belki też hydrauliczna cena taka sama 8300 zł, 

Pytanie co wybrać ten Hardi z1998roku, na foto wygląda całkiem nieźle nie od handlarza tylko od rolnika ma go od 6lat i sprzedaje bo kupił nowy .Co byście wybrali? 

 

Edytowano przez jk33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundza150    6

Witam panowie waham  się nad zakupem opryskiwacza:  Moskit lub Biardzki 2000l. Co byście doradzili od siebie.Wszystkie za i przeciw mile widziane.

Edytowano przez kundza150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Cześć!

Jaki obecnie polecilibyście opryskiwacz, jakiej firmy, jaki model na 25ha. Do 2000l, lanca 15m, wszystko rozkładane hydraulicznie oraz sterowane z ciągnika z dobrą pompą?

Przedział cenowy (no chyba okazje szukam :) ) do 35tyś zł jeśli nowy, używany raczej wolę nie chyba, że dobry stan, choć nie widzi mi się kupowanie używanego opryskiwacza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Dlaczego nie widzi ci się używany? Akurat obsługa techniczna opryskiwaczy jest stosunkowo prosta i wszystko można samemu ogarnąć. Tutaj masz dwa przykłady bardzo fajnych modeli

https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-1615-15m-CID757-IDr3lyJ.html#330428bbe7

https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-p-163-1-2015e-CID757-IDop9h0.html#330428bbe7;promoted

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25623

Chyba też zdecydowanie szukałbym używanego w niskich pieniądzach. Zwłaszcza, że areał nie powala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak widzę  opryskiwacze takie i ręcznie otwieranie to śmiech na sali. A jeszcze Pilmet za takie pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj