Polecane posty

KlimekPL    793

Ja dodaję około 10kg/ha.

 

U mnie już kolanko równiutko 1cm nad węzłem, ale pogody to chyba jeszcze dłuuuugo nie będzie odpowiedniej, więc skracanie sobie daruję, będzie jedynie opóźnione T1 + mikro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cz4rn7    27

T1 chce połączyć ze skracaniem, dokładnie mondatak, propizole, andros + modus + cc. Ew dodać jakiś siarczan magnezu i odżywki. Mogę spokojnie połączyć te zabiegi? oczywiście mieszajac w odpowiedniej kolejności. Pogoda w świętokrzyskim nie rozpieszcza... jak nie wiatr to deszcz to.... śnieg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32

Co najpierw dac do opryskiwacza CCC ( formulacja SL)czy fungicyd(formulacja EC)? Jest jakaś różnica ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Panowie co było by lepsze (i dlaczego) na T1 Tilt+Prochloraz po 0,8l czy Tocata Duo 1l???

 

Na chwile obecna mączniaka nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    49

Co najpierw dac do opryskiwacza CCC ( formulacja SL)czy fungicyd(formulacja EC)? Jest jakaś różnica ?

Najpierw EC(emulsja), potem SL(roztwór). Dodaje się w kolejności: zawiesiny, emulsje ,roztwory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaiko    0

panowie czy moge pryskac przy takich temperaturach pszenice wirtuozem bo straszny maczniak ..czy poczekac az zrobi sie cielej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Sam Wirtuoz mączniaka raczej ciężko będzie miał zwalczyć, trzeba dodać coś z morfolin, np Lotus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

niby czemu? proquinazid z wirtuoza zwalcza maczniaka skuteczniej niz morfoliny. do tego tebu oraz prochloraz.  srodki z 3 grup ktore w wiekszym i mniejszym stopniu maczniaka zwalczaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

niby czemu? proquinazid z wirtuoza zwalcza maczniaka skuteczniej niz morfoliny. do tego tebu oraz prochloraz.  srodki z 3 grup ktore w wiekszym i mniejszym stopniu maczniaka zwalczaja

 

Mówię ze swojego doświadczenia. Tam gdzie miałem zainfekowane pszenice dopiero dodatek Lotusa pomagał, na jednym kawałku sam Wirtuoz nie zawalczył zbyt dobrze. W pszenżycie dałem już tylko resztówki Lotusa i mączniak miał się dobrze mimo zastosowania zalecanej dawki Wirtuoza. Może poradziłby sobie lepiej w maks. dawce, tylko nie wiem na ile byłoby to porównywalne ekonomicznie z mieszaniem z morfolinami.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Co powiecie na taki zestaw w zycie i pszenżycie na T1: safir 0,7/ha + corbel 0,3/ha + mondatak 0,8/ha?

czy lepiej duett star+ mondatak jezeli tak to jakie ilości wtedy zastosować? Lub moze macie inne lepsze propozycje tylko żeby cena oscylowała w okolicach 100zł/ ha

Przyłączam się do pytania kolegi. A jakby tak w pszenzycie zamiast Corbela dać Lotus 0,4l/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

w jakiej dawce dajesz tilta i mondatak? i w jakich cenach u was chodzą?

tilt 1l , mondatak 0.8 l .     tilt 5l =580 zł    mondatak= 53zł   menara =185 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

ja myśle dac tilta 0,8l i mondataku 0,8l myślę że wystarczy.

Edytowano przez Lukas210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Przyłączam się do pytania kolegi. A jakby tak w pszenzycie zamiast Corbela dać Lotus 0,4l/ha?

 

 

No robicie mieszaninę epox + morfolina +prochloraz czyli a la duett star, a o tym przecież już było sporo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

U mnie na razie brak chorób może to zasługa zabrawy baytan trio ale ogólnie ładnie się trzymają i nawet w mokrych kawałkach nic się nie dzieje, jedynie ślady po gradzie sprzed 2 tygodni
A tak to wszystko czyste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

baytan długo działa ale max to jest do końca fazy krzewienia, więc lepiej uważać bo możesz mieć nagły atak

ja dwa lata temu nie zrobiłem T1  bo nii e widziałem objawów na początku strzelania w źdzbło, potem tylko interwencyjnie przyspieszone T2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najpierw siarczan następnie CCC a na koncu fungi co nie ?

Kiedyś ktoś podawał w takiej kolejności i ja też tak robiłem :)

 

1.. Nawóz mineralny

2..Nawóz mikroelementowy

3.. Formy ŚOR WP i WG

4..Następnie SC

5.. Później formy EC, EG, EW i SE

6..W następnej kolejności formy SL, SP i SG

7.. Na koniec dodajemy adiuwant

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

na t1 bedzie tilt turbo + mondatak  , ale czy na t2 menara  bedzie dobra 

 

na T2 Menara morze być, sam ją miałem stosować ale w mieszaninie z Acanto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

Witam,

 

Dostałem listę środków ochrony roślin którym w niedalekim czasie kończy się termin ważności. Panowie proszę dajcie informację czy z tych środków da się ułożyć jakąś sensowną ochronę na pszenicę julius i ozon, oraz pszenżyto borowik.

  • Seguris 215: izopirazam - 125 g, epoksykonazol - 90 g
  • Olympus: chlorotalonil – 400 g, azoksystrobina – 80 g
  • Unix 75: cyprodynil - 750 g/kg
  • Fandango: protiokonazol - 100 g/l fluoksastrobina  - 100 g/l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Lotus mniej jak 0.5l/ha to słabo.... Czas dziłania krótki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

 

Witam,

 

Dostałem listę środków ochrony roślin którym w niedalekim czasie kończy się termin ważności. Panowie proszę dajcie informację czy z tych środków da się ułożyć jakąś sensowną ochronę na pszenicę julius i ozon, oraz pszenżyto borowik.

  • Seguris 215: izopirazam - 125 g, epoksykonazol - 90 g
  • Olympus: chlorotalonil – 400 g, azoksystrobina – 80 g
  • Unix 75: cyprodynil - 750 g/kg
  • Fandango: protiokonazol - 100 g/l fluoksastrobina  - 100 g/l

 

Są to środki wysokiej klasy ale i bardzo drogie.

t1- unix dawka min 0,5kg + jakiś epoksykonazol/propikonazol + fenopropimorf/proqinazid/fenopromidyna

t2. sam seguris bdb zabieg. W połączeniu z olympusem to chyba jeden z najlepszych zabiegów ale cena chyba ponad 200zł. samo fandango też dobrze sobie radzi na t2.

Wszystko jest zależne od ceny jaką zrobią i to są środki na zabiegi w pszenicy która sypie powyżej 6t (ekonomicznie)

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj