Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

tytanowyJanusz    3568
krilan06 napisał:

a znajomy ma jeszcze lepiej bo jego pszenżyto już zjadły świnie i musi dokupić

jeszcze napisz po ile dokupuje aby móc upaść te świnie po 4 zł netto 🙊🙆 w tej chwili to inaczej się tego nie da nazwać niż wolontariat

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25504

Nie hoduje, ale niemal dałbym sobie rękę uciąć te 2 miesiące temu, że dziś będzie wieprzowina na topie i ceny wystrzelą , a tu początek minionego tygodnia wysłuchałem że dalsze obniżki🤦‍♂️

To się eogóle kupy nie trzyma, pozbawione jest jakiej kolwiek ekonomii.

Tak jak piszecie, doprowadzili do rozchwiania rolnictwa. Teraz wykończyli trzodę, zaraz przyjdzie czas na bydło. I okaże się że masa hektarów jest zbędna bo nie będzie na co płodów przerobić. Jedynie bioetanol lub palić w piecu. Ale oczywiście tego drugiego zabronią bo podatków z tego nie będzie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Wszystko by się zmieniło gdyby normy były takie same dla produktów spoza UE , a jeszcze gdyby tak podawać skład % produktu m.in ile jest % mięsa w mięsie i przetworzonych produktów roślinnych ile mają % warzywa czy owocu , ale to mrzonki a każdy patrzy na cenę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Bo do tego dojdzie że zlikwidują. Gdzies ostatnio był artykuł że chiny są już samowystarczalne pod względem trzody, to czekać jak zaraz będą wysyłać wieprzowine do europy. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
12 godzin temu, daron64 napisał:

Jak mnie to wk***ia wszystko. Mam w gospodarce tuzy do ornych 15/15 (mniej więcej). W tym roku myślę, że całkowicie zejdziemy już z bydła, no i na ch*j mi 15 ha tuzow? Co ja mam niby z tym sobie zrobić? 

 

12 godzin temu, HANK napisał:

w 2020 jesienią zaorałem 5 ha i też może być do odsiania. Ciekawe czy mogę kupić 5ha tuzów gdzieś na bagnach zamiast odsiewać i to by przeszło? Chodzi tylko o to żeby we wniosku powierzchnia TUZ się zgadzała?

Nie to tak nie działa , liczy się powierzchnia TUZów w Polsce jak będzie taka sama to nic nie zrobią ale jak za mała to pewnie (bo jak zwykle dokładnie nie napiszą) każą tym co mieli TUZ przywrócić go , to gdyby kupić TUZ od kogoś to nic nie da bo się nie zwiększy krajowy TUZ tyle że Dokupisz a i tak każą dosiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

A gdzies tu pisali, że ma być zmiana i ma się liczyć powierzchnia w gospodarstwie, nie jak do teraz w kraju. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276

Jak tak zrobią to będzie przesrane.do tej pory było tak jak z kwotami mlecznymi.przekroczone w skali.kraju to płacą wszyscy co przekroczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
13 godzin temu, daron64 napisał:

Co do wody, to wrzucalem zdjęcia jak wyglądają moje pola. Czego jak czego, ale akurat wilgoci im nie brakuje. Obecnie nas zalewa dosłownie. Ostatni raz to z paręnaście lat temu tyle wody było.

No właśnie teraz Masz mokro zanim wjedziesz i się obrobisz to będzie już mało wilgoci , jak woda stoi to ciężko będzie , w tamtym roku orałem jak tylko śnieg zszedł fakt nie w dołkach ale po trawie to się nie siada jak po zbożach , a potem znów chyba mróz był czy śnieg albo deszcze . A Ty masz tam rowy w pobliżu i dreny bo to nie robota w błocie się paćkać , w dołkach i u mnie woda stoi dziś ale gdzie sprawna melioracja coś tam już zeszło , 

Tylko czasem nie siej pszenżyta jarego jeden jak siał to doczekać się nie mógł wszystko z pola zeszło jare a jego pszenżyto dopiero dochodziło . Chyba że taka odmiana się trafiła .

4 minuty temu, daron64 napisał:

A gdzies tu pisali, że ma być zmiana i ma się liczyć powierzchnia w gospodarstwie, nie jak do teraz w kraju. 

No najpierw w kraju ma pasować jeden zaorze drugi zasieje i pasuje , a jak nie to ci mieli mają znów mieć , Chodź może by nie doszli jakby dokupić ale ciekawe czy czasem nie będę patrzeć działek na których były te TUZy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Pytanie czy będzie taka cena na Pszenżyto z tego rocznych zbiorów ? .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Nie trzeba  zakładów robić tylko ile będzie zasiane i zebrane Pszenżyta a cena tez zależna od rejonu Polski .

Liczyć każdy potrafi , zobaczy o to lepiej płaci i już sieją , sadzą i tak wkoło to samo .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Dlatego mówię że mozna zakłady robić 😄 , bo niestety trudno przewidzieć cokolwiek ... patrząc na ceny nawozów to za rekordów nie będzie ze zbiorów , ale patrząc na ceny świń to zmniejszenie pogłowia więc paszówki mniej potrzeba będzie a może zostanie , a patrząc co tam Putin kombinuje to całkiem niewiadomo ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

U woźniaka można pisać kontrakty na nowy zbiór zdaje sie po 1040 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

A jak to z kontraktami jest ma ktoś duże doświadczenie , wiadomo że jak cena na kontrakcie podobna jak na rynku albo mniejsza to biorą , ale jak będzie duża różnica tzn na kontrakcie dużo więcej jak na skupie w tym samym czasie to nie kombinują ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958
3 godziny temu, Agrest napisał:

U mnie około 250szt. Stanowisko po łubinie i widać że po części już z tego korzysta. Więc na pewno dostanie mniej azotu jak na innych stanowiskach.

Odmiana na lepsze stanowiska i ponoć do bicia rekordów tylko szybko kiełkuje w kłosie 

Ja też pierwszy raz ją zakupiłem.

Jak wypali to zrezygnuję chyba z pszenic.

 

Mam 2 spore paszarnie pod nosem i pamiętam rok, że w kraju był urodzaj, do tego jechało ziarno zza granicy  i pszenżyta nie chcieli zbytnio kupować...  Pszenica owszem jest bardziej zawodna, ale nie ma problemów ze zbytem. Znajomy zasiał pszenżyto kosztem żyta i skupnik go ostrzegał, że może pożałować, bo jak tak dalej pójdzie to może przyjść rok, gdzie nie będzie miał go komu sprzedać. Teraz jest ssanie na zboże i nawet owies idzie sprzedać w godnej cenie, pytanie ile jeszcze to potrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25504

Realny scenariusz przy upadającej hodowli. Też jeden gość zajmujący się doradztwem, mówił mi że wychodzi z pszenżyta bo robią się problemy ze zbytem. Sieje groch jęczmień i pszenicę.

 

Owies na razie będzie szedł bo stał się modny - płatki, owsianki, ciasteczka i przede wszystkim mleko vege.  Tu naprawdę masa ludzi idzie za modą. W kawiarniach do kawy coraz więcej tego schodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
56 minut temu, Agrest napisał:

Owies na razie będzie szedł bo stał się modny

nie modny tylko jest nadmiar kasy i jest sporo pasjonatów nowych w hodowli koni .   kosztem swiń rosnie hodowla drobiu .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Pierwsze primo to w tym roku będzie masa kukurydzy nasiana bo dobrze ludziom powychodziła, rok dopisał ceny dopisały koszta niskie i mało jeżdżenia przy tym, także zapewne paszarnie się ustawią na kukurydze że tutaj oszczędności będą szukać, po drugie patrząc po cenach pasz do konsumpcji to jeszcze nie tak dawno za pszenice paszową była cena ta sama co za konsumpcję więc gdzieś to im schodzi, pszenżyto jak i jęczmień paszowy podążają tym samym za pszenicą, ale fakt jest taki że jak ktoś chce w żniwa sprzedać to zawsze będzie miał po tyłku bo cena startowa jest niziutka a jak urodzaj będzie i kolejki w pierwszy dzień żniw to cena moment w dół, ja jestem nauczony tego że to co nie mieści się w magazynie to kontraktuje za wczasu żeby nie sprzedawać za darmo a reszta czeka lepszej ceny. Ten rok będzie ciekawy bo z kim nie rozmawiam rolnicy mocno się wypowiadają że albo nie kupią nawozu albo mało, a u chandlowców spory ruch z azotów idzie wszystko na bierząco a dziś jadąc na Ciechanów to widziałem sporo nawozów na podwórkach więc każdy będzie chciał w tym roku zebrać jak najwięcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Nie wiem czy tak duzo kukurydzy nasieją. Ci co mają kupione nawozy w lipcu to moze i tak, a ci co jeszcze nie kupili to na pewno kukurydzy nie posieją, a jesli juz to z marną dawką nawozów, wiec i plon niski bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Na czym w kukurydzy te niskie koszta macie? Chyba że przy nawożeniu 100kg mocznika i 200kg npk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Na grzyba nie trzeba , skracać nie trzeba to klika stów zostaje ale znów suszyć trzeba ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
18 minut temu, sebe1033 napisał:

Na grzyba nie trzeba , skracać nie trzeba to klika stów zostaje ale znów suszyć trzeba ...

Jeszcze napisz jak u mnie w okolicy sie gada że posiejesz i nic nie robisz i nie ma kosztów. Tylko że takich co tak gadali i gadają to z roku na rok ubywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Racja ale z ludźmi to wiesz jak jest nie przetłumaczysz


to jak na 1klasie ziemi to nic nie trzeba dawać samo urośnie i jakie zyski, to po jaki ciul Ukraińcy stoją masowo w Puławach po nawóz i biorą środki ochrony roślin u dystrybutorów? patrzeć się na nie będą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj