Polecane posty

bratpit    29

co byście polecili na jęczmień jary będzie to jedyny fungicyd. chcę na tą ochronę  wydać tak do100zł 

 

Do wyboru do koloru:

 

1. FAndango -0.6l/ha

2. Boogie      -0,7l/ha

3. Seguris     -0,5l/ha

4.SAfir 0.4-0.5l/ha + strobi 0.3l/ha /najlepiej pikoksystrobina . azoksy bedzie wyrażnie słabsza  ale też OK/

5.Adexar plus -0.75l/ha

 

Pozycje 3-5 nie wyjdą po  100 jeżeli mączniak jest problem,1-2 dadzą rade.

Poz. 1,2,5 - 5l opakowania co może mieć znaczenie w "ogródkowej" plantacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Cieżko określić ale realnie 6 max 7 ton tak mi się wydaje. Arkadia była super pokrzewiona po jesieni po zimie też wyglądała ok ale chyba mrozy ją mimo wszystko załatwiły bo fianalnie jest dość rzadka więc na super plon nie ma co liczyć ale myśle ze koło 6 ton powinno nalecieć. Dlatego nie chce mi się pakowac w 3 stopniową ochrone bo to jednak koszta. Na t1 poszło 0,7 tiltu i 0,7 mirage. Podstawa zdrowa problem zaczyna się na liściu podflagowym. Widać takie małe plamki jakby rdzy na flagowym z kolei pod słońce są widoczne małe prześwitujące kropki. Jeśli chodzi o mszyce i owady to nie było pryskane. Jak sprawdzić czy to owady? Mniej wiecej wyglada to tak.

wg mnie ja tu widze septoriozę i to już na ostro nie czekaj pryskaj bo jeżeli podflagówka zaifekowana to nie ma na co czekac. a jaj skrzypionki szukałeś na podflagowym takie pomarańczowe paciorki, a mszyce ciężko trzeba lepy mieć. pyretroid najtańszy jakiś dorzuc.u mnie sailora septorioza i brunatna plamistość lisci zjadła dwa dolne liscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    461

Zabieg t2 w pszenicy zrobiony falcon + maximus 20+20+20 i siarczan magnezu . Teraz co polecacie na t3 coś taniego . Tebu będzie dobre na kłos czy może z czymś zmieszać . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

może być Tebu w dawce 1,0l/ha i do tego dołóż Topsin 0,5-0,7l/ha i powinno być ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

knoro 93 pryskaj ajakby cozapraszam do wymiany doświadczeń, bo od jesieni zeszłego roku robie faktyczne doświadczenie na temat 0 azotu na jesien i tu mnie pokarało. chętnie poradzę cos na pw na tel. ale to na pw piszjak chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

knoro 93 pryskaj ajakby cozapraszam do wymiany doświadczeń, bo od jesieni zeszłego roku robie faktyczne doświadczenie na temat 0 azotu na jesien i tu mnie pokarało. chętnie poradzę cos na pw na tel. ale to na pw piszjak chcesz

Nie wiem czemu ale nie możesz otrzymywać nowych wiadomości może skrzynka pełna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Panowie potrzebuje porady trochę z innej beczki , a mianowicie skracałem dziś pszenicę cerone bo jest w fazie 37-38 i jeżdżąc opryskiwaczem zauważyłem bardzo dużo przytulii . Pytanie czy da się jeszcze coś z tym zrobić??? Czy nie narobię więcej szkód niż pożytku jakimś herbicydem????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Grodyl niszczy przytulie w każdej fazie rozwojowej tylko zboże jest już znacznie przerośnięte. A jakim środkiem pryskałeś na wiosnę, źe dopiero teraz przytulia się ujawniła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18
Napisano (edytowany)

Pryskałem na jesień legato + protugan + glean , a można tym grodylem jechać po cerone? Tylko , że grodyl jest chyba do końca krzewienia. Połowe pszenicy mam czystą , a połowa jest z przytulią.

 

Edytowano przez slawek80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

opryszcz aloksypyrem, generyk starane w dawce około 0,5L Napewno lepiej jak grodyl podziała i testowałem nawet podczas kwitnienia pszenicy, tanio, skutecznie, bezpiecznie,a i jak masz miotłe to domieszaj axiala 0,6l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

jak myslicie tilt  turbo+atak poradzi sobie z plamistoscią ,dawki po 1 l/ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Kiedys lecialem Grodylem na przytulie w fazie kłoszenia! i nic pszenicy nie bylo. Dawka ok. 30 gr. przytulia nasion nie wykształciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

a ja wczoraj na pszenżytko 20 g grodylu co tam jeszcze gdzieś z dawnych czasów mi został i 0,4 Starane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Dzięki za podpowiedzi , pewnie zdecyduje się na Aloksypyr, bądź Tomigan ( Starane) w dawce około 0,6 L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1986    2

witam co polecacie na jeczmien jary odmiana olof na 3 kolano nie było jeszcze nic dawane do tej  pory 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    515

Co bedzie lepszym rozwiązaniem w pszenicy i pszenżycie ozimym na drugą dawkę po wykłoszeniu, Azokstriobulina 0,5l + Epoksykonazol 0,5l czy Yamato 1,5l? Na T1 poszło Propico 0,5 + Prochloraz 0,8.

Co może dziać się z jęczmieniem jarym, żółknął liście ale nie mają brązowych plam i do tego jest jakaś ślina na liściach. Poszło wczoraj yamato 1,5l + cyperkil 50ml. Dodam że pH uregulowane, 2 tyg. temu siarczan magnezu + mikro, nawożenie obornik + 200kg polifoski 6 + 150kg saletrzaku, ziarno zaprawione baytanem trio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Stosowal ktos z was soligor na owies? Zostalo mi troche tego i nie mam za bardzo co z tym zrobic to pomyslalem ze owies bym prysnal np na poczatku wyrzucania wiechy. A pytam dlatego ze na etykecie soligoru nie ma opisanego owsa wiec wole zapytac i sie upewnic czy jego zastosowanie bedzie bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Co bedzie lepszym rozwiązaniem w pszenicy i pszenżycie ozimym na drugą dawkę po wykłoszeniu, Azokstriobulina 0,5l + Epoksykonazol 0,5l czy Yamato 1,5l? Na T1 poszło Propico 0,5 + Prochloraz 0,8.

 

Co może dziać się z jęczmieniem jarym, żółknął liście ale nie mają brązowych plam i do tego jest jakaś ślina na liściach. Poszło wczoraj yamato 1,5l + cyperkil 50ml. Dodam że pH uregulowane, 2 tyg. temu siarczan magnezu + mikro, nawożenie obornik + 200kg polifoski 6 + 150kg saletrzaku, ziarno zaprawione baytanem trio.

 

oczywiście że azoksystrobina z epoksykonazolem tylko strobi 0,5 moze zostać natomiast epoksykonazolu dałbym 0,7 conajmniej

drugie pytanie jak masz uregulowane ph to może być :\

brak magnezu

brak manganu

były naloty mszyc i masz wirusa


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Pozwole sobie wtrącić, ze rzadko spotyka sie silne niedobory Mg przy uregulowanym ph.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Co bedzie lepszym rozwiązaniem w pszenicy i pszenżycie ozimym na drugą dawkę po wykłoszeniu, Azokstriobulina 0,5l + Epoksykonazol 0,5l czy Yamato 1,5l? Na T1 poszło Propico 0,5 + Prochloraz 0,8.

 

Co może dziać się z jęczmieniem jarym, żółknął liście ale nie mają brązowych plam i do tego jest jakaś ślina na liściach. Poszło wczoraj yamato 1,5l + cyperkil 50ml. Dodam że pH uregulowane, 2 tyg. temu siarczan magnezu + mikro, nawożenie obornik + 200kg polifoski 6 + 150kg saletrzaku, ziarno zaprawione baytanem trio.

Mógłbyś wrzucić fotki tych brązowych plam i tej niby śliny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

powie mi ktos  co to jest? 

Rynchosporioza liści?

 

Paskowana septorioza liści?

czy jeszcze  coś innego? 

 

mam to  w  pszenzycie  jarym 

 

 

post-49816-0-57235000-1463913378_thumb.jpg

 

post-49816-0-77285700-1463913431_thumb.jpg

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29

jak myslicie tilt  turbo+atak poradzi sobie z plamistoscią ,dawki po 1 l/ha

 

W tej cenie to marny wybór na plamistość

 

POrównaj sobie wyniki skandynawskie z 2014 bedziesz wiedział co dobre i tanie w relacji do skuteczności Zenit/Tilt o prochlorazie nie wspominając.

 

https://www.hostmat.eu/images/93626290023123457052.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj