Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
albert1991    33

ja mialem z nim problem w 2016 r pszenzyto bylo bardzo szczerbate... potem jesien 2016 kosil mi jesienia jeczmień ozimy .od tego czasu daje dimetoad i jest lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1542

ja do t2 dodawałem insektycyd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23

Pryskalem jak zaczynalo sie klosic, wiec nic nie bylo widac. Dzis wszedlem w lan i glownie na brzegach to widać wiecej lub mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, oregano napisał:

Tzn? Zasadniczo nie ma różnicy, ale o co konkretnie pytasz?

Chodzi o zabezpieczanie przed chorobami i dóbr ŚOR. Czym z reguły jedziesz T2 w jęczmieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

Jeczmien jary bbch 32 czy mogę dać saletre w deszcz bo nie mogę się obrobić ze 40n czy lepiej bliżej soboty jak obeschnie dzisia cały dzień padało jutro to  samo padać ma nie było deszczu od miesiąca ale i tak goni

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
9 godzin temu, Yankess napisał:

Chodzi o zabezpieczanie przed chorobami i dóbr ŚOR. Czym z reguły jedziesz T2 w jęczmieniu?

Mniej więcej tak samo. Jak zaczynają się pokazywać ości to dla mnie ostatni moment z takiego optymalnego czasu. Czym pryskam? Soligor lub Duett Ultra, z reguły tym drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13
Napisano (edytowany)

Panowie jak u was jęczmienie jare wyglądają ? W jakiej macie fazie bo u mnie już chyba łapie flagowy liść (oglądana plantacja z daleka) i mam jeszcze problem z siatkową plamistością co polecacie na to ?

Edytowano przez rolnik31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

co na bylice pospolitą(rodzina astrowatych) w jęczmieniu jarym ? Zawsze pryskałem Galaper Strong(czyli zwykły + Galmet), ale w etykiecie nie ma nic o tej bylicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor-7340    193
Napisano (edytowany)

Eunova flaga wychodzi dzisiaj usztywniona, jeszcze bez żadnego zabiegu fungi. Siana 300szt, 150 kg krzewi się skubana 

IMG_20180519_200837.jpg

IMG_20180519_200118.jpg

Edytowano przez Zetor-7340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39
Jakimi insektycydami pryskacie jęczmień jary? Mam jakiegoś potwora który żyje w środku jeczmienia... Bi 58 0.5l/ha tego nie wzięło... mam zdjecie w galerii. Przegryza dziury po całości w środku. W fazie krzewienia robal był malutki w okolicy pierwszego kolanka, teraz jest na wysokości kłosa i niszczy liść flagowy razem z kłosem ._.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67
Napisano (edytowany)
7 godzin temu, Ist napisał:

Jakimi insektycydami pryskacie jęczmień jary? Mam jakiegoś potwora który żyje w środku jeczmienia... Bi 58 0.5l/ha tego nie wzięło... mam zdjecie w galerii. Przegryza dziury po całości w środku. W fazie krzewienia robal był malutki w okolicy pierwszego kolanka, teraz jest na wysokości kłosa i niszczy liść flagowy razem z kłosem ._.

Dursban daj na wieczor

 

 

Ile dajecie medaxa mdusa na 1 skracanie nawozenie lacznie okolo 150n dwie dawki jeczmien jary wilma

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138
W jęczmieniu jarym mam już liść podflagowy zauważyłem plamistość siatkową i mączniaka, T1 nie było robione czym prysnąć, co byście doradzili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10
Napisano (edytowany)

5 maja zastosowałem w jęczmieniu jarym Fenoxinn 0,5l i Galaper 0,4l niestety chyba z powodów suszy środki jedynie przyhamowały chwasty Głównie występuje komosa biała, rdest, chwastnica jednostronna. Czym byłoby to najlepiej poprawić tak aby nie wpłynęło negatywnie na jęczmień? Jest teraz w fazie pierwszego kolanka (na głównych źdźbłach jest od 1cm do 3 cm)

Edytowano przez usieq96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2018 o 19:36, Thorod napisał:

Mam w jęczmieniu ozimym takie przypadki poskrecanych lisci lub chachli (wlosow) ktos wie co to moze byc?

Tydz temu robiony t2 artea 0,4 + azoksystrobina 0,5/ha

IMG_20180516_184353.jpg

IMG_20180516_184416.jpg

to drugie zdjęcie to chyba ci czubki kłosa robale podgryzły(np.żółwinek zbożowy,lub lednica zbożowa), też miałem coś podobnego rok temu. Ewentualnie jak masz kłosy pozawijane to jeszcze mogą być uszkodzenia herbicydowe ale u ciebie na zdjęciach tego nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39
w jakiej dawce ten dursban w zbożu? nie widzę nigdzie rejestracji :p Czy można razem z dursbanem pojechać z mikro + siarczan mg + mocznik?
+ czy to jest insektycyd systemiczy i zabezpiecza plantacje na jakiś czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13
Napisano (edytowany)

Co polecicie na T2/T3 w jęczmieniu jarym ? Na T1 poszedł tilt turbo w dawce 1l. Odmiana to Bryl w intensywnej uprawie. Narazie liść podflagowy ale teraz wegetacja zapiera... Wszystko w oczach rośnie więc już musze myśleć. Myślałem prysnąć jak będzie początek kłoszenia czy może lepiej wcześniej?

 

Edytowano przez rolnik31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39
Ja kupiłem Falcona na T2 ale nie wiem czy będę robił bo przez susze teraz dopiero robiłem T1 ._.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13
6 godzin temu, Ist napisał:

Ja kupiłem Falcona na T2 ale nie wiem czy będę robił bo przez susze teraz dopiero robiłem T1 ._.

Nie wiem po co pryskasz falconem. Osobiście dałem mu 3 próby i za każdym razem słabo działał a tani to on nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39
Jeszcze nie testowałem, narazie stoi. W jakiej dawce słabo działa? Planuje 0.6l/ha + 300l wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Patrzyłem i szukałem i wymyśliłem takie coś na T2/T3 w jęczmieniu 

Tebu 250g/ha

Propikonazol 125g/ha

Fenpropidyna 350g/ha

Epoksykonazol 70g/ha 

Co wy na taką mieszaninę powiecie ? Koszt w granicach 150 zł nawet mniej. Da radę to utrzymać flagę i kłos w zdrowotności ?

@Ist właśnie coś koło 0.7l do 0.9l jechałem i średnie efekty po tym były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39
-.- co wylazło po falconie? plamistosć? rynhosporioza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj