Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25644

Nie, bardzo mały się zdaje, a i na piachach to i obsada mogła by być większa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

Dajecie siarczan magnezu do T2 na jęczmień ozimy? U mnie Sandra też już pokazuje wąsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

To jak mowicie odpuscic w takim wypadu starane. Wczoraj bylem to dopiero lisc flagowy zaczyna sie pojawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

U mnie wąsów nie ma, ale jęczmień już w kolano i chyba zaraz będą wąsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    215

I u mnie wychodzi liść flagowy,zauważyłem ze mam sporo plamistości siatkowej na dolnych liściach i w oczekiwaniu na priaxor poleciałem 150g Tebukonazolu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65
33 minuty temu, Agrest napisał:

Tak, dałem

Ile? Nigdy nie robiłem t2 w jęczmieniu boję się żeby nie poparzyć przy wysokich temperaturach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roska83    26
30 minut temu, jasiuhonda napisał:

Azoksystrobina nadaje się na T2 w jęczmieniu zimowym?

Ja dałem w poniedziałek azoksy z protio po 0.45l-zobaczymy jak to będzie wyglądało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
Dnia 10.05.2021 o 15:44, kamil255 napisał:

 

Tebu z protiokonazol to dwa triazole, może lepiej azoksy i triazola. Protiokonazol i azoksy to będzie chyba dobre rozwiązanie oczywiście zależy jakie dawki się da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18
5 godzin temu, jasiuhonda napisał:

Azoksystrobina nadaje się na T2 w jęczmieniu zimowym?

Nawet bardzo. wychodzi w miarę tanio i skutecznie. u siebie właśnie na t2 planuję dać amistar pro pak czyli azoksy 250g/l i priotokonazol 300g/l i mysle że dobrze ochroni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
Napisano (edytowany)

Panowie a kier 0.8l? Albo z 1l. Tylko, że nie ma on rejestracji w ozimym jęczmieniu. Dawał ktoś? I w zasadzie cenowo też ok.

Edytowano przez bartekac7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Robroy napisał:

Nawet bardzo. wychodzi w miarę tanio i skutecznie. u siebie właśnie na t2 planuję dać amistar pro pak czyli azoksy 250g/l i priotokonazol 300g/l i mysle że dobrze ochroni

Musi być Amistar? Tazer 50zł tańszy na 1l. samemu zmieszać to dużo taniej niecałe 300zl. na 2,5 ha.

Edytowano przez Andpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

doardzcie co zrobić, jęczmień ozimy tak jak u @Agrest, w okolicy łydki, ości jeszcze nie widać ale niedługo będa. Kupiłem juz cerone i sie zastanawiam, warto go jeszcze skracać czy przy jego wysokości sobie odpuścic?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145
Zależy czy jest do łydki osoby co ma 1,6m wzrostu, czy osoby co ma 2m wzrostu😅 Jak bliżej łydki tej drugiej osoby to bym skracał.

Oczywiście mam na myśli skromną dawkę typu 0,5 cerone.

  • Like 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

dobra jade o,3 cerone i moddusa 0,1

 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

Ja wczoraj miałem działać, ale u mnie flaga głęboko schowana. Wydawało mi się ze jak się zrobi ciepło to szybko ruszy. Ojciec nalał wody, naszykował opryskiwacz, ale jeszcze jeden wyjazd w pole a tam jęczmień malutki. Opryskiwacz pod wiatę i czekamy na lepsze czasy.

Spotkałem się z opinią, że można cerone dawać szybciej, ale u nas zawsze, ale to zawsze cerone szło na pierwsze wystające ości.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Panowie pomyliłem się jęczmień faktycznie w kolano, ale zauważyłem pierwszy ości więc T2. Ponawiam pytanie czy można kier pryskać w jeczmieniu ozimym? Na jary ma rejestracje na zimowy nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj