Polecane posty

Piotr1711    12

Witam! mam 2ha jęczmienia ozimego który w 40% się odmłodził nie chcę namłócić gnoju czy można dosuszyć zboże randapem i ile trzeba zachować karencji od zabiegu aby nadawałosię do skarmienia bydłu?


Witam! Mam jęczmień ozimy który mi się w połowie odmłodził myśle go dosuszyć Agrosarem 360 sl stosował ktoś z was ten środek!


Witam! Mam jęczmień ozimy który mi się w połowie odmłodził można zastosować Agrosar360 sl w dawce 4l żeby go dosuszyć?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Jak tam wasze jęczmienie jare ? Kiedy pod kosę ? U mnie są miejsca zielone i są takie gdzie już kłos opuszczony i ziarno twarde, zastanawiam się czy nie randapowac go ? Czy jeszcze za wcześnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
7 godzin temu, kamil2963 napisał:

Panowie bije się z myślą siewu jęczmienia ozimego hybrydowego (chyba że są odmiany ozimej o dosyć dużym potencjale nie hybrydowe). Uprawiam warzywa, pszenicę, fasolę, rzepak. Jeśli chodzi o agrotechnike to celuje raczej w uprawę intensywna, stąd też moje pytanie odnośnie plonowania. Ile jest w stanie dac jęczmień przy optymalnych warunkach pogodowych  ? 

Ile trzeba zakładać N na ha i jakie nawozenie przedsiewne PK na klasie ziemi 2 - 3 ? 

Jeśli macie jakieś fajne kompendium wiedzy to proszę o link, nie będę musiał zadawać denerwujacych pytań które dla was są banalne. 

Pszenice spokojnie udaje mi się wycisnąć na moich ziemiach 8-9 ton, czasami na lepszych stanowiskach potrafi wpaść 10. 

Jęczmień chciałbym spróbować bo utarla się opinia że ponosi się mniejsze koszta, ciekawe czy rowniez wtedy kiedy mierzymy w ponad przeciętne plony. 

Proszę o radę i wyrozumiałość. 

Na youtube Perqins ma fajne filmiki z jęczmieniem hybrydowym, chociaż wg mnie najlepsze populacje plonują na równi z hybrydą. Jeżeli chodzi o koszta to nie wiem czy mniejsze w jęczmieniu w porównaniu do pszenicy - nawożenie podobne, jedynie w jęczmieniu odpada raczej t3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
zdzichu124 napisał:

Jak tam wasze jęczmienie jare ? Kiedy pod kosę ? U mnie są miejsca zielone i są takie gdzie już kłos opuszczony i ziarno twarde, zastanawiam się czy nie randapowac go ? Czy jeszcze za wcześnie ?

Ja bym nie pryskal.Za dwa tygodnie ten zielony sam dojdzie.Nie ma sensu robic sobie dodatkowych kosztow.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Panowie u was tez juz nie ie chcą jeczmienia skupować? Jakie ceny bo idzie w dół...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

lubelskie annopol 50 zł nie było suszy ozimy dobrze sypie w europie dużo nasiane  jak się zacznie jary kosić  to żeby nie spadł 45 zł tak jak mają płacić za żyto i owies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
bartekac7 napisał:

Lubelskie 600 zł. Mi na borowinie stanęło 6ton.

gdzie tak płacą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Farmer w Lipsku. Tyle, że jak wilgotność przekroczy 14% albo sporo zanieczyszczeń to potrącaja.  W Łabuńkach 500zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360
robi57362 napisał:

skoszona sandra z 33 arów cala przyczepa z górką gdzie wchodzi 3.5 t pszenicy na plasko ja liczę tylko 2.5 t niech tam będzie to plon 7.5t rewelacja ojciec twierdzi ze 3 t jak byk tam jest wieczorem może pare wiader 10 l zważe i mniej wiecej rozstrzygnie spór z seniorem

gestosc 650 wychodzi 2 5 t


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam powiecie coś o jęczmieniu hybrydowym?Chodzi mi głównie o to czy warto np zasiać hybrydowy jęczmień zamiast przenicy.Bo mam taką sytuacje że chcę pszenicę po pszenicy ale chodzi mi po głowie właśnie hybryda,tylko jak to ma się wedle opłacalności między pszenicą a jęczmieniem?Jęczmień cena niższa od pszenicy ale znowu jak z planem w obydwu przypadkach.Podzielcie sie info jeżeli takie siejecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Jeczmien troche mniejszy wklad. Plon podobny do pszenicy.Ogolnie jesli chodzi o oplacalnosc pewnie wyjdzie podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Mniejszy wkład bo nie ma t3 pewnie a u siebie i tak nie robię bo z czym innym różnica w cenie u mnie około 100zł na tonie jak jęczmień ma dać podobny plon to chyba lepiej pszenicę no chyba że zimowe jeczmienie wiecej sypią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Ja nigdy nie nakosilem pszenicy po pszenicy 8 ton a jeczmienia w tym roku tyle bylo. Zrobilem tylko t1 bez t2. Nie spodziewalem sie takiego plonu ale wyszlo ladnie. Mozesz sprobowac jak to i ciebie wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
Dnia 14.07.2020 o 14:21, kamil2963 napisał:

Panowie bije się z myślą siewu jęczmienia ozimego hybrydowego (chyba że są odmiany ozimej o dosyć dużym potencjale nie hybrydowe). Uprawiam warzywa, pszenicę, fasolę, rzepak. Jeśli chodzi o agrotechnike to celuje raczej w uprawę intensywna, stąd też moje pytanie odnośnie plonowania. Ile jest w stanie dac jęczmień przy optymalnych warunkach pogodowych  ? 

Ile trzeba zakładać N na ha i jakie nawozenie przedsiewne PK na klasie ziemi 2 - 3 ? 

Jeśli macie jakieś fajne kompendium wiedzy to proszę o link, nie będę musiał zadawać denerwujacych pytań które dla was są banalne. 

Pszenice spokojnie udaje mi się wycisnąć na moich ziemiach 8-9 ton, czasami na lepszych stanowiskach potrafi wpaść 10. 

Jęczmień chciałbym spróbować bo utarla się opinia że ponosi się mniejsze koszta, ciekawe czy rowniez wtedy kiedy mierzymy w ponad przeciętne plony. 

Proszę o radę i wyrozumiałość. 

Gdy zaczynałem swoją przygodę z jęczmieniem ozimym, zacząłem od dwóch odmian hybrydowych i jednej populacyjnej. Jeden kawałek, to samo nawożenie, ochrona itp. Rezultat taki, hybryda wcześniej "doszła" populacja jakieś tydzień później, ale plon był taki sam jak w populacyjny.  Więc wyciągnąłem wnioski i sieje już jakiś czas zwykły zimowy, nie hybrydę, szkoda kasy na materiał siewny, bo jest dużo droższy od zwykłego, a plon uzyskałem taki sam.

Próbuj, może Ty będziesz miał inne doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275
18 godzin temu, sybiuszek24 napisał:

Witam powiecie coś o jęczmieniu hybrydowym?Chodzi mi głównie o to czy warto np zasiać hybrydowy jęczmień zamiast przenicy.Bo mam taką sytuacje że chcę pszenicę po pszenicy ale chodzi mi po głowie właśnie hybryda,tylko jak to ma się wedle opłacalności między pszenicą a jęczmieniem?Jęczmień cena niższa od pszenicy ale znowu jak z planem w obydwu przypadkach.Podzielcie sie info jeżeli takie siejecie.

Odpuść sobie to dziadostwo a w szczególności tak bardzo reklamowany hyvido i inne, jak  syngenta ma dobrą chemię, niewiem rzepaki, lub kuku tak jęczmień niestety nie, jak i u mnie tak i u znajomego plon nawet niższy ale może dlatego że w hyvido mocno kłosy leciały,plon tonę niższy na tym samym polu drugi rok doświadczenia hybryda vs liniowy jęczmień i te niby ich rekordy na hybrydzie śmiech na sali, jak hybryda to tylko żyto ale nie jęczmień tak to u nas wychodzi i się sprawdza. 

Edytowano przez Mari82
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Czyli wychodzi na to żeby jęczmień zasiać zamiast pszenicy ale nie hybryde.Pytam się bo z jeczmieniem zimowym a szczególności hybryda nie miałem doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Kws Kosmos na IVb 140N 2 ochrony grzybowe oddał 5.5t z 0,80ha.Jaką odmianę polecacie na słabsze ziemie z ph 5.2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275
24 minuty temu, sybiuszek24 napisał:

Czyli wychodzi na to żeby jęczmień zasiać zamiast pszenicy ale nie hybryde.Pytam się bo z jeczmieniem zimowym a szczególności hybryda nie miałem doświadczenia.

Poprostu u mnie na kujawach się nie sprawdza, nie mówię że jest jakiś zły może w innych rejonach Polski u kogoś być nr 1 a linia do d, ale nie na mojej glebie i w okolicy mam tą opinie nie tylko od siebie, taki przykład w galeria wstawiłem foto mojego Concordia jedni chwalili inni że najgorzej oddał, ja chwale mi oddał 7 t a hyvido 6 nie całe wrrr. W tym roku tylko linia i 3 odmiany, danko oczywiście zostaje ale chcę kws i satbau może o tych ostatnich z tej firmy ktoś coś może powiedzieć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124
35 minut temu, drobny napisał:

Kws Kosmos na IVb 140N 2 ochrony grzybowe oddał 5.5t z 0,80ha.Jaką odmianę polecacie na słabsze ziemie z ph 5.2?

Przy takim pH zasiej lepiej pszenzyto lub żyto, bo będziesz się cały rok wk****** że coś jest nie tak i nie rośnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj