Polecane posty

JarekBazydlo    2523

Ja miałem dać pod korzeń azot w jarych ale dam dziś na szpilkę zobaczymy jak to wyjdzie. Zawsze dawałem dopiero jak zaczynał się krzewić jęczmień czy owies w tym roku dam wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma3ciej    3

Jeczmien Galileo siany 9 wrzesień 100kg/ha własne nasiona dzisiaj potraktowany 0.5 Ozzy 0.8 prochloraz 0.4 bukat 0.8ccc 0.3 modano 

IMG20220414120605.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roska83    26
51 minut temu, Ma3ciej napisał:

Jeczmien Galileo siany 9 wrzesień 100kg/ha własne nasiona dzisiaj potraktowany 0.5 Ozzy 0.8 prochloraz 0.4 bukat 0.8ccc 0.3 modano 

IMG20220414120605.jpg

ccc na jeczmien praktykowałeś już wcześniej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
13 godzin temu, ZELKOW napisał:

Niby basf zalece kilka substancji, a Racerem flurochloridon, nie wpłynie źle na jęczmień? w zaleceniach basfu nie ma mustang forte

 

Zastanawiam się jeszcze nad bifenoksem

 

Mustang forte ma rejestracje w jęczmieniu jarym bynajmniej na etykiecie u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magic88    9
Dnia 10.04.2022 o 17:33, Gerard123 napisał:

W jakiej ilości stosować fenpropidynę,prochloraz i tebukonazol,żeby to skutecznie działało?Oczywiście chodzi o T1

Mi do tej pory zawsze wystarczało

225 fenpropidyny

180 prochlorazu

150 tebukonazolu

Do tylu można zejść w skutecznej ochronie u mnie

 

Edytowano przez magic88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    211
21 godzin temu, ZELKOW napisał:

Próbował ktoś zwalczyć rzepak-cl w jęczmieniu wiosną ? jaki herbicyd będzie bezpieczny w jęczmieniu? nasiało się tego expert-dff nawet lekko tego nie ruszył

miałem ten sam problem wczoraj dałem medax max 0.3kg + chwastox extra 2l dzisiaj rzepak poskręcany 

20220408_172358.jpg

Edytowano przez suffeks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25954

R1 i T1 w ozimym zrobione

Medax max 0,6kg, Duet na Start  110% zalecanej dawki, Cyflux 0,1l, siarczan magnezu 7,5kg, florovit micro 6l.

20220414_161253.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2476

Ja wczoraj robiłem t1, ale teraz jak nie popada to się wkur_ie i nic więcej nie robię. 2 miesiące i 8l deszczu, no ja pierdzielę, gdzie ja mieszkam 🤯

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1302
Agrest napisał:

R1 i T1 w ozimym zrobione

Medax max 0,6kg, Duet na Start  110% zalecanej dawki, Cyflux 0,1l, siarczan magnezu 7,5kg, florovit micro 6l.

20220414_161253.jpg

Tak wcześnie i poprawiałeś jeszcze zalecaną dawkę ? nie za grubo ?


suffeks napisał:

21 godzin temu, ZELKOW napisał:

Próbował ktoś zwalczyć rzepak-cl w jęczmieniu wiosną ? jaki herbicyd będzie bezpieczny w jęczmieniu? nasiało się tego expert-dff nawet lekko tego nie ruszył

miałem ten sam problem wczoraj dałem medax max 0.3kg + chwastox extra 2l dzisiaj rzepak poskręcany 

20220408_172358.jpg

medaxa dawałeś z chwastoxem w mieszaninie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25954

Ładna pogoda była, łan bardzo gęsty, bardzo dużo liści uschniętych po zimie, widoczne zarodniki jakichś grzybów na tych liściach. Teraz jeszcze łatwo dopryskać i podjąłem taką decyzję. Za tydzień mocno by kolanko uciekło a chciałem zrobić zabiegi w jednym przejeździe.

Tylko te przymrozki po -1 w niedzielę i poniedziałek mnie martwią.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2476

Spadł oszałamiający 1mm deszczu i to by było na tyle, idźta w piz_u z taką robotą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    91
2 godziny temu, krilan06 napisał:

Spadł oszałamiający 1mm deszczu i to by było na tyle, idźta w piz_u z taką robotą 

Region Wielkopolska? Dobrze pamiętam. Na chwilę obecną pod Zamościem nie brakuję wilgoci. Narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1320
2 godziny temu, krilan06 napisał:

Spadł oszałamiający 1mm deszczu i to by było na tyle, idźta w piz_u z taką robotą 

Jak tam jary ? ja dopiero wczoraj posiałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roska83    26
3 godziny temu, krilan06 napisał:

Spadł oszałamiający 1mm deszczu i to by było na tyle, idźta w piz_u z taką robotą 

Jaki powiat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2476
1 godzinę temu, bartekac7 napisał:

Region Wielkopolska? Dobrze pamiętam. Na chwilę obecną pod Zamościem nie brakuję wilgoci. Narazie.

Kuj-pom

55 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Jak tam jary ? ja dopiero wczoraj posiałem .

Jary idzie jak głupi 

Przed chwilą, Roska83 napisał:

Jaki powiat? 

Powiat świecki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

siema koledzy jakim-jakimi herbicydami zwalczacie chwasty w jeczmieniu jarym? ja kilka lat temu stosowalem sekator+puma i pole bylo czyste moze macie jakies doswiadczenia co bedzie rownie dobre i tanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1320
14 minut temu, rolnik1986 napisał:

siema koledzy jakim-jakimi herbicydami zwalczacie chwasty w jeczmieniu jarym? ja kilka lat temu stosowalem sekator+puma i pole bylo czyste moze macie jakies doswiadczenia co bedzie rownie dobre i tanie?

Axial zakupiłem 320 zł na 2 ha , do tej pory szedł chwastoks plus 0,7 l puma , można mieszać lub osobno .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
1 godzinę temu, krilan06 napisał:

Kuj-pom

Jary idzie jak głupi 

Powiat świecki 

Zaszkodził mu mróz czy nie ? Były jakieś uszkodzenia? 

Odchwaszczales może kiedyś jęczmień jary i mieszankę owsa i jęczmienia mustangiem forte ? Byly jakieś skutki uboczne ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    91
3 godziny temu, krilan06 napisał:

Kuj-pom

Jary idzie jak głupi 

Powiat świecki 

Oj może jeszcze przyjdzie. Tego życzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3900

zakończyłem nawożenie. 40+56+40kg. razem 136kg. stanowisko po rzepaku


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36
yacenty napisał:

zakończyłem nawożenie. 40+56+40kg. razem 136kg. stanowisko po rzepaku

juz przeciez nawet nie strzela w zdzblo? i gdzie to jeszcze nalewanie ziarna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3900

u kogo nie strzela to nie strzela. u mnie pierwsza dawka pod siewnik poszła, a jęczmień już pod 30cm ma


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj