Polecane posty

Darekpol    13
Napisano (edytowany)

Falcon ma ketoamine i 2 triazole a to duża różnica. Ogólnie to facon do amistaru to nie ma startu, choć sam amistar w ochronie zbóż tez nie jest najlepszy, warto do niego dodac triazol.

 

 

Faktycznie: Falcon Ma SPIROKSAMINĘ i dwa triazole.

A Amistar ma Azoksystrobinę.

Aczkolwiek przy zastosowaniu samego Amistar w porównaniu do zastosowania samego Falconu, sama strobiluryna jest mało warta. W mieszance racja.

Edytowano przez Darekpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaszmir25    0

Faktycznie: Falcon Ma SPIROKSAMINĘ i dwa triazole.

A Amistar ma Azoksystrobinę.

Aczkolwiek przy zastosowaniu samego Amistar w porównaniu do zastosowania samego Falconu, sama strobiluryna jest mało warta. W mieszance racja.

 

 

 

@milanreal1 ma w 100 % rację, ponieważ spiroksamina zawarta w Falcon 460 EC należy do grupy chemicznej ketoamin.

Natomiast porównanie do azoksystrobiny - bez komentarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Nie rozumiem Twojego postu. Wyjasnilem, ze pomylilem Spiroksamine ze strobilutyna i dlatego blednie ja porownalem z azoksystrobina. Dlatego proponuje czytac ze zrozumieniem, a nie glupoty pisac. Porownanie z ostatniego postu dotyczy srodkow, nie substancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13
Napisano (edytowany)

Kaszmir chodzilo mi o to, iz pomylilem sie zakladajac, ze Spiroksamina nalezy do grupy Strobiluryn :)

Nie zgodze sie jednak z Milanreal1 w kwesti, iz propikonazol dziala dobrze na fuzariozy - tabela hgca potwierdza ze nie dziala wcale. Ale rowniez na swoim polu zrobilem test i opryskalem pszenice tebukonazolem, a inna czesc pola propikonazolem (Bumper) i wyniki z hgca sie potwierdzily. Propikonazol nie dziala na fuzariozy. Ogolnie moim zdaniem nie warto stosowac propikonazolu solo. Co innego tebukonazol, bardzo dobre dzialanie na fuzariozy i solo tez sobie radzi przy mniejszej presji chorob.

Edytowano przez Darekpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QWERTY888    0

Na t1 Bumper Super + Leander do tej pory pszenica czysta. Nie wiem czy pryskać teraz na T2 zapobiegawczo czy darować sobie i tylko na kłos. Na T3 planuje tebukonazol 0,6 prochloraz 0,6 i amistar 0,4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

T1 poszedł Soligor+Mirage a na T2 Falcon bo wystapiło dosc duze porazenie septorioza lisci na jednej odmianie.Druga odmiana ma sladowe ilosci septoriozy wiec poszedł Bumper,na T3 zobaczymy od pogody i stanu pszenic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie wie ktoś może gdzie w Polsce kupi Manere?

Oczywiście droga pocztowa.Jakiś sklep internetowy.

Bo szukam i nigdzie nie ma na internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magtom36    5

witam u mnie zaczyna pojawiać się liść flagowy i tylko na tym liściu zaobserwowałem wzdłużne przebarwienia jasno zielone.

i teraz nie wiem czy to normalne czy brakuje jakiś składników ?

post-48981-0-02683400-1399975394_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Panowie wie ktoś może gdzie w Polsce kupi Manere?

Oczywiście droga pocztowa.Jakiś sklep internetowy.

Bo szukam i nigdzie nie ma na internecie.

Zadzwon do centrali nasiennej w Proszowicach...jak zamowisz to na czwartek bedziesz miec do odbioru:P


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Panowie czy Gwarant mozna stosowac na pszenice jara?

Na etykiecie nie ma pszenicy jarej. Czy po prostu brak rejestracji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Nie powinno się bo nie ma rejestracji ale można i nic sie nie stanie


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
btk    0

A jeśli chcę zastosować ochronę 2-zabiegową, to T2 lepiej dać na liść flagowy czy na kłos ?

 

również chciałem o to zapytać :) jakakolwiek podpowiedź mile widziana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Udalo sie wykorzystac pogode i opryskalem pszenice...na jeden kawalek poszla...Menara0,5+Amistar 0,6+Gwarant 1l....na drugi Amistar0,6 +Bumper 0,5+Gwarant.1l

mam nadzieje ze proporcje ok...wolalem nie czekac bo zapowiadaja od czwartku ulewy i napewno juz bym nie wjechal.


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Panowie co myślicie żeby do T2 dorzucić coś od robaka, czy lepiej poczekać i prysnąć na kłos? Kolega doradził mi żeby pryskać z T2 bo robaka nie widać ale gdzieś tam sobie siedzi, tak mu Agronom radził...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2262

Udalo sie wykorzystac pogode i opryskalem pszenice...na jeden kawalek poszla...Menara0,5+Amistar 0,6+Gwarant 1l....na drugi Amistar0,6 +Bumper 0,5+Gwarant.1l

 

Nie lapiej zamiast amistaru było dać xtra bądz reveller?

mam nadzieje ze proporcje ok...wolalem nie czekac bo zapowiadaja od czwartku ulewy i napewno juz bym nie wjechal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Z mojej wiedzy wynika ze strobiluryna zastosowana przy wilgotnym roku daje dobre efekty ale jak po zastosowaniu przyjdzie sucho to raczej przyspieszy dojrzewanie zboza.Takze roznie z tym bywa.

Wątpię aby amistar przyspieszył dojrzewanie. To strobiluryna z najwyższym efektem fitotonicznym, niektórzy wręcz mówią że tak silny efekt fitotoniczny jest szkodliwy bo nadmiernie wydłuża wegetację.

Kaszmir chodzilo mi o to, iz pomylilem sie zakladajac, ze Spiroksamina nalezy do grupy Strobiluryn :)

Nie zgodze sie jednak z Milanreal1 w kwesti, iz propikonazol dziala dobrze na fuzariozy - tabela hgca potwierdza ze nie dziala wcale. Ale rowniez na swoim polu zrobilem test i opryskalem pszenice tebukonazolem, a inna czesc pola propikonazolem (Bumper) i wyniki z hgca sie potwierdzily. Propikonazol nie dziala na fuzariozy. Ogolnie moim zdaniem nie warto stosowac propikonazolu solo. Co innego tebukonazol, bardzo dobre dzialanie na fuzariozy i solo tez sobie radzi przy mniejszej presji chorob.

Z tego co pamiętam w hgca tebukonazol na fuzariozy ma +++ a propikonazol ++. Dodać należy też że tebukonazol jest szybkim triazolem, a propikonazol dość wolnym, a na zwalczenie skuteczne fuzariozy jest krótki okres czasu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Niestety propikonazol nie ma ani jednej gwiazdki. Chyba, że masz inną tabelę HGCA, bo chyba wychodziło kilka co roku.... Druga kwestia, czy jest środek zawierający tylko propikonazol, który ma rejestracje na fuzariozy? Sam sprawdziłem 2 lata temu - pszenica po tebukonazolu zieloniutka, po propikonazolu fuzarioza na całym polu ( moje doświadczenie ) Co innego protiokonazol - chyba najlepszy triazol :) na fuzariozę też bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Udalo sie wykorzystac pogode i opryskalem pszenice...na jeden kawalek poszla...Menara0,5+Amistar 0,6+Gwarant 1l....na drugi Amistar0,6 +Bumper 0,5+Gwarant.1l

mam nadzieje ze proporcje ok...wolalem nie czekac bo zapowiadaja od czwartku ulewy i napewno juz bym nie wjechal.

No udało Ci sie bo od jutro tydzień lejki zapowiadają tak więc kto dziś opryskał to zabezpieczył zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Co radzicie na mączniaka w pszenżycie w pół wykłoszone jest a widzę że mączniak zaatakował w dużej ilości jeszcze tydzień temu było czysto a tu niespodzianka :/ i te deszcze jeszcze ehhh dzisiej zdążyłem tylko pszenicę ozimą zrobić i jęczmień jary .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

Co polecacie na pierwszy zabieg w jęczmieniu jarym? Jutro zamierzam jechać Soligorem pszenicę i pszenżyto, ale nie wiem co dać na jęczmień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12
Napisano (edytowany)

Witam, mam problem, zauważyłem dzisiaj na polu miejsce w którym pszenica jest chyba mocno porażona Brunatną plamistością liści, co polecacie żeby szybko to zwalczyć?

post-8912-0-02888400-1400007291_thumb.jpg

Edytowano przez celtis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj