Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

tytanowyJanusz    3613
Uszek1988 napisał:

Jak by szedł sam prochloraz z tebu to tak ale jeszcze dajemy morfoline więc jest moim zdaniem wystarczającą 0.6

no dobra tylko że morfolina w niczym nie wspomaga tego prochlorazu bo fenpropidyna działa tylko na mącznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
tytanowyJanusz napisał:

Uszek1988 napisał:

Jak by szedł sam prochloraz z tebu to tak ale jeszcze dajemy morfoline więc jest moim zdaniem wystarczającą 0.6

no dobra tylko że morfolina w niczym nie wspomaga tego prochlorazu bo fenpropidyna działa tylko na mącznika

Odpowiem Ci tak jak mi tłumaczył przedstawiciel na szkoleniu jednej z firm. im dajemy więcej substancji tym odcinamy dawki każdej z nich bo mają uzupełniający i wspomagający system działania na grzyby i moim zdaniem coś w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marszal1999    27
Uszek1988 napisał:

Odpowiem Ci tak jak mi tłumaczył przedstawiciel na szkoleniu jednej z firm. im dajemy więcej substancji tym odcinamy dawki każdej z nich bo mają uzupełniający i wspomagający system działania na grzyby i moim zdaniem coś w tym jest.

Masz poniekąd rację ale obcinamy dawki jeśli substancje działają na podobne grzyby. Morfolina działa praktycznie tylko na mączniaka i tak wykosisz go ale na choroby podstawy w tej mieszaninie działa praktycznie tylko prochloraz. Dlatego lepiej dać go minimum 0.8l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
1 godzinę temu, superfarmer02 napisał:

Nieraz zbierało się 5t z 4,5 klasy bez żadnej ochrony 

Jak najbardziej im lżejsza gleba tym mniej wilgoci , chodź nie zawsze moje tereny to ładnie widać bo pofalowane górki i dółki , to co na słońcu suche to grzyb nie bierze a w dołkach rosa , mgły to grzyb zadowolony no i bez przewiewu , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Panowie c polecacie na odchwaszczenie pszenżyta ozimego najbardziej chodzi mi o zwalczenie miotły owsa głuchego chabra przytulii i fiolka ale jego akurat nie ma dużo coś sprawdzonego i w normalnej cenie 

I jeszcze co na jeczmien jary i pszenicę jara od miotły ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minister50    3

Cześć no i lipa myślałem że już można w pole wiechać a tu ledwo co uciekłem😅A teraz do tematu ile dni przed siewem można rozsiewać saletrzak, oczywiście odrazu wymieszał bym go agregatem.Jak nie będzie padać to max tydzień i można by siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
11 godzin temu, jaco512 napisał:

Lancet, tylko trzeba trafić na odpowiednią temperaturę.

W jakie temperaturze robić oprysk ? Zniszczy owies głuchy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Masz w etykiecie, 5 dni po oprysku musi być temp dobowa 8 stopni jak dobrze pamiętam. I trzeba się wstrzelić bo może przepuścić miotłę 

Sorry, w momencie oprysku minimum 5 stopni i 6 dni po oprysku temp nie może spaść poniżej 5 stopni

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
1 godzinę temu, krilan06 napisał:

Masz w etykiecie, 5 dni po oprysku musi być temp dobowa 8 stopni jak dobrze pamiętam. I trzeba się wstrzelić bo może przepuścić miotłę 

Sorry, w momencie oprysku minimum 5 stopni i 6 dni po oprysku temp nie może spaść poniżej 5 stopni

Wiem już doczytałem ale mam w rejestrze że używał kiedyś lancet i nie podziałał właśnie przepuścił miotle i trochę chabra co innego polecacie ? Głowie chodzi o miotle owies głuchy i chabra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
4 minuty temu, Uszek1988 napisał:

Axial 0.75l na jedniliscienne oraz mustang forte 1l ma dwuliscienne

Drogo 0.7 axial to 115.5 +1l mustanga to 67zl więc 183.5 na hektar coś tańszego szukam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

144zł u mnie wychodzi tylko kupiłem większe ilości i liczę zwrot z syngenty 10 % oraz za mustang 50 zł za zakup 10 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Używał ktoś Zamir na T1 w pszenżycie? Tam jest  prochloraz z tebukonazolem ale w etykiecie ma tylko pszenicę a po ostatniej akcji jak dałem Axial K.Pak w życie i pożółkło to jestem ostrożny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
dzarjan8111 napisał:

Używał ktoś Zamir na T1 w pszenżycie? Tam jest  prochloraz z tebukonazolem ale w etykiecie ma tylko pszenicę a po ostatniej akcji jak dałem Axial K.Pak w życie i pożółkło to jestem ostrożny;)

Pryskałem i nie było problemu.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Nie wiem jak z żytem, ale axial komplett pak na pszenżyto to napewno dobre rozwiązanie. Nie wiem ile teraz kosztują te paki, ja coś na przełomie styczeń luty zamawiałem to wyszło 142zł/ha, czyli po zwrocie 10% niespełna 128zł/ha, licząc normalnie 1l axiala/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271
7 godzin temu, tytanowyJanusz napisał:

na T1 lepsza by była Fossa 633EC. dziwne że po Axialu pożółkło

Gadałem nawet z gościem z syngenty na infolini i sprawa ma się tak ze sam axial można w życie , winetou też. Ale w komplecie powodują fitotoksycznosć i z tego co pamietam to mówił ze pszenzycie jarym również. Odradził mi likwidacje plantacji i słusznie bo żyto doszło do siebie. Jak obniżył plonowanie nie wiem bo to żyto na ziemiach klasy Dziad. Na pszenzycie ozimym axial pięknie poszedł. Dlaczego Fossa lepsza ? Fenpropidyna lepsza niż Tebukonazol??

Edytowano przez dzarjan8111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3613

rozumiem że to ma być bardzo budżetowa grzybówka? fossa ma delikatnie więcej prochlorazu a poza tym w terminie T1 wolał bym powalczyć z maczniakiem a sam ciepłolubny tebukonazol zostawił bym na t2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Na t2 uderzę Kierem albo amistar pro pak. Jak myślisz? W zeszłym roku robiłem Duet na Start t1 a Kier na t2/t3 ale chciałem trochę z budżetu zejść .  

Edytowano przez dzarjan8111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3613

chcesz zejść z budżetu to T1: 1L prokarb + 0.3L Andros T2: 0.4- 0.5L Makler + 0.5- 0.6L Orius Extra. tanio i działanie pewne

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    950
2 godziny temu, Andzej23 napisał:

Nie wiem jak z żytem, ale axial komplett pak na pszenżyto to napewno dobre rozwiązanie. Nie wiem ile teraz kosztują te paki, ja coś na przełomie styczeń luty zamawiałem to wyszło 142zł/ha, czyli po zwrocie 10% niespełna 128zł/ha, licząc normalnie 1l axiala/ha

Axial w paku jest słabszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

ale tylko o 10%, w normalnym axialu piszecie o dawce 0,7l/ha, a ja daję litr z tego paka. Kupować sam axial to dla mnie bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj