Polecane posty

pawelec    89

koledzy pytanko. pszenica już nadaje się na skracanie i T1 (kolanko jest) ale nie było odchwaszczania wiosennego. Pogoda jaka jest każdy widzi. Co radzicie najpierw?

 

druga sprawa chcę dać taką mieszaninę:

CCC 1l + Moddus 0,3 + Mondatak 0,5l + Weto 0,5l + Lotus 0,25l + Faster (adiuw) + Warrand (kondycj).   - jaka kolejność?

 

Czy zostawić w takim składzie czy mogę dodać jeszcze Super 5 + siarczan + tytanit ??


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2264

A jak stosujecie regulatory  w tej przemarznietej pszenicy,w której są różne fazy rozwoju od 28 do 32 paranoja,co za rok

 

 

Wogóle. Proste i skuteczne przy takiej obsadzie niestety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Wogóle. Proste i skuteczne przy takiej obsadzie niestety. 

Ryzykowne zagranie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Panowie czy 1litr bumper super plus lotus 0,6 jest dobrym rozwiązaniem na pszenicy czy może macie pomysł na coś lepszego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Wczoraj pryskane duet star + modus + stabilan+ siarczan magnezu + aminomicro dzisiaj kończę resztę. Pogoda taka średnia, ale lepsza w najbliższym czasie nie będzie, a wręcz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus11    23

Panowie czy 1litr bumper super plus lotus 0,6 jest dobrym rozwiązaniem na pszenicy czy może macie pomysł na coś lepszego???

 

 

Kolego jak dajesz 1 litr bumper super to Lotus dajesz 0,2 l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

To mogę. Zmniejszyć. Lotusa do 0,4 czy pół. Litra wlać. Nie chce popełnić. Błędu zmniejszajac dawkę capalo za drogie dla mnie wiec kombinuję. Z mieszankami i dopytuje. Tutaj na forum z góry. Dziękuję. Za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonekzo56    8

Panowie mam problem a mianowicie w jęczmieniu jarym mam rynchosporioze tak mi się wydaje czy mogę już go pryskać topsinem m 500 SC jest w trakcie krzewienia

 fragment ulotki

Jęczmień jary.

mączniak prawdziwy, rdza jęczmienia, rynchosporioza zbóż, plamistość siatkowa jęczmienia, fuzarioza kłosów.
Środek stosować zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów chorób od początku fazy strzelania w źdźbło do końca fazy kłoszenia.
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,4 l/ha.
Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,4 l/ha.

Edytowano przez bizonekzo56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus11    23

Witam

Zostało mi parę litrów Promax i Lotus czy mogę je łączyć ze sobą i w jakich proporcjach, i to ma pójść na pszenżyto.

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie mam pytanie mogę łączyć Duett Star+Mirage+Medax Top+CCC razem pytam bo pierwszy raz będę stosował Medax i mam małe wątpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

robiłem taką mieszankę w ubiegłym roku z tym że zamiast medaxu szedł moddus i było ok. Takze i tutaj powinno być dobrze szczególnie dlatego ze medax jest bezpieczniejszy w mieszaniu niż moddus


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Chciałbym Was zapytać czy duża jest różnica między zastosowaniem na T2 azoksystrobiny w połączeniu z epoksykonazolem, a zastosowaniu pikoksystrobiny w połączeniu też z epoksykonazolem? Jak z wygląda różnica zabezpieczeniu liści przed infekcjami? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

@losktos ja w ubiegłym roku robiłem dwa warianty Tilt z Modusem  i Duett z Modusem i przy mieszaninie Duetu z Modusem delikatnie mi poparzyło pszenice a przy mieszance Tiltu z Modusem żadnego problemu nie było więc jestem ciekawy jak to jest z Medaxem,a jakie polecasz dawki Medaxu ? Duett lub Tilt daje po 1,0l/ha,Mirage 0,8l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

T1 Mirage

T2 Soligor

 

ale zamiast Mirage wolałbym dać np.Duett Star 1,0/ha i było by dużo lepiej a Soligor daj w pełnej dawce 0,8l/ha

 

 

 

 

Edytowano przez tomekZ058

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Doradca pewnej firmy handlowej po lustracji pól ułożył taki oto plan działania (oczywiscie wyłącznie z użyciem "wynalazków" dostępnych w jego firmie) ; Vangard 0,6 + Propico 0,4 + Corbel 0,3 + Proteg 0,25 + CCC 720 1l.+ Asystent + Galaper ( na poprawke przytulii), do tego oczywiscie mocznik i siarczan mg. Podana zupa ma iść na 44 ha pszenicy ( Gallaper na 12) A Wy coniektórzy, zastanawiacie się czy mieszac regulator z fungicydem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

Panowie co dodać do mieszanki Propico 0,5l/ha+Corbel 0,4l/ha żeby było skuteczne i w rozsądnych pieniądzach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Doradca pewnej firmy handlowej po lustracji pól ułożył taki oto plan działania (oczywiscie wyłącznie z użyciem "wynalazków" dostępnych w jego firmie) ; Vangard 0,6 + Propico 0,4 + Corbel 0,3 + Proteg 0,25 + CCC 720 1l.+ Asystent + Galaper ( na poprawke przytulii), do tego oczywiscie mocznik i siarczan mg. Podana zupa ma iść na 44 ha pszenicy ( Gallaper na 12) A Wy coniektórzy, zastanawiacie się czy mieszac regulator z fungicydem :D

Czyli chemirol,mieszanka wybychowa nie dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

29 kwietnia po wstępnych prognozach pogody chcę wykonać zabieg w życie Duett star 1l + mondatak 1l + medax top 1l + kristalon zielony 5kg + siarczan magnezu 7kg

jak myślicie będzie ok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

No akurat gosć nie reprezentowal Chemirolu.. Firma z poludniowej Polski, widocznie jakaś "współpraca" z Chemirolem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj