Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
CBMarek

Halogeny bizon 24v na 12

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
CBMarek    4

CZeść chce dołozyć halogeny robocze do bizona i mam problem wszystkie oferowane w sklepie są na 12v a bizon napiecie 24 ja to obejść jak wy sobie z tym radzicie??

mariusz2213    8

Podciągnij przewodem od jednego akumulatora (od plusa) to będziesz miał 12V. Masę masz wszędzie na obudowie. Możesz też połączyć szeregowo (po 2 halogeny). Wtedy z 24V podłączasz.

Edytowano przez mariusz2213

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mam problem wszystkie oferowane w sklepie są na 12v

Widocznie słabo szukałeś...

Podciągnij przewodem od jednego akumulatora (od plusa) to będziesz miał 12V. Masę masz wszędzie na obudowie.

I będzie miał ciągle niedoładowany jeden akumulator. Takie porady zachowaj dla siebie.

A nie można w halogenach zmienić żarówki na 24V?

To właśnie jest najlepsze i najprostsze rozwiązanie. A żarówki 12V i tak wykorzystasz do ciągnika.

mariusz2213    8

Po 1. ciągle na włączonych światłach nie będzie jeździł.

Po 2. rozwiązanie sprawdzone, działa i nic się z aku nie dzieje.

Po 3. na upartego można podłączyć jedną lampę pod jeden aku a drugą pod drugi.

Po 4. z amatorem nie będę się kłócił. Taki z Ciebie elektronik. Zero wiedzy a udział największy...

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakbyś miał wiedzę to przyznałbyś mi rację. Amatorem jesteś Ty z zerowym poziomem wiedzy... Takich kombajnów w ciągu jednego roku robię więcej niż Ty widziałeś z bliska przez całe swoje życie. To, że raz tak podłączyłeś i nic się nie stało nie oznacza, że jest to zgodne ze sztuką. Przerabiałem ten temat setki razy i wiem, jak jest. Ale dosyć OT. Rozwiązanie zostało przedstawione, dalsze pisanie nie na temat spotka się z regulaminowymi konsekwencjami.

vcc    10

Boszzzz....... Halogeny wszelako sprzedawane są zawyczaj na żarówki H3, i jak by ktoś się przyjrzał opakowaniu to na nim pisze 55W/12V lub 70W/24V, co do ciągnięcia przewodu od akumulatora, to już można nazwać druciarstwem, a chociaż bezpiecznik dałeś przy akumulatorze? Podłaczenie szeregowe też bym odpuścił bo jedna żarówka się przepala i druga z automatu gaśnie.

CBMarek    4

poprostu pytałem o zarówki h3 24 i nie mieli w sklepie ale popatrzyłem na allegro wierc problem rozwiazany

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować