Polecane posty

Gość   
Gość
Damianek20 napisał:

Dołączam się do pytania o wirtuoz tyle że zamierzałem dać 1 l plus 0.2 czystego prochlorazu tak aby zniszczyć podstawę źdźbła, podsuszki, mączniaki itp. celuje w plon od 6-8 t. 

Lub drugi wariant 1 l czystego prochlorazu i do tego 0.5 l czystej morfoliny np. Andros. Co sądzicie o tym ?

Jak chcesz "zniszczyć podstawę źdźbła, to zrezygnuj z T1 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
Przed chwilą, mraukot napisał:

Jak chcesz "zniszczyć podstawę źdźbła, to zrezygnuj z T1 😋

Nie czepiajmy się szczegółów 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
tommy66692 napisał:

To jest właśnie morfolina a w wirtuozie właśnie jej nie widze jak dla mnie wirtuoz  to lipa 

Plusem Wirtuoza jest dodatek proquinazidu, zabezpieczający przed mączniakiem na b.długi czas (nawet do 6 tygodni, w zależności od dawki), oraz skutecznie zwalczający fuzaryjną zgorzel podstawy źdźbła..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Oczywiście bo ma w sobie prochloraz, co do maczniaka tak jak napisałeś bardzo dobrze zabezpiecza ale wcale nie interweniuje a w dużej części przypadków trzeba interweniować bo to że nie widać maczniaka gołym okiem nie znaczy że to nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Ktoś pisal że chce pryskać ,chyba brak wyobrażni w takich temperaturach,może za 3 tyg. nie predzej za tydzień ochłodzenie nawet przymrozki do -3 ,więc tyle co maks tej zimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na T2 Elaus era jaką dawke i co do tego dołożyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

1 litr czystego prochlorazu plus 0.5 l czystej morfoliny i do tego 0.25 l tebukonazolu. Czyli 450 gr. prochlorazu, 350 gr. Fenpropimorf , i 62,5 gr. tebukonazolu. Co sądzicie o takim wariancie. 

Ja zamierzam wtorek środa lecieć, patrząc na aktywność chorób to nie wiem czy zboża wytrzymają te 3 tyg. Fakt temperatury słabe ok 5 w nocy ma być wtorek, środa, czwartek o ile się nie zmieni. 

Zobaczymy jak zboża zareagują na saletrę wczoraj poszła pierwszą dawką na te w terminie siane 200 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Po co 450g prochlorazu? 360 spokojnie starczy. Nie napisałeś jaką masz presję choroby to można sobie tylko gdybać. Jak dużo mączniaka to za mało morfoliny. 62g tebu to jak cukierek po obiedzie. 

200kg saletry na dobrze rozkrzewione zboża? Chcesz je jeszcze bardziej dokrzewić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
22 minuty temu, Damianek20 napisał:

1 litr czystego prochlorazu plus 0.5 l czystej morfoliny i do tego 0.25 l tebukonazolu. Czyli 450 gr. prochlorazu, 350 gr. Fenpropimorf , i 62,5 gr. tebukonazolu. Co sądzicie o takim wariancie. 

Ja zamierzam wtorek środa lecieć, patrząc na aktywność chorób to nie wiem czy zboża wytrzymają te 3 tyg. Fakt temperatury słabe ok 5 w nocy ma być wtorek, środa, czwartek o ile się nie zmieni. 

Zobaczymy jak zboża zareagują na saletrę wczoraj poszła pierwszą dawką na te w terminie siane 200 kg.

Skąd taki pomysł aby dać 62,5g tebukonazolu, masz może jakieś doświadczenia, wyniki skuteczności takiej dawki tebukonazolu w zwalczaniu chorób? 62,5g epoksykonazolu no może przy małej presji chorób jeszcze by było ale w przypadku tebukonazolu to trochę dziwna dawka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
25 minut temu, loquito napisał:

Skąd taki pomysł aby dać 62,5g tebukonazolu, masz może jakieś doświadczenia, wyniki skuteczności takiej dawki tebukonazolu w zwalczaniu chorób? 62,5g epoksykonazolu no może przy małej presji chorób jeszcze by było ale w przypadku tebukonazolu to trochę dziwna dawka. 

Już Kilka lat wstecz robie zabiegi jesienią dawałem prochloraz 0.6 l i tebu 0.5l i było ok później zastąpiłem tebu morfolina w dawce 0.5 l i było super, na wiosnę ok 1.5-1.6 capallo na drugie kolanko i 0.7l tebu i 0.5 l stlubiruryny zabieg robiłem jak kłosy wychodziły ok 30 proc. I było bardzo dobrze. W ubieglym roku nie udało mi się dostać na jesieni prochlorazu i zrobiłem tylko 0.7-0.8 sama morfolina i wiem że jest d*pa nie dała radę zabezpieczyć zbóż jak w połączeniu. Dlatego pomyślałem o mocniejszych dawkach 62 gr tebu powinny wspomóc działanie pozostałych substancji mianowicie uzupełnić się. Do tego zabiegu dodam 3 kg moczniku mocznik wspomaga transport substancji w roślinie i 3 kg odżywki 6,18,36 te pożywki dodaje zawsze od x lat do każdego zabiegu, jak osobno robię to podnoszę mocznik do 7 kg plus odżywka 3 kg. Wiem że inni dają nawet 25 kg ale uważam że taka dawka jednorazowo zbyt uszkadza roślinę. Dlatego to dzielę na 3 - 4 razy i posypowo daje 145 kg N i życzył bym sobie plon taki zawsze jaki mam.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Jaki plon na jakiej klasie za taka magię. Ile hektarów jaka srednia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Duża różnica w plonie jest pomiędzy uprawą z odżywką a bez odżywki? Jaki koszt łączny tej odżywki na wszystkie zabiegi ? Od x lat tzn ile 15 -20 lat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
1 godzinę temu, masa24 napisał:

Jaki plon na jakiej klasie za taka magię. Ile hektarów jaka srednia

Hektarów mam tylko 10. Plon wyszedł mi 7,16 za ubiegły rok. Było by lepiej tyle że hektar przegapiłem że skracaniem i 80 pr położyło więc miałem tylko 4 t z tego kawałka. Klasa ziemi od 2-4 mieszana góry, glinki czarnoziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
14 godzin temu, Lukas210 napisał:

@Losktos czy wirtuoz bd dobry na 1 zabieg w pszenzycie i zycie hybrydowym w dawce 1l na ha? Zaznaczam ze zyto bd pryskał tylko raz a na T2 w pszenzycie jak i na jedyny zabieg w jeczmieniu chce dac soligor? Nada sie?

 

14 godzin temu, Damianek20 napisał:

Dołączam się do pytania o wirtuoz tyle że zamierzałem dać 1 l plus 0.2 czystego prochlorazu tak aby zniszczyć podstawę źdźbła, podsuszki, mączniaki itp. celuje w plon od 6-8 t. 

Lub drugi wariant 1 l czystego prochlorazu i do tego 0.5 l czystej morfoliny np. Andros. Co sądzicie o tym ?

weźcie sobie Artemis. Wirtuoz w dawce 1 l/ha to wydatek rzędu 180 zł co jak na ilość zawartej substancji jest kosmiczną ceną. W 2 l Artemisa będzie 400 g prochlorazu, 200 tebukonazolu i 300 fenpropidyny - cena około 170 zł. Dawka substancji o wiele wyższa niż w wirtuozie, także jak dla mnie plus dla Artemisa

2 godziny temu, Damianek20 napisał:

1 litr czystego prochlorazu plus 0.5 l czystej morfoliny i do tego 0.25 l tebukonazolu. Czyli 450 gr. prochlorazu, 350 gr. Fenpropimorf , i 62,5 gr. tebukonazolu. Co sądzicie o takim wariancie. 

Ja zamierzam wtorek środa lecieć, patrząc na aktywność chorób to nie wiem czy zboża wytrzymają te 3 tyg. Fakt temperatury słabe ok 5 w nocy ma być wtorek, środa, czwartek o ile się nie zmieni. 

Zobaczymy jak zboża zareagują na saletrę wczoraj poszła pierwszą dawką na te w terminie siane 200 kg.

Mało tebukonazolu. Lepiej urwać 50 g prochlorazu a dołożyć tebukonazolu. W T1 to raczej poniżej 150g bym nie schodził


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
1 godzinę temu, loquito napisał:

Duża różnica w plonie jest pomiędzy uprawą z odżywką a bez odżywki? Jaki koszt łączny tej odżywki na wszystkie zabiegi ? Od x lat tzn ile 15 -20 lat? 

Od ok 12 lat dajemy odżywki od chwili kiedy zajolem się tym. Wcześniej to były insole a później zastosowaliśmy krystalony czasem basfoliar ale to sporadycznie ze 3 razy, mocznik taniej mnie wyniósł.

Worek 25 kg ok 170 zł z na wszystkie uprawy idzie mi ok 50-75 kg zależy od roku. Plus mocznik ale jego nie liczę nawet.

18 minut temu, losktos napisał:

 

weźcie sobie Artemis. Wirtuoz w dawce 1 l/ha to wydatek rzędu 180 zł co jak na ilość zawartej substancji jest kosmiczną ceną. W 2 l Artemisa będzie 400 g prochlorazu, 200 tebukonazolu i 300 fenpropidyny - cena około 170 zł. Dawka substancji o wiele wyższa niż w wirtuozie, także jak dla mnie plus dla Artemisa

Mało tebukonazolu. Lepiej urwać 50 g prochlorazu a dołożyć tebukonazolu. W T1 to raczej poniżej 150g bym nie schodził

Dzięki za podpowiedź, z prochlorazu nie mogę zrezygnować o te 50 gr bo mam słabe zmianowanie a kiedyś załatwiłem sobie zboża próbując zaoszczędzić na substancjach i choroby podstawy załatwiły mi plon. W tym roku zamierzam powrócić do rzepaku bo doszło mi kawałek pola to będę miał lepsze przedplony i wtedy coś pomyślimy nad cięciem kosztów.

Edytowano przez Damianek20
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
1 godzinę temu, Damianek20 napisał:

Hektarów mam tylko 10. Plon wyszedł mi 7,16 za ubiegły rok. Było by lepiej tyle że hektar przegapiłem że skracaniem i 80 pr położyło więc miałem tylko 4 t z tego kawałka. Klasa ziemi od 2-4 mieszana góry, glinki czarnoziemy.

Przestan udawać czarodzieja , wywal te odżywianie dolistnie, dobra ochrona fungi , saletra 2 ewentualnie 3 razy w ogólnej dawce 180-200 i wyciągniesz pewnie na tych drugich klasach 8-9 mniejszym kosztem i mniejsza ilością zabiegów niż teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
4 minuty temu, masa24 napisał:

Przestan udawać czarodzieja , wywal te odżywianie dolistnie, dobra ochrona fungi , saletra 2 ewentualnie 3 razy w ogólnej dawce 180-200 i wyciągniesz pewnie na tych drugich klasach 8-9 mniejszym kosztem i mniejsza ilością zabiegów niż teraz

Skracać i tak muszę, od grzyba i tak muszę robić więc co za różnica dodać mi odżywkę do tego. Nie zawsze skracanie idzie w parze z funglicydem.Myślisz że jak jest 1 czy 2 klasa to już  cuda się rodzą. Mało jest I trochę II a reszta to III ,IV i V oraz VI. 

Daje to co w miarę mi wychodzi finansowo. Dobre zabiegi od grzyba to ok 700 zł na hektar i te 180-200 n też tanie nie jest ok 600 kg saletry i też nie masz gwarancji że będzie to co mówisz. 

Nie udaje czarodzieja bo to nie przyniesie mi większej kasy na kącie czy więcej ton. Nie sztuką sypać nawoz bez umiaru ważne jak się zamknie bilans na koniec. U mnie w tej opcji co podałem wychodzi najlepiej. 

U ciebie wychodzi lepiej sypać nawoz a nie dawać odżywki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

ok. 700zł to "dobre zabiegi od grzyba" ? Ale to na ile hektarów i ile zabiegów? Podaj jakieś sprawdzone technologie z Twojego doświadczenia w tych pieniądzach.  Coś mi się wydaje Kolego że trochę bajki piszesz. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz86    23

W 500zl to już jest pakiet bayera na t1 i T2 i do tego jakiś tebukonazol z prochlorazem na t3. A za 700 zł to ja nie wiem czym i ile chcesz pryskać. Tak jak loquito napisał, pachnie bajka. Od 12 lat stosujesz. A ile masz lat. Z nicku by wynikało że 20 a skoro w 2019 dołączyłes do AF to 21. Sposób w jaki piszesz też na więcej lat nie wskazuje. Ale mniejsza o wiek. Jak ktoś pisze ze odzywkami robi lepszy plon niz nawozami to wszystko jasne dla mnie.. Może Tobie od tego przybywa kasy na 'kącie'.. ale większości rolników pisania bajek na AF kasy na koncie nie przybędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
1 godzinę temu, Damianek20 napisał:

Skracać i tak muszę, od grzyba i tak muszę robić więc co za różnica dodać mi odżywkę do tego. Nie zawsze skracanie idzie w parze z funglicydem.Myślisz że jak jest 1 czy 2 klasa to już  cuda się rodzą. Mało jest I trochę II a reszta to III ,IV i V oraz VI. 

Daje to co w miarę mi wychodzi finansowo. Dobre zabiegi od grzyba to ok 700 zł na hektar i te 180-200 n też tanie nie jest ok 600 kg saletry i też nie masz gwarancji że będzie to co mówisz. 

Nie udaje czarodzieja bo to nie przyniesie mi większej kasy na kącie czy więcej ton. Nie sztuką sypać nawoz bez umiaru ważne jak się zamknie bilans na koniec. U mnie w tej opcji co podałem wychodzi najlepiej. 

U ciebie wychodzi lepiej sypać nawoz a nie dawać odżywki.

 

Od pryskania odzywkami kasy ci nie przybedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
2 minuty temu, Grzegorz86 napisał:

W 500zl to już jest pakiet bayera na t1 i T2 i do tego jakiś tebukonazol z prochlorazem na t3. A za 700 zł to ja nie wiem czym i ile chcesz pryskać. Tak jak loquito napisał, pachnie bajka. Od 12 lat stosujesz. A ile masz lat. Z nicku by wynikało że 20 a skoro w 2019 dołączyłes do AF to 21. Sposób w jaki piszesz też na więcej lat nie wskazuje. Ale mniejsza o wiek. Jak ktoś pisze ze odzywkami robi lepszy plon niz nawozami to wszystko jasne dla mnie.. Może Tobie od tego przybywa kasy na 'kącie'.. ale większości rolników pisania bajek na AF kasy na koncie nie przybęd

Nie mierz miara jedna miara wszystkich. A to że sporo mi odjeliscie to miło poczuć się młodym.

Gdzie napisałem że odżywkami tylko robię plon ? ? ?

Daje nawozów azotowych ok 142- 148 kg zależy jak potrzeba jest. A jeżeli robię zabieg na skracanie od grzyba to nie bardzo rozumiem czemu miał bym nie dodać jeszcze odżywki. Jak trzeba to lecę specjalnie odżywka bo nie widzę sensu w susz sypać nawozu bo mniejsza jest stratą przynajmniej tak uważam. Na to co daje i przy tym płonie co średnio wychodzi to nie uważam że źle jest.

Może i za 500 zrobisz policzyłem ogólnie z górnej półki max dawki na plon 9 ton samo t1 to koszt 260 zł cappalo. Ozyrys albo opera też tania nie jest i chyba ok 1.8 trzeba dać o ile dobrze pamiętam. A T3 sama strubiluryna litr ok 200 zł i ok 0.7 prochlorazu i 0.6 stlubiryny i chyba 500 zł miało. A jak dasz 200 kg N to spory bardzo ale obsada też jest a jak łan gęsty to i podatny na choroby a z małej obsady plonu też nie będzie wielkiego. Może też tak być że przy takim prowadzeniu i dawkach wyjdzie 10 t nikt tego nie przewidzi.

Ja przedstawiłem swój plan prowadzenia zbóż, spotkało się to z dużą krytyka. Tyle że ja nikomu nie narzucam tego co u siebie robię. To forum jest do dzielenia się doświadczeniami i każdy może coś się dowiedzieć i albo zastosować albo nie. 

51 minut temu, loquito napisał:

ok. 700zł to "dobre zabiegi od grzyba" ? Ale to na ile hektarów i ile zabiegów? Podaj jakieś sprawdzone technologie z Twojego doświadczenia w tych pieniądzach.  Coś mi się wydaje Kolego że trochę bajki piszesz. 

Kolego stosowałem capallo w dawce od 1.5- 1.7 +/-  zależy to wszystko od tego jak wygląda dana plantacja. Na drugi zabieg nie wale drogich środków max 190 zł i coś kompletuje zależy co jest dostępne i jaką mamy presję chorób. Mam ochotę zastosować środki z górnej półki tyle że przy sprzedaży zboża szybko trzeba kalkulować. Jak trzeba to i robię T3 w tamtym roku zrobiłem to tylko po burakach. A o pakiecie za ok 700 zł mówi już na 3 zabiegi przy max dawkach koło tego by wychodziło zależy ile będą stać środki i dla kogo. Różnica jest dla tego co kupi 30 l a inna cenę zapłaci ktoś za 10 l. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj