Skocz do zawartości
Jacek99

Gospodarstwo Rolne od zera

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jacek99    0

Witam,posiadam gospodarstwo o powierzchni 5 ha i kilka maszyn m.in. ursusa c-328,wóż,pług,kultywator itp.

Chciałbym prosić użytkowników AF o podpowiedzi jak mógłbym rozwinąć moje gospodarstwo w większe i nowsze maszyny oraz jak mógł powiększyć powierzchnię gospodarstwa.Dodam jeszcze że moje gospodarstwo zajmuję się hodowlą byków na mięso.

SZYMANOX    376

Idziesz do banku ,bierzesz kredyt ,kupujesz maszyny i ziemie -proste nie :lol:

Jacek99    0

@SZYMANOX może ja nie chcę się zadłużać tak jak ty :P

Edytowano przez Jacek99

Wiadomość z agroFakt.pl

ArekDzej    0

kolego SZYMANOX napisałeś to tak jak byś nigdy na gospodarstwie nie był, albo życie było Symulatorem Farmy. Rozwój gospodarstwa to przecież bardzo złożony proces uzależniony od setek czynników, również od położenia gospodarstwa. Wskaźnikiem możliwości rozwoju gospodarstwa jest ilość posiadanej ziemi, być może w Twojej okolicy jest jej pod dostatkiem,ale nie wiemy jak jest u kolegi który założył ten temat, być może jest podobnie jak u mnie, gdzie ziemie można kupić tylko ogrodową...w workach. Poza tym Kolega zakładający temat raczej liczył na poważne odpowiedzi, widocznie ma ochotę rozwijać gospodarstwo, mimo że być może nie jest imponującej wielkości, to poważnie je traktuje i na takie też traktowanie zasługuje.

Pozdrawiam

kamil21    10

mój sąsiad też tak miał tylko 3 ha i trzydziestke ale zaczął trzymać bydło na chów , wydzierżawił ziemie 10 hektarów i teraz ma 13 , odpicował trzydziestke sprzedał i kupił mf 590 z przodkiem i fajnym turem tani a zawsze przodek i tur jest a nie trzba wydawać grubej kasy na zetory :), poszedł do pracy i tak gospodarzy , ma ponad 20 sztjuk bydła i się powoli rozwija kupuje sprzęt i wszystko a ziemi na sprzedanie nie ma to musi dzierżawić . Mam nadzieje że coś poradziłem

jedyne co moge ci poradzic to to ze musisz ciezko pracowac;)- 5 hektarow to wcale nie tak mało;) 5 hektarow truskawek i mozesz sie wmiare szybko rozwijac B) tylko kto to pozbiera??;D

mincek18    8

kolega SZYMANOX miał poniekąd rację, mianowicie idziesz do banku bierzesz kredyt grasz za wszystko w lotka wygrywasz i robisz co chcesz:D:D

ale to wszystko żarty, jedno jest wiadome wszystkim że rozwój gospodarstwa jest głównie uzależniony od pieniążków które w dzisiejszych czasach jest bardzo trudno zdobyć, tak że w krótkim czasie nie da się legalnie rozwinąć gospodarstwa na większe, nowszy sprzęt ;)

hehe rozwinac takie gospodarstwo to nie lada sztuka trzeba miec niezla glowe wydatki dochody i inne z tym zwiazane i ziemia... plany awaryjne i rozne warianty postepowania przeciez dzierzawa na zawsze nie bedzie

SZYMANOX    376

No cóż ale teraz jesteśmy w uni :lol: :lol: ;) I jak ktoś umie kombinować to ma łatwiej np.rozkręcać gospodarstwo <_<

mincek18    8

co z tej unii? za darmo i tak nikt Ci nic nie da :P

a że dostaniesz jakieś tam dopłaty to co z tego jak od czasu gdy weszliśmy do unii ceny wszystkich środków produkcji poszły kosmicznie w górę...

Edytowano przez mincek18

Idziesz do banku ,bierzesz kredyt ,kupujesz maszyny i ziemie -proste nie :lol:

Tak a następnie sznur na głowę :mellow: od zera ciężko zacząć łatwo się mówi gorzej z wykonaniem. W gospodarstwie jest tak że nigdy nie wiesz za ile sprzedaż jak jeden rok dobry drugi zły....

Edytowano przez masseyferguson6140

bombelt7030    1

koledzy jak tak samo jak jacek99 i no ze

mam 7ha ziemi i zamiast c-328 to ursusa c-360 3p i też chciałbym powiekszyć gospodarstwo i właśnie jak jest z tym kredytem na zróżnicowanie bo okolicznej wsi gościu wzioł 750tyś kredytu z uni pobudował obore teraż kupuje ciągnik ma około25ha a z 750tyś zł to on musi uni oddać 375tyś zl

Jacek99    0

Chłopaki nie przekrzykujcie się tylko piszcie swoje porady.

Powiem wam tyle że u mnie to mało co wziąć w dzierżawy bo albo łąka albo ugór a to znów są koszty:unsure:

A tych dopłat z unii to nie dostanę wiele bo gospodarka mała(wszystkie te programy z unii mają swoje wymagania) :(

@UrsusByczaSila może i truskawki się opylają,ale najpierw trzeba uprawić póżniej kogo do pomocy trzeba nająć(jak ktoś ma specjalistyczne maszyny to sam zrobi w 2-3 osoby)

Prosto CI to wytłumacze:Dla mnie twoje rozumowanie to koszty,koszty i jeszcze raz koszty :(

klejnus    0

Witam. Nie wiem jakie są koszta i zyski ale może warto pobawić się w drób lub świnie. W końcu ze świni wychodzi sporo prosiaczków wiec we własnym zakresie da sie coś dorobić. Ziemi wystarczy w zupełności na własna passze i po woli sie rozwijać. Znaleść prace i dorabiać. Jeśli masz jakieś budynki to możesz je wykorzystać.

MichalR    33

Zacznij uprawiać warzywa (u mnie w tym roku modna jest cukinia), najpierw na mniejszą skalę, później coraz więcej, wtedy będzie cię stać na zatrudnienie kogoś, a jak dobrze trafisz to z tych swoich 5 ha wyciągniesz tyle, co niejeden z 30 ha. Sprzętem się nie martw, bo to zawsze można kupić lub zmienić, a jak nie masz czegoś potrzebnego to zawsze możesz skorzystać z usług, bo wielu maszyn nie opłaca się kupować na tak mały areał. Inwestuj w to co jest na prawdę potrzebne.

Przy tak niskim areale bym nastawił się na frukta bo generują największy zysk jeśli pozwala na to klasa ziemi. Po nie długim czasie kup deszczownie co zwiększy plony. I wtedy można w miarę możliwości zwiększać powierzchnię gospodarstwa poprzez dzierżawy tylko w nie nadmiernym stopniu bo na początku trzeba mieć dużo na wkład, a bez odpowiedniego nawożenia nie ma to sensu. Powoli później można przechodzić w produkcję zbóż i się rozwijać.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie modny bób czy bobik jakos tak a cena za kg 5.50-6zl . Na 5ha to zacznij na poczatek ziemniaki i warzywa to szybko kasa ci wpadnie i co z tym idzie wiecej kasy wiecej ziemi

Edytowano przez Profil usunięty

Dinek94    13

Witam my mamy ok. 23 ha i mamy 15 macior dużo ?? nie bo od ok. 10 macior sprzedajemy prosiaki ma parki i jest zysk wam powiem ;) .I jeszcze mamy ok. 20 sztuk młodzieży i 3 krowy ;) .

Siema mam zamiar załozyc gospodarstwo rolne, tzn kupic jakies upadajace z kilkoma ha ziemi i to rozkrecic. Studiuje rolnictwa wiec moge liczyc na młodego rolnika. Jak sie za to zabrac,na co najlepiej sie nastawic.Czekam na porady.Moze ktos robił podobnie jak ja, chce zaczac od zera.

maniek33    35

Niezły z Ciebie "student" :) . Młody Rolnik się już skończył i nie wiadomo czy będzie

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak masz zacząć od zera to zapomnij, bez urazy ze odradzam ale bez pola i maszyn to nie wybijesz sie, tylko sobie długów narobisz no chyba że masz bardzo dużo gotówki na start popytaj rolników jak słodka praca na roli :lol: . A masz jakąś praktykę?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się