Polecane posty

Gość   
Gość
43 minuty temu, krychu napisał:

 

52 minuty temu, mraukot napisał:

 

2 godziny temu, Slawek393 napisał:

Witam, chciałbym się poradzić co do T2. Rok temu pryskalem fandango ( 100 protiokonazol, 100 fluoksastrobina) natomiast w tym roku planuje zamówić delaro ( 175 protiokonazol i 150 trifloksystrobiny)

Oczywiście w przypadku protio delaro wypada lepiej ale czy może ktoś się wypowiedzieć na temat tych strobiluryn. Lepsza z fandango, czy z delaro? 

Taką poglądową tabelę znalazłem w swoim archiwum

inbound556119248518481730.jpg

 

Nie ścieło tej tabeli? Obecnie nie idzie z niej nic wywnioskować.

 

Edytowałem post i jest cała tabela. 

Edytowano przez mraukot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3885

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Fajnie się słucha włączając webinarium na YT i słychać w tle, ale to trzeba wyłączać AF bo okienko przeszkadza...


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

T1. 400gr plochlorazu, 300gr fenpropidyny i 120gr proktiokonazolu = 166zł brutto/ha środki zakupione na cały areał zbóż.

Na T2 planuje polecane 0,8 Priaxor i 125gr tebukonazolu i powinno mi wyjść ok 140zł brutto/ha, na działki o dobrych możliwościach plonowania.

Na działki zawodne zastanawiam się nad 200gr azoksystrobiny i 200gr tebukonazolu = 100zł brutto/ha, ma ktoś inne propozycje? 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3885

jakbyś posłuchał to byś zmienił zdanie ale ty lubisz dużo gadać o produktach których nie używasz ;) bardzo lubię takie opowieści

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poświęciłem swój drogocenny czas i wysłuchałem "od deski do deski" 😋 Akurat p. Strycharza znam osobiście od conajmniej kilkunastu lat i cenię sobie jego spostrzeżenia 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Elatus spoko przy dawce 0,8 wychodzi 155 zł netto po zwrocie i mamy kosę do żniw. T3 nie trzeba robić. Po rzepakach i np.w jęczmieniu jarym nie wiem czy dawka 0.7 by nie wystarczyła

3 godziny temu, Bartek933 napisał:

T1. 400gr plochlorazu, 300gr fenpropidyny i 120gr proktiokonazolu = 166zł brutto/ha środki zakupione na cały areał zbóż.

Na T2 planuje polecane 0,8 Priaxor i 125gr tebukonazolu i powinno mi wyjść ok 140zł brutto/ha, na działki o dobrych możliwościach plonowania.

Na działki zawodne zastanawiam się nad 200gr azoksystrobiny i 200gr tebukonazolu = 100zł brutto/ha, ma ktoś inne propozycje? 

Pytanie. Nie lepiej dać tebukonazol na T1, a protio do priaxiora? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma "kosy" do żniw. Sami przedstawiciele Syngenty to powiedzieli.. W warunkach sprzyjających chorobom kłosa, żaden Elatus aplikowany na liść flagowy, nie daje ochrony przed fuzariozami ani septoriozą plew na kłosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3885
mraukot napisał:

Poświęciłem swój drogocenny czas i wysłuchałem "od deski do deski" 😋 Akurat p. Strycharza znam osobiście od conajmniej kilkunastu lat i cenię sobie jego spostrzeżenia 👍

w takim razie zwracam honor. choć jeszcze nie tak dawno dużo teorytozowales stąd taka pierwotna ocena


mraukot napisał:

Nie ma "kosy" do żniw. Sami przedstawiciele Syngenty to powiedzieli.. W warunkach sprzyjających chorobom kłosa, żaden Elatus aplikowany na liść flagowy, nie daje ochrony przed fuzariozami ani septoriozą plew na kłosie.

wielu specjalistów mówi że nawet najlepsze fungi działają do 30 dni. idąc tym tropem od kilku lat stosuje fungicydy w dużym stopniu wg kalendarza, co miesiąc i nie ma problemów z grzybami. nawet w minionym mokrym w maju i czerwcu roku


Mich9 napisał:

Pytanie. Nie lepiej dać tebukonazol na T1, a protio do priaxiora?

najlepiej dać tu i tu. a teraz zaczyna się dyskusja czy dawać jeden triazol wszędzie. niby nie powinno się, a zobaczcie na rekomendowane programy ochronne gdzie epokxy był 3x gdzie protio jest 3x. gdzie tebu jest 3x. ja w tym roku mieszam 3x triazole i finalnie tebu idzie do T2, a protio że jest jednym z najlepszych idzie na ochronę kłosa i mam nadzieję że będzie kosa ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Yacenty słuchałeś co mówili? Fungi dane przed chłodami to zmarnowany czas jego możliwego działania. Nadal twierdzisz że dobrze zrobiłeś T1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3885

pokaże ci dwa zdjęcia jedno przed chłodami, mogę już, drugie za 3 tygodnie ;) nadal twierdzę że zrobiłem dobrze. choć może wybrałbym inna kombinacje


poza tym moja prognoza mówi że opryskiwacz zaparkowany jeszcze na dwa tygodnie czyli do majówki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
yacenty napisał:

pokaże ci dwa zdjęcia jedno przed chłodami, mogę już, drugie za 3 tygodnie ;) nadal twierdzę że zrobiłem dobrze. choć może wybrałbym inna kombinacje


poza tym moja prognoza mówi że opryskiwacz zaparkowany jeszcze na dwa tygodnie czyli do majówki

Jaką kombinację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3885

Tak wyglądał jęczmień 1.04.

Czy to była zła decyzja, żeby zastosować fungicyd?

20210401_121223.jpg

11 minut temu, pawelol111 napisał:

Jaką kombinację?

może protio bym zastąpił tebu

Taka była pogoda w tygodniu po zastosowaniu T1,

image.png

 

a taka bedzie przez najbliższe 14 dni

image.png

 

Dalej twierdze ze to byla dobra decyzja, choć wiem ze te środki nie zadziałają idealnie, tak jakby mogły zadziałać gdyby było 20/10 stopni (dzien/noc)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisu    17

Yacenty kurcze ale miałeś jeńczmień porażony. W szoku jestem . Jaka to odmiana? termin siewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3885

Ej, to jak to jest? Niepotrzebnie robiłem T1 czy miałem porażony jęczmień?

Tak samo wygląda na wszystkich 3 odmianach. Siew 07.10.2020, zaraz po siewie 70l deszczu. Meczył się aż do stycznia.

Żeby nie było - jęczmień jak i wszystkie inne zboża doprawiony fungicydem!!!


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Z chorobami kłosa się zgodzę, soletanol działa 50 dni. Jednak jeżeli byłby suchy czerwiec tak jak 2-3 lata temu to bez sensu robić zabieg T3. W tamtym roku na kłosa poszło 150 g tebukonazolu i to wystarczyło. Ale podstawa źdźbła i septoriozy liści zeżarły plon.

8 godzin temu, mraukot napisał:

Nie ma "kosy" do żniw. Sami przedstawiciele Syngenty to powiedzieli.. W warunkach sprzyjających chorobom kłosa, żaden Elatus aplikowany na liść flagowy, nie daje ochrony przed fuzariozami ani septoriozą plew na kłosie.

Taki mamy klimat dlatego jęczmień tak porażony.

Edytowano przez Mich9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3885

Z tego tytułu poszły 3 mocne substancje na T1: cyprodynil, protiokonazol i fenpropidyna, jak widać po zdjęciu - można było ten zabieg zrobić tydzien szybciej.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Nie wiem czy cyprondil i protiokonazol nie bierze tego samo rodzaju grzyba czy tam gena na tych chorobach podstawy bo w starych padaniach cyprondil był łączony w różnych kombinacjach z prochlorazem czy epoksykonazolem nigdy z protiokonazolem, też szedł solo (Proline) od 0.8 do 0.4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3885

Któryś bierze, jeden z 2. Druga sprawa to protio działa super jak jest bardzo ciepło. A tu bardzo ciepło jest chwilami. Poza tym różnica między tebu a priotio w tym przypadku wynosiła jakoś 35-40zł więc już nie chciałem cebulować


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Panowie,

chce przyspieszyć t1 na moment końca krzewienia a to ze względu na dużą presje chorób, dorzucę jeszcze 8% roztwór mocznika żeby wzmocnić rośliny. Pytanko czy to dobry pomysł? 
chodzi o pszenżyto ozime,

skracał bede ja będzie kolanko.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisu    17

A mógłbyś wstawić dziś zdjęcie tego jęczmienia? ile dni jest po zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
3 godziny temu, yacenty napisał:

najlepiej dać tu i tu. a teraz zaczyna się dyskusja czy dawać jeden triazol wszędzie. niby nie powinno się, a zobaczcie na rekomendowane programy ochronne gdzie epokxy był 3x gdzie protio jest 3x. gdzie tebu jest 3x. ja w tym roku mieszam 3x triazole i finalnie tebu idzie do T2, a protio że jest jednym z najlepszych idzie na ochronę kłosa i mam nadzieję że będzie kosa ;)

 

 

Jak już się trzymać tego co mówili , to roślina cały czas jest zdrowa i w fazie kwitnienia wystarczy jej podać 125 g tebu , żeby tylko przeciągnąć działanie po T1 i po T2 , więc skoro chcesz się dostosować do tego co mówili to po co pchać się na kłos z protiokonazolem , jak w zupełności wystarczy tebu , i to w 50% dawce . 

A te niezależne badania , to rozumiem gdyby ludzie z firmy,, x ,,chwalili produkt z firmy,, y,, a nie że firma x chwali produkt firmy x , i dla porównania wstawia slajdy innych produktów w znacznie zmniejszonych dawkach . To gdzie tu jest jakieś miarodajne porównanie . Śmiech na sali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj