Polecane posty

Agrest    25618

Wychodzi na to że tak, albo rok sprzyjający. 

Stanowisko po pszenżycie ozimym , wcześniej pszenicy. Słoma cięta od 30 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Też myślałem o zaprawianiu swojego Jęczmienia systiva ale po policzeniu to wezmę kwalifikant. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1127

zazwyczaj kwalifikat jest tylko kinto zaprawiony... systiva trzeba by sobie ... jeżeli faktycznie systiva by załatwiła temat T1 to byłaby to super opcja. Alw jakoś mi ciężko w to uwierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
FarmerDyzio napisał:

i systiva załatwiła temat ? w sensie choroby podstawy źdźbła ?

systiva nie zalatwi żadnych chorób podstawy tylko choroby liści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124
9 godzin temu, FarmerDyzio napisał:

zazwyczaj kwalifikat jest tylko kinto zaprawiony... systiva trzeba by sobie ... jeżeli faktycznie systiva by załatwiła temat T1 to byłaby to super opcja. Alw jakoś mi ciężko w to uwierzy.

Jak dasz w pełnej dawce to może i da radę, ale z doświadczenie wiem że warto na wiosnę dobić to co przez zimę się uchowało jakimś tanim chociaż by duett-em, dlatego ja doprawiam systiva w dawce 75 ml /100 kg ziarna, czyli połowa dawki i na jesień i zimę zboża czyściutkie, nie wiem co to mączniak, pleśnie śniegowe czy palecznica traw😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2427

"Rolnictwo jest w dobrych rękach", "wprowadziliśmy rozwiązania które pozwalają rolnikom osiągać wyższe dochody" - J. K. Ardanowski. Tak nawiązując do cen

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2427

W kujawsko-pomorskim ktoś już wyjechał w jęczmień ozimy? Na środę zapowiadają deszcze, na piątek burze i nie wiem czy jutro spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

Zajechalem na pole nie zdążyłem zapiac hedera i deszcz... patrzac na pogode to w tym tugodniu chyba nie pojdzie kosic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
1 godzinę temu, krilan06 napisał:

W kujawsko-pomorskim ktoś już wyjechał w jęczmień ozimy? Na środę zapowiadają deszcze, na piątek burze i nie wiem czy jutro spróbować

ja jestem z kuj pomorskiego 12% wilgotności

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Dzis wjechalem gorszy kawalek 15% bo wymlodzony a na lepszym 13%. Co chwila kropki leca ukosilem przyczepke i odpuscilem. 6 rzedowy jeszcze nie dojzaly sloma u dolu zielobkowata i osci lecą bo noektore klosy stoją.

Cena 580 brutto.

  • Like 1

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

W tym roku gorzej na jeczmieniu jak w zeszlym. Srednio wyjdzie 5t mnirj niz w zeszlym a do tego cena 50zl nizsza. Niestety 1.5mies bez deszczu w decydujacym dla jeczmienia czasie zabralo plon. Gloria i concordia wykoszone zenek jeszcze musi postac.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Czesio masz jary? Jary da więcej niż ozimy w tym roku, czy nie ma szans? Jary otrzymał wodę w decydującym dla plonu momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
1 godzinę temu, czesio200 napisał:

W tym roku gorzej na jeczmieniu jak w zeszlym. Srednio wyjdzie 5t mnirj niz w zeszlym a do tego cena 50zl nizsza. Niestety 1.5mies bez deszczu w decydujacym dla jeczmienia czasie zabralo plon. Gloria i concordia wykoszone zenek jeszcze musi postac.

stawiaj przecinki bo jak rozumiem to ukosiłeś 5 ton a w zeszłym roku lepiej sypało czy masz 5 ton mniej od zeszłego roku na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Mam jary w mieszance poki co jest kapitalna  jara mieszanka. Ozimy wyjdzie 5t ha pewnie chyba, że zenek mocno nadbije. 


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275
Dnia 6.07.2020 o 11:51, krilan06 napisał:

W kujawsko-pomorskim ktoś już wyjechał w jęczmień ozimy? Na środę zapowiadają deszcze, na piątek burze i nie wiem czy jutro spróbować

Ja już wczoraj po żniwach jęczmienia, okolice Radziejowa kosiłem po 16 bo przed południem miał 14.5%ale przez pogodę wystarczyło 3,4 godziny wiatru i słońca i 12.1% plon nie ma tragedii Concordia 6.9 ton ziemia 3 i większość 4, odstawione do probio paszę po 620 netto dziś już 600 netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2427

Ja jeszcze czekam, miejscami wyłożone i ogólnie dużo się trafia ziaren miękkich, może w czwartek (jak jutro nie popada) spróbuję 

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Skoszony KWS Kosmos nie ważony ale z hektara wyszło 1 x d47 z okladkami 35 cm obsypana do fulla z dużym czubkiem + 1x d47 bez okładek również obsypana do fulla ciekawe ile.moglo być wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

w tym roku to chyba rekordy będą bite. Mało kto poniżej 8mki zbiera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Tak, chwalcie się swoimi plonami, ale w domu, a nie w necie, bo potem na forum zostaje wylewanie żalu, że słaba cena. Wszyscy czytają to co napiszecie i wyciągają wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
16 minut temu, mano napisał:

Tak, chwalcie się swoimi plonami, ale w domu, a nie w necie, bo potem na forum zostaje wylewanie żalu, że słaba cena. Wszyscy czytają to co napiszecie i wyciągają wnioski.

A co to ma do rzeczy? Że ktoś przeczyta i ceny będzie zbijał? Bzdury. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj