kubantool

Gospodarstwo Rolne od zera

Polecane posty

Swieconcy    0

Czesc. Jestem nowy na forum i mam kilka pytan. Jestem z podkarpacia na gospodarstwie pracuje od urodzenia z rodzicami teraz mam 22 lata skonczylem technikum teleinformatyczne pracy w okolicy brak wiec pomyslalem o gospodarstwie. Posiadam ursusa c360,2 ruski T-21,Bizon Z056 ,2x woz,2x przyczepe 1 osiowa, rozrzutnik do obornika, beczke na gnojowice, plug 5 i 2x 3 skibowy, 2x kultywator, brony ciezkie i2x lekkie,2x sadzarke do ziemniakow, siewnik poznaniak,2x kosiarke rotacyjna, grabarke tasmowa i grabarke 7 sloneczko. Z budynkow to ogolnie 2 obory dawniej trzymano po kilka krow koni i swinie na wlasny uzytek. I 2 duze stare murowane stodoly dawniej magazynowano w nich siano. Jezeli chodzi o areal to jakies 15ha okolo 10ha orne 3ha ląki a 2 to las. Co do dzierzawy to w okolicy jest duzo nieuzytkow (łąki i i do karczowania). A teraz do sedna chcial bym to wszystko rozkrecic zeby miec jakis zysk czy jest szansa? Glownie chcial bym pojsc w strone siewu rzepaku pszenicy i zyta. W przyszlosci moze ziemniaki i bydlo (do bydla chcial bym pierwsze dostosowac budynki). Jak radzicie inwestowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D

Mam 20 lat skończyłem technikum rolniczy i pracuje w RSP. W tym roku planuje założyć gospodarstwo rolne na siebie ale niezbyt wiem jakie dokumenty są mi potrzebne i gdzie sie muszę udać by założyć to gospodarstwo.

Od małego jestem związany z rolnictwem i wiem jaki to jest ciężki chleb. Sam od 4 lat( wcześniej dziadek) uprawiam 2 ha pola są to działki od rodziny ,które chcę wydzierżawić. Pole cały czas jest uprawiane, posiadam 80 królików i 200 kur niosek, cały czas powiększam bo ma zbyt na jajka i króliki. Proszę was o poradę jakie dokumenty są mi potrzebne by zalożyć to gospodarstwo i jak to jest z tym ubezpieczeniem w KRUS bo na razie jestem ubezpieczony w ZUS. Wytłumaczcie mi co i jak mam robić. Z góry dziękuje i pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkady12    18

żeby być w krus trzeba posiadać 1 ha ziemi przeliczeniowy najłatwiej jak ktoś ci przepisze taki areał :) albo wydzierżawi z kupnem w twoim przypadku nie przejdzie teraz, no a potem orać siać i mnożyć króliki :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak na razie tylko dzierżawa. Po podpisaniu umowy dzierżawy gdzie muszę się udać potem do urzędu czy krusu czy ARiMR czy ARR ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkady12    18

z tego co pamiętam to krus a potem do arimr o nadanie numeru a ARR nie ma nic do tego u mowy najlepiej 10 letnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkady12    18

jeżeli jest 1 ha przeliczeniowy do do krusu do okienka ubezpieczyć się napisać oświadczenie i tak dalej nmzc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

skoro pracujesz i jesteś na zusie, oraz nadal zamierzasz tam pracować to krus nie jest Ci potrzebny. Weź dzierzawy, postaraj się o numer gospodarstwa w arimr i działaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha wielkie dzięki myślałem że muszę być ubezpieczony w krusie ale jednak chyba nie.A ciekawie czy będę mógł się potem ubiegać o jakieś wsparcie z prow jak nie będę w krusie

Edytowano przez SuperMrkamilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkady12    18

zależnie od programu jedne dofinansowania tak inne nie, typowe rolnicze wymagają ubezpieczenia krus ale można przeróżnie kombinować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Mimo wszystko dopóki nie dojdziesz do co najmniej kilkunastu hektarów to musisz gdzieś pracować żeby wyżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszPrzyby    21

Witam. żeby nie zasmiecac forum podepne się tutaj. Chciałbym dowiedzieć się czy jak nie mam wykształcenia rolniczego ale posiadam 6 ha w dzierzawie to mogę ubezpieczyć się w KRUSie? I czy mogę startować o jakieś dofinansowania na rozwój i ew. dzierżawy z ANR? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

jak masz 3mln wolne to kupuj kto ci broni. no chyba ze masz 500tys na wkład własny i dobre dodatkowe zabezpieczenie ale z 2mln kredytów to 6-7tys samych
odsetek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam kupić Gospodarstwo Rolne 30 hektarów za cenę 2 500 000 zł z zabudynkami. Czy opłaca się ? będę miał możliwoś wziąć w dzierżawę sporo_
Mamy gospo w rzeczywistości więc mam dużą styczność
Pozdrawiam
Albo mam też możliwoś kupna Gospodarstwa Rolnego 18,5 ha za cenę 100 000 zł do negocjacji.
Ps. Lecz skąd wziąć kase ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

30ha za 2.5 banki alko 18ha za 100tys? No ciekawe..do tego skąd wziąć kasę, ale jakby co to styczność z gospodarstwem jest..niech te wakacje się szybciej kończą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj