Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Pewnie, że 0,5 mm to nie minus jeśli spełnia swoją funkcje... ktoś wyżej napisał, że się chwieje :) poza tym dach a hala łukowa to chyba co innego...

Nie będziemy tu się licytować... jak komuś pasuje 0,5 mm to taką stawia. Ja mam sprawdzone, przetestowane i mogę z czystym sumieniem polecić blachę 1 mm i ten system (wydaje mi się bezkonkurencyjny pod względem szczelności również) i tyle :) A cena jak na tak solidną konstrukcję nie wydaje mi się kosmiczna. Poza tym z dokładnie tego samego materiału co moja hala robią też przekrycia szer 20m, a te twoje kończą się chyba na 13m. Wybór należy do Ciebie, moja już stoi. Pochwal się jak wybudujesz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil905    0

@mikcom20, on również ma swoja halę wykonaną z blachy 1 mm.

Tak ja stawiałem dokładnie podobną halę ale z innej firmy. Z tego co wysłałeś zrezygnowałem bo mi się nie podobała konstrukcja i blacha (świecący alu cynk). A stwierdziłem że jak mam codziennie na nią patrzyć to wolalem aby cieszyła oko, tyle ze wyszlo mnie jeszcze drożej. Poza tym gdy się interesowałem halą przed  zakupem to ich podejście wyglądało tak abym tylko kupil zaplacil i martwił się sam, głównie chodzi mi o pozwolenie na budowę zebym postawil najlepiej na "dziki ogon"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurq    1

Hala łukowa z tych przęseł wychodzi w miarę tanio ale widziałem taka sama halę i rozmawiałem z przedstawicielem i mówił że sama rurka jest kiepska lepszym rozwiązaniem bardziej stabilnym i cięższym jest rurka z wspawanym teowinikiem taka konstrukcja praktycznie nie do ruszenia i to do 15m. ja na bank jak bede stawiał to wzmocnioną bo wiatry teraz coraz silniejsze a mam hale namiotową wiem jak konstrukcja potrafi pracować szczególnie aluminiowa z plandeką na dachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Pewnie, że 0,5 mm to nie minus jeśli spełnia swoją funkcje... ktoś wyżej napisał, że się chwieje :) poza tym dach a hala łukowa to chyba co innego...

Nie będziemy tu się licytować... jak komuś pasuje 0,5 mm to taką stawia. Ja mam sprawdzone, przetestowane i mogę z czystym sumieniem polecić blachę 1 mm i ten system (wydaje mi się bezkonkurencyjny pod względem szczelności również) i tyle :) A cena jak na tak solidną konstrukcję nie wydaje mi się kosmiczna. Poza tym z dokładnie tego samego materiału co moja hala robią też przekrycia szer 20m, a te twoje kończą się chyba na 13m. Wybór należy do Ciebie, moja już stoi. Pochwal się jak wybudujesz.

z tego co zrozumiałem to tamta chwiejąca się wiata również jest z 1 mm blachy.

Ta szerokość do 20m to fajnie że jest taka możliwość, napewno nie jednemu to się przyda lecz ja takiej szerokości nie potrzebuje a jeśli nawet to ogranicza mnie wielkość działki.

Narazie nie będę budował wiaty ponieważ szykuje mi się inna inwestycja na ten rok, także nie pochwalę się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kuzyni postawili z płyty warstwowej 10x12 to materiał kosztował około 40 tyś, z  dokumentami, sami montowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mikcom20 zrozumiałeś źle. "Kopałem" ;) w tą skręcaną z rurek również i uwierz nie ma co porównywać solidności i sztywności konstrukcji tych dwóch rozwiązań. Jak ktoś ciekawy, to zapraszam na oberka na dachu ;) 

@tomek73 płyta warstwowa, to rozwiązanie klasa, ale potrzebowałem czegoś na szybko i nie za drogo. Prawdopodobnie z płyty zrobie sobie jeden szczyt z bramą, drugi mam murowany z oknem. No i raczej pójdę w natrysk twardej piany od środka pod planowany magazyn śruty sojowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

nie wiem którab mocniejsza, która sztywnejsza bo z żadna z nich nie miałem kontaktu na żywo ale wierzę ci na słowo że tak jest A czy jest możliwość w tej wiacie montaż świetlików, bo wydaje mi się że nie ale chciałabym się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja wolał bym z  płyty, ale zanim uporam się   z podziałem gospodarstwa  to może parę lat minąć a garaż będę już potrzebował i to bez pozwolenia. Więc hala łukowa to może dla mnie spełnić wymogi, bo postawił bym ją na płytach drogowych, bez fundamentu.

 

Oglądałem taką hale w  Agrohandlu Legnica  w odział Marcinowicę pod Świdnicą. 

Była to hala z plandeki a przęsła miała co 0,5 metra ale z rury w kształcie U tylko zamknięte. Takie jak rura spłaszczona  z dwóch stron. Dlatego zainteresowałem się tym mocniej. Stała na plytach drogowych. Spodobała mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil905    0

@mazurq 

Dobrze mówisz, ja również mam rury z teownikami. Oprócz tego że jest duzo  mocniejsze i sztywniejsze to duzo lepiej to wygląda w porównaniu do normalnych rur  które na wysokości ponad 5 m wyglądają na bardzo mizernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Taką halę łukową bez fundamentu i bez pozwolenia budowlanego, jaką dużą można postawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Ja wolał bym z  płyty, ale zanim uporam się   z podziałem gospodarstwa  to może parę lat minąć a garaż będę już potrzebował i to bez pozwolenia. Więc hala łukowa to może dla mnie spełnić wymogi, bo postawił bym ją na płytach drogowych, bez fundamentu.

 

Oglądałem taką hale w  Agrohandlu Legnica  w odział Marcinowicę pod Świdnicą. 

Była to hala z plandeki a przęsła miała co 0,5 metra ale z rury w kształcie U tylko zamknięte. Takie jak rura spłaszczona  z dwóch stron. Dlatego zainteresowałem się tym mocniej. Stała na plytach drogowych. Spodobała mi się.

 

 

Z plandeki też nie głupie bo tam gwarancja 20 lat chyba?? Jak na uszkodzenia mechaniczne będzie się uważać to ciekawa opcja, napewno na słomę czy siano. 

 

@mikcom20 być może masz tak drogo bo ci firma będzie wszystko robić, 200k to samemu mozna postawić 2 hale 20x10x5 bez posadzki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

 

 

@mikcom20 być może masz tak drogo bo ci firma będzie wszystko robić, 200k to samemu mozna postawić 2 hale 20x10x5 bez posadzki. 

 

A czy ja gdzieś napisałem że postawienie hali będzie kosztować 200k.???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil905    0

@Tomek90

Proszę cię musi być naprawdę  dobra blacha aby wytrzymała 20 lat bez śladów korozji czy zmian np. w  kolorze od warunkach atmosferycznych, słońca itd. Ta gwarancja na plandekę 20 lat to pic na wodę, w życiu nie wytrzyma połowę tego czasu a gwarancji w rzeczywistości niema bo zawsze to będzie twoja wina. Nie da się używać takiej hali na gospodarstwie żeby prędzej czy później jej nie uszkodzić dlatego zawsze będzie to "nie prawidłowe użytkowanie przez klienta lub itp." i mają to gdzieś!! Nie daj się nabrać bo potem będziesz rozczarowany. Nie miałem z tymi firmami do czynienia ale znam życie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Nie wiem także nie miałem tej plandeki, ale uszkodzenia raczej mechaniczne raczej łatwo odróżnić ? Dla mnie to jest ciekawa opcja jak pisałem na siano czy słomę. 

 

 

A czy ja gdzieś napisałem że postawienie hali będzie kosztować 200k.???
 

 

 

Pod wyceną 200k napisałeś, potem żebym ci znalazł tańszą niż 200k, albo ja czegoś nie rozumie o co Tobie chodzi hmm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Nic nie pisałem o 200tys za wiatę. Jak już chodziło o koszt m2 (metra kwadratowego) wewnątrz wiaty czyli 10,8*15=162 m2. Dzieląc kwotę za wiatę czyli 32000 brutto:162=197,5zł/m2 brutto.

Gdzie u @karolakkarolak wyszło podobnie ale netto. Teraz rozumiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Nikt mi nie odpowiedział. Więc zapytam jeszcze raz. Wiatę nie związaną trwale z gruntem można postawić na zgłoszenie? Bez znaczenia jaki metraż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezyk_nh    39

Witam. Ja planuje postawić coś takiego. Hala łukowa 11m x 17,5m x 5,5m  - konstrukcja wykonana z rury + teownik, blacha w różnych kolorach. Świetliki i wszystkie elementy potrzebne do montażu w cenie. Kantówki 7x10. Brama rozsuwana 5,5 m szer na 4,5 wys. Cena: 35 tys zł netto bez montażu. Dowóz gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil905    0

@jezyk_nh

 

Myślę ze to dobry wybór, ja również mam taką konstrukcję i jestem zadowolony z wyboru. Z tym teownikiem to duża różnica wgl. inny profil konstrukcji przez co wygląda to jak konstrukcja a nie rura. Na wiosnę mam zamiar postawić taką drugą. Kilkanaście razy w roku są różne anomalia pogodowe wichury,  ludziom dachy zrywa tego się nie przewidzi więc lepiej zrób to dobrze :) Hale z blachy też są ciekawe ale jakoś nie podobają mi się i dodatkowo nie nadają się "tfu tfu" w razie co do demontażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Jaka temperatura panuje wewnątrz hali łukowej z pokryciem z blachy, gdy na zewnątrz jest upał, czyli np. 30 *C w cieniu? Jest mniej więcej tak jak w samochodzie pozostawionym na słońcu czy może jednak lepiej?

Macie jakieś systemy wentylacji w swoich halach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiatm

stoje przed zakupem hali namiotowej łukowej tak zwanej hale na bale mam pytanie do posiadaczy tych hal jak wam sie to spisuje? czy mieliscie jakies problemy z nimi jak ona sie zachowuje jak jest silny wiater? jak wyglada temat z zakraplaniem sie w srodku. dodam tylko ze hala ma słuzyc jako garaz na maszyny i w ostatecznosci magazyn na zboze w czasie zniw. dodam jeszcze ze dostałem propozycje takiej hali 10 na 10 w cenei 19 tys netto wraz z montazem a za zakonczenie jej chca jeszcze po 3 tys zasciane. co o tym sadzicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ramzes1987x
      Hej chcę postawić wiatę opartą na metalowych słupach i konstrukcji o wymiarach 12mx30mx4.5m (długość,szerokość,wysokość) i mam pytanie czy muszę robić na te pozwolenie na budowę, rysunek itp? Jakie mogą być koszty tych spraw papierkowych? Nie ma szans się załapać na jakiś zwrot lub dotacje?
    • Przez Pal
      Mam takie pytanie ? co sądzicie o rozrzutnikach z mniej znanych firm produkowanych w Łukowie, Rykach, Makowie Mazowieckim i tym podobnym.Jak one się sprawują czy są awaryjne? czy pomimo niższej ceny opłaca się taki rozrzutnik kupić?
    • Przez franek812
      Witam. Chciałbym postawić sobie halę na maszyny rolnicze, i latem na zboże. Jakiego producenta polecacie? Ile by kosztowała hala o pow. 300m2?
    • Przez rafals2
      Jaką halę opłaca się bardziej postawić ma mieć wymiary 40x12x4,5. Przeznaczenie to magazyn zbożowy jak również na maszyny. Której koszt postawienia jest mniejszy ??
    • Przez Euro-Met
      Witam,
      co sądzicie o takim rozwiązaniu dla gospodarstw rolnych jako : park maszyn, składowanie produktów rolnych, słomy, siana, hodowli zwierząt, upraw roślin, warsztat, magazyn itp.
      Konstrukcja-profile stalowe, pokrycie plandeka, blacha, płyta wielowarstwowa (lub pokrycie mieszane) .
       
      zapraszam do dyskusji na priv lub @.
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj