Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

tytanowyJanusz    3727

ziarno zdecydowanie w typie pszennym bo C1 o ile pamiętam to miało chyba MTZ= 55g😁, u mnie nie było mącznika wcale, co do krzewienia i wysokości też mam takie spostrzeżenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, Fugeo napisał:

Co polecicie na drugą regulację? Na pierwszą poszło Cuadro w ilości 0,6 l/ha

 

 

IMG_20210515_103430_HDR.jpg

To ile dajesz N że myślisz robić drugą regulacje ?  No chyba tylko pozostaje dać etefon , sam będę jechał tym w pszenicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Około 120-130 ale dodatkowo stanowisko po łubinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
Napisano (edytowany)
13 godzin temu, galan99 napisał:

Liście padły ale korzenie były zdrowe i odbiło wszystko .

 

13 godzin temu, krilan06 napisał:

No ale jednak niektóre odmiany u mnie w okolicy wypadły, zwłaszcza Meloman

kupiłem akurat na jesieni Melomana i Rotondo i oba jakoś pochorowały , tylko że mam mozaiki do tego pagórki to różnie jest miejscami puste place a miejscami gęste nic nie przeżedzone. Po zimie place miejscami ładnie rosło a miejscami puste place , zależnie od śniegu , nasłonecznienia itp , Obecnie  Meloman stoi już drugie kolanko , Rotondo też tyle że te jeszcze ukośnie rośnie 😶

A Meloman odbił z korzeni tam gdzie liście całkiem zdechły miejscami tak 50% to te co na nowao liście puszczały to teraz mają z 4-5 liści 🙃

12 godzin temu, Mariusz2903 napisał:

rzadki siew się sprawdza w dobrej klasie ziemi ja mam 4b to 250 -300 kg trzeba wsiać 

Bajki , pszenżyta sieję 160-180 kg/ha i starcza , posiejesz gęsto to nic się nie rozkrzewi , a jak normalnie to ma jak się krzewić do tego przewiew lepszy grzyb się nie zalęgnie tak łatwo .

Tylko siew zboża przewianego nie spod kombajnu 

Dnia 14.05.2021 o 11:40, Daniel770 napisał:

Na dniach będę robił T2 pszenżycie, pojawił się miejscami mączniak 

A sprawdzałeś co tam bierze oprysk z T1 ? Coś za szybko chyba że już dawno stosowałeś (może masz wcześniej odemnie wegetację ) 

Edytowano przez sebe1033

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7
1 godzinę temu, sebe1033 napisał:

 

kupiłem akurat na jesieni Melomana i Rotondo i oba jakoś pochorowały , tylko że mam mozaiki do tego pagórki to różnie jest miejscami puste place a miejscami gęste nic nie przeżedzone. Po zimie place miejscami ładnie rosło a miejscami puste place , zależnie od śniegu , nasłonecznienia itp , Obecnie  Meloman stoi już drugie kolanko , Rotondo też tyle że te jeszcze ukośnie rośnie 😶

A Meloman odbił z korzeni tam gdzie liście całkiem zdechły miejscami tak 50% to te co na nowao liście puszczały to teraz mają z 4-5 liści 🙃

Bajki , pszenżyta sieję 160-180 kg/ha i starcza , posiejesz gęsto to nic się nie rozkrzewi , a jak normalnie to ma jak się krzewić do tego przewiew lepszy grzyb się nie zalęgnie tak łatwo .

Tylko siew zboża przewianego nie spod kombajnu 

A sprawdzałeś co tam bierze oprysk z T1 ? Coś za szybko chyba że już dawno stosowałeś (może masz wcześniej odemnie wegetację ) 

T1 robiłem 18/19.04 był unix +fenpropidyna +protiokonazol, łan jest gęsty pomimo rzadkiego siewu i do tego 150n (Rotondo) T2 robiłem 15.05 Bixafen i protiokonazol I na tym chyba zakończę, zobaczymy jak będzie czerwiec, jak będzie deszczowy to prysnę tebu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26012

0,5l etefonu wystarczy na pszenżyto?

Jechać od razu t2 czy solo? Rośliny optycznie wyglądają zdrowo, a flaga dopiero wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7
2 godziny temu, Agrest napisał:

0,5l etefonu wystarczy na pszenżyto?

Jechać od razu t2 czy solo? Rośliny optycznie wyglądają zdrowo, a flaga dopiero wychodzi.

Ja jechałam razem z T2 tylko 0,4 etefonu  narazie nie widać przypaleń  jeszcze jest woda 😀

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    8009

ja dałem 0.4 modusa i się zastanawiam czy jeszcze nie polecieć teraz 0.2 dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7
46 minut temu, Uziu92 napisał:

ja dałem 0.4 modusa i się zastanawiam czy jeszcze nie polecieć teraz 0.2 dodatkowo.

R1 0,3modussa r2 flagowy 0,4 etefon powino być dobrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc3    6

Czy 0.6 l Moddusa na pszenzyto miedzy 1 a 2 kolankiem wystarczy z nawożeniem  130N? Jest grube i sztywne źdźbło, bardzo ciemne, ale szaleje do góry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    8009
1 godzinę temu, tytanowyJanusz napisał:

na Moddus w pszenżycie to już ostatni gwizdek

do flagi można jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc3    6
1 minutę temu, krilan06 napisał:

Wg mnie spokojnie wystarczy, jaką masz odmianę?

Rotondo, Belcanto, Probus 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2482

Miałem i Rotondo i Belcanto - przy takim nawożeniu i skracaniu wg mnie nie wyłożą się, a Probus też jest chyba krótkosłomą odmianą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5215

Ziemia podobna i jednakowe nawożenie. Po prawej kwalifikat a po lewej własne ziarno. Temu po lewej coś zaczyna dolegać. Na szybko ktoś by powiedział czego się może tu dopatrzyć? 

IMG_20210517_183534.jpg

IMG_20210517_183657.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5215
7 godzin temu, krilan06 napisał:

A ochronę fungicydową jaką robiłeś?

Właśnie dopiero teraz wjechałem. W pszenżycie zazwyczaj jeden przejazd rocznie robię i starczało. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5215
1 godzinę temu, tytanowyJanusz napisał:

Leszy, czym robisz/ robiłeś grzybowke?

Jakieś Ambrossio czyli tebukonazol. 

@krilan06 zboża trochę po macoszemu się u nas traktowało.  Głównie jako przerywnik monokultury kukurydzy i do przesiania łąki. Ziarna sprawie nie sprzedawaliśmy również, więc nie ważone. Jak rodzice w ogóle nie stosowali grzybówki, to jak słomę krowom słałem to czasem mnie dusiło i alergii dostawałam. Jeden przejazd fungicydem i mam z tym spokój. Jedynie jak się jakąś kupi od mniejszych gospodarzy, ale też coraz mniej takich co nic nie stosują na grzyby.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj