Zaloguj się, aby obserwować  
CBMarek

Halogeny bizon 24v na 12

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
CBMarek    4

CZeść chce dołozyć halogeny robocze do bizona i mam problem wszystkie oferowane w sklepie są na 12v a bizon napiecie 24 ja to obejść jak wy sobie z tym radzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz2213    8

Podciągnij przewodem od jednego akumulatora (od plusa) to będziesz miał 12V. Masę masz wszędzie na obudowie. Możesz też połączyć szeregowo (po 2 halogeny). Wtedy z 24V podłączasz.

Edytowano przez mariusz2213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mam problem wszystkie oferowane w sklepie są na 12v

Widocznie słabo szukałeś...

Podciągnij przewodem od jednego akumulatora (od plusa) to będziesz miał 12V. Masę masz wszędzie na obudowie.

I będzie miał ciągle niedoładowany jeden akumulator. Takie porady zachowaj dla siebie.

A nie można w halogenach zmienić żarówki na 24V?

To właśnie jest najlepsze i najprostsze rozwiązanie. A żarówki 12V i tak wykorzystasz do ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz2213    8

Po 1. ciągle na włączonych światłach nie będzie jeździł.

Po 2. rozwiązanie sprawdzone, działa i nic się z aku nie dzieje.

Po 3. na upartego można podłączyć jedną lampę pod jeden aku a drugą pod drugi.

Po 4. z amatorem nie będę się kłócił. Taki z Ciebie elektronik. Zero wiedzy a udział największy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakbyś miał wiedzę to przyznałbyś mi rację. Amatorem jesteś Ty z zerowym poziomem wiedzy... Takich kombajnów w ciągu jednego roku robię więcej niż Ty widziałeś z bliska przez całe swoje życie. To, że raz tak podłączyłeś i nic się nie stało nie oznacza, że jest to zgodne ze sztuką. Przerabiałem ten temat setki razy i wiem, jak jest. Ale dosyć OT. Rozwiązanie zostało przedstawione, dalsze pisanie nie na temat spotka się z regulaminowymi konsekwencjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Boszzzz....... Halogeny wszelako sprzedawane są zawyczaj na żarówki H3, i jak by ktoś się przyjrzał opakowaniu to na nim pisze 55W/12V lub 70W/24V, co do ciągnięcia przewodu od akumulatora, to już można nazwać druciarstwem, a chociaż bezpiecznik dałeś przy akumulatorze? Podłaczenie szeregowe też bym odpuścił bo jedna żarówka się przepala i druga z automatu gaśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CBMarek    4

poprostu pytałem o zarówki h3 24 i nie mieli w sklepie ale popatrzyłem na allegro wierc problem rozwiazany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
    • Przez jerry56
      witam,
      planuje lekko doposażyć c330m w 3 lampy ledowe (budżetowe) LAMPA LED ROBOCZA 16 LED HALOGEN 48W 10-30V CE R10.
      do tego mam przełączniki 20A oraz przewód 1x2,5mm. Dużo czytałem o podpinaniu takich instalacji, planowałem zrobić to w ten sposób - prąd bezpośrednio z + od AKU jednym przewodem do małej skrzyneczki z rozdzieleniem na 3 plusy, każdy do osobnego przełącznika. Masa z słupka lub bezpośrednio z aku. Dalej przewody lecą osobno do każdego z halogenów (dwa na przodzie i jeden z tyłu). To rozwiązanie najbardziej budżetowe, zapewne do tego przydałby się bezpiecznik - dać przed rozdzieleniem na 3 plusy czy już po? I jaki bezpiecznik?  Część osób pisze też o dodaniu przekaźników, jeśli tak to jakie konkretnie i gdzie w tym obwodzie je umieścić? czy rzeczywiście są niezbędne? przewody minusowe może dałoby radę dać na krótko do ramy zaraz przy umiejscowieniu halogenów?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj