Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Agrest    25744

Zasiałem raz wcześnie , było po wschodach -8 i przeżył.

Ty jesteś z cieplejszych rejonów to chyba można ryzykować.

Sprawdź 16 dniową na twojapogoda.pl. badziewna ale daje pogląd czy zmieni się coś.

Sprawdziłem. Siałem 7 marca w 2020r. I to była bdb decyzja bo cholernie sucho było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2451

Sucho jest ale czy jęczmień lubi siew w zimną glebę? A Rsm rozlałeś na oziminy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a pszenzyto tylko na nawozach npk z jesieni , i bez azotu ile by mogło dac plon , bo mam troche saletry ale w zupelnosci za malo i jakbym tylko na pszenice dał a pszenzyto samo z siebie ile by mogło oddac ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25744
16 minut temu, krilan06 napisał:

Sucho jest ale czy jęczmień lubi siew w zimną glebę? A Rsm rozlałeś na oziminy?

Nie rozlałem bo mam awarię.

Testowo w 2020 zasiałem 1m² jęczmienia 8 stycznia. W galerii mam zdjęcie. Przeżył i krzewił się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
16 minut temu, krilan06 napisał:

Sucho jest ale czy jęczmień lubi siew w zimną glebę? A Rsm rozlałeś na oziminy?

Zdecydowanie nie lubi kiedyś zasiadłem jeczmien bo kawałek dalej od domu a obok byl owies nie siałem jakoś wcześnie ale były temperatury tak 5-7 dzień 0 do-3 noc zasiadłem ociepliło się i sieklo go -5 2 noce i powiem że plon był niższy bo obok domu siałem 2 tygodnie później i nie dostał mrozem i był lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2451

No ale z tego wynika że bardziej go załatwił przymrozek niż zimna gleba, pogoda na 14 dni temperaturowo mnie więcej to samo, tak więc będą warunki to sieję 

5 minut temu, Agrest napisał:

Nie rozlałem bo mam awarię.

Testowo w 2020 zasiałem 1m² jęczmienia 8 stycznia. W galerii mam zdjęcie. Przeżył i krzewił się 

Ale będziesz rozlewał czy jak? Ja jutro sypnę trochę saletrosanu

14 minut temu, warchest napisał:

a pszenzyto tylko na nawozach npk z jesieni , i bez azotu ile by mogło dac plon , bo mam troche saletry ale w zupelnosci za malo i jakbym tylko na pszenice dał a pszenzyto samo z siebie ile by mogło oddac ? 

Zależy od roku, na moje oko 2-2,5t no chyba że obornika dowaliłeś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

bez obornika , ale rok w rok zawsze na wszystkie pola sypalem uczciwie npki itd , i sam niewiem co zrobic , rzucic 150 kg saletry to plon tez nie duzo sie podniesie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25744

Tak, ale dopiero po południu dojechała nowa pompa. Jak wszystko będzie ok to może w poniedziałek spróbuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2451
12 minut temu, warchest napisał:

bez obornika , ale rok w rok zawsze na wszystkie pola sypalem uczciwie npki itd , i sam niewiem co zrobic , rzucic 150 kg saletry to plon tez nie duzo sie podniesie 

Oj, 150 kg saletry może zrobić różnicę, oczywiście podane w odpowiednim momencie, do tego jakieś odżywki itp itd i może być ładny plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

zawsze dawałem 2 dawki azotu , to teraz jakby 1 dawka szła to trzeba ją wyśrodkowac ? pomiedzy tak jak normalnie szła 1 dawka a 2  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sphinxi1    32
13 minut temu, warchest napisał:

zawsze dawałem 2 dawki azotu , to teraz jakby 1 dawka szła to trzeba ją wyśrodkowac ? pomiedzy tak jak normalnie szła 1 dawka a 2  ? 

Jak chcesz dawać jedną dawkę to w fazie rurki. To znaczy jak źdźbła zaczną się pionować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek12394    0

Ja mam zamiar w tym roku takze wysiac tylko 1 raz 250kg saletrzaku, i pytanie kiedy najlepiej to zrobic? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9008
44 minuty temu, warchest napisał:

zawsze dawałem 2 dawki azotu , to teraz jakby 1 dawka szła to trzeba ją wyśrodkowac ? pomiedzy tak jak normalnie szła 1 dawka a 2  ? 

Widzę że nie tylko ja mam taki dylemat. U mnie rozkrzewione średnio, 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271

No to ja mam podobnie. Nie wiem czy jechać już - póki jest jeszcze trochę wilgoci, czy czekac do końcówki marca, ale nie pokazują żadnych opadów i może być już dość sucho do tego czasu. W dzień cały czas słońce bez deszczu, w nocy lekki mróz. Do tego duży ciągnik cały czas nie złożony, a małym wszędzie nie wjadę, nawet po mrozie.

Wcześniej planowałem z pierwszą dawka pojechać normalnie i jeśli w kwietniu zboże wyglądałoby obiecująco, to szarpnalbym się i zamówił druga dawkę. Ale z takimi cenami to raczej skończy się na jednej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młody1997    48

Za kilka minut wyjeżdżam z pierwszą i jedyną dawką azotu na zboża. Póki jest jeszcze wilgoć na wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2451

Ja dałem saletrosan ale co z tego jak kizeryt i polifoska wcześniej rozsiane jak leżały tak leżą. W piz_u z taką gospodarką - nie dość że nawozy drogie to jeszcze zimno i sucho

  • Thanks 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271

U mnie to samo z pogodą. A w sierpniu kuźwa deszcz będzie.

Screenshot_2022-03-12-10-12-40-071_com.opera.browser.jpg

IMG_20220312_101305.jpg

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gromi    80

Wy to chociaż posiejecoe po 150 kg na hektar, a u mnie wyjdzie 120 kg saletry 😢 Na początku kwietnia dam jedną dawkę bo przy tych cenach nie ma sensu kupować dodatkowej partii nawozu. Miałem dość ładne pszenżyto, ale ostatnie wichury mocno przerzadziły uprawę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271

Oooo już zmiana prognozy - wtorek/środa deszcz możliwy, także chyba przyatakuje z tą moją jedyną dawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2451
2 godziny temu, daron64 napisał:

Oooo już zmiana prognozy - wtorek/środa deszcz możliwy, także chyba przyatakuje z tą moją jedyną dawka

Z saletrą to bym uważał jak jeszcze takie mrozy u Ciebie zapowiadają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj