Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil800    207

Ja tym pryskam fasole i on ma we wrazliwych ale wcale jej tak super nie bierze. W dawkach dzielonych to ledwo co a jak juz ma 1 pare lisci wlasciwych i taka podrosnieta to w dzielonych juz nie wezmie. W pelnej dawce w grochu wezmie ale taka wiekszosza z 10cm tez juz pewnie nie.

Jak chciales komose zniszczyc to bylo kupic 2 albo 3l butoxone i by ci wziell bez najmniejszego problemu i taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1162
Napisano (edytowany)
19 godzin temu, Grzesiu90209 napisał:

Czyli robisz dwa razy po 1.2 litra?

pierwszy poszedł litr, tydzień później 1.2
w następnym roku będą próbował 1.5 bo jak wspomniałem bez większych problemów groch to znosi

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9119

W tym sezonie 1.5l robiłem nic się nie dzieje, chwasty ładnie spaliło wszystkie , komose też. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232
36 minut temu, kamil800 napisał:

Ja tym pryskam fasole i on ma we wrazliwych ale wcale jej tak super nie bierze. W dawkach dzielonych to ledwo co a jak juz ma 1 pare lisci wlasciwych i taka podrosnieta to w dzielonych juz nie wezmie. W pelnej dawce w grochu wezmie ale taka wiekszosza z 10cm tez juz pewnie nie.

Jak chciales komose zniszczyc to bylo kupic 2 albo 3l butoxone i by ci wziell bez najmniejszego problemu i taniej

Tam też jest trochę rzepaku a butaxone nie bardzo radzi sobie z tym 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    207
Napisano (edytowany)

No wlasnie, ze butoxone bierze bardzo dobrze rzepak. Mialem pojedyncze sztuki co zostaly z zimy i juz zakwitly w grochu. 2lbutoxone+2l basagranu i ten rzepak po tygodniu suchy. 2 latat temu groch po rzepaku i rzepak juz zaczynal puszczac ped glowny i tak samo 2l butoxone i siano. 

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232
53 minuty temu, kamil800 napisał:

Ja tym pryskam fasole i on ma we wrazliwych ale wcale jej tak super nie bierze. W dawkach dzielonych to ledwo co a jak juz ma 1 pare lisci wlasciwych i taka podrosnieta to w dzielonych juz nie wezmie. W pelnej dawce w grochu wezmie ale taka wiekszosza z 10cm tez juz pewnie nie.

Jak chciales komose zniszczyc to bylo kupic 2 albo 3l butoxone i by ci wziell bez najmniejszego problemu i taniej

8 minut temu, kamil800 napisał:

No wlasnie, ze butoxone bierze bardzo dobrze rzepak. Mialem pojedyncze sztuki co zostaly z zimy i juz zakwitly w grochu. 2lbutoxone+2l basagranu i ten rzepak po tygodniu suchy. 2 latat temu groch po rzepaku i rzepak juz zaczynal puszczac ped glowny i tak samo 2l butoxone i siano. 

 

To u mnie zawsze zostawała rzodkiew swierzepa. Tak że już sam nie wiem...


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    207

Aaaa rzodkiew to nie wiem czy butoxone bierze. Basagran bierze na 90%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232
1 godzinę temu, kamil800 napisał:

Aaaa rzodkiew to nie wiem czy butoxone bierze. Basagran bierze na 90%

Właśnie że u mnie basagran na 100% nie bierze. 

Może do curum dodać 1l butaxone?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    207

A sorry moze to nie byla rzodkiew tylko taki dziki rzepak. To to bral.

Szczerze mowiac to nie wiem. Ale duze masz te chwasty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11111    30
5 godzin temu, kamil800 napisał:

No wlasnie, ze butoxone bierze bardzo dobrze rzepak. Mialem pojedyncze sztuki co zostaly z zimy i juz zakwitly w grochu. 2lbutoxone+2l basagranu i ten rzepak po tygodniu suchy. 2 latat temu groch po rzepaku i rzepak juz zaczynal puszczac ped glowny i tak samo 2l butoxone i siano. 

Groch po rzepaku? Gdzie tak zmianują. Ja bym dał przed rzepakiem a po nim pszenica lub pszenica po grochu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232
4 godziny temu, kamil800 napisał:

A sorry moze to nie byla rzodkiew tylko taki dziki rzepak. To to bral.

Szczerze mowiac to nie wiem. Ale duze masz te chwasty? 

Komosa około 5cm

Dziki rzepak 4-6 liści 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    207

@jaro11111 modernizacja, malo pola i niestety tak wychodzi. Rzepak po grochu/fasoli tez jest i to akurat jest bardzo na plus. Pszenica nie wykorzystuje tak tego stanowiska jak rzepak.

@Pajej to taka komose zapewne wezmie corum. A jak nawet nie spali to zatrzyma i groch zagluszy. A ten dziki rzepak/rzodkiew to niestety nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232

Dziki rzepak curum weźmie na pewno, wiem bo stosowałem. Tylko nie pamiętam właśnie jak z komosą. Przez ostatnie kilka lat nie musiałem poprawiać po doglebowych 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    207

Ma ktos w tym roku groch zimowy na Lubelszczyźnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    798
kamil800 napisał:

Ma ktos w tym roku groch zimowy na Lubelszczyźnie? 

jak jeździłem na protesty Zosin to w Strzyżowie widziałem parę pól z zimowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    207

Ciekawe jak on sie sprawdza w tym roku. Bo mam ochote sprobowac ale mam w okolicy jeden taki zimowy to on ma z 30cm wysokosci i juz strąki. To on taki niewypal w tym roku czy o co chodzi? Jak na niego.patrze to juz mnie ochota przechodzi.

Bo u mnie ten groch w zniwa to troche problem. Troche do koszenia jest i jeszcze jakies uslugi i zawsze sie ten groch odklada na pozniej. A jakbym sobie go wymlocil przed zniwami to by byla bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    284

po Labradorze w czasie suszy będzie fito na grochu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    207

Kiedys dawalem. Wąsy wykrecilo na jeden dzien i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    798
kamil800 napisał:

Ciekawe jak on sie sprawdza w tym roku. Bo mam ochote sprobowac ale mam w okolicy jeden taki zimowy to on ma z 30cm wysokosci i juz strąki. To on taki niewypal w tym roku czy o co chodzi? Jak na niego.patrze to juz mnie ochota przechodzi.

Bo u mnie ten groch w zniwa to troche problem. Troche do koszenia jest i jeszcze jakies uslugi i zawsze sie ten groch odklada na pozniej. A jakbym sobie go wymlocil przed zniwami to by byla bajka

koliduje z rzepakiem? Ja zawsze groch sieję w marcu to wychodzi mniej więcej tak jak rzepak lub ciut wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10215
8 godzin temu, kamil800 napisał:

Ciekawe jak on sie sprawdza w tym roku. Bo mam ochote sprobowac ale mam w okolicy jeden taki zimowy to on ma z 30cm wysokosci i juz strąki. To on taki niewypal w tym roku czy o co chodzi? Jak na niego.patrze to juz mnie ochota przechodzi.

Bo u mnie ten groch w zniwa to troche problem. Troche do koszenia jest i jeszcze jakies uslugi i zawsze sie ten groch odklada na pozniej. A jakbym sobie go wymlocil przed zniwami to by byla bajka

Bo on jest dość niski. 

Ja w tym roku mam Dextera posianego na wiosnę 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9119
4 minuty temu, szymon09875 napisał:

Bo on jest dość niski. 

Ja w tym roku mam Dextera posianego na wiosnę 🤭

Jak wygląda,wyrósł trochę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3
2 godziny temu, miwigos napisał:

Może z 30 % zwalczy

W tamtym roku też miałem posiany groch pryskałem tym samym środkiem i był robak w ziarnie tylko problem w tym że nie wiem jakim można pryskać innym środkiem a tak mi doradzono tak gdzie kupuje środki 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj