Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Andpol    953
16 minut temu, drobny napisał:

Axial,Puma i jej zamienniki

Co lepsze Axial czy Puma i jak to cenowo wychodzi różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Mam na jednym kawałku okolo 0.5ha sporovperzu bylo to juz z jesieni czy teraz go jakis srodek zalatwi nie szkodząc roslinom pszenzyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Stosuje ktos z was saletre z mocznikiem wymieszana razem?

W poprzednim sezonie tak bylo nawozone i zle to nawet nie wygladalo. Zastanawiam sie czy w tym tak samo jechac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
26 minut temu, Gringo1 napisał:

Mam na jednym kawałku okolo 0.5ha sporovperzu bylo to juz z jesieni czy teraz go jakis srodek zalatwi nie szkodząc roslinom pszenzyta

Apyros 75 WG 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    215
5 godzin temu, Andpol napisał:

Co lepsze Axial czy Puma i jak to cenowo wychodzi różnica?

Moim zdaniem Axial koszt zabiegu na ha to 85zł Puma czy jej zamiennik 120zł,Zastanawiam się co wyjdzie taniej 0,5l axialu+ mustang forte czy axial komplett (jęczmień jary)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19726
12 minut temu, galan99 napisał:

Apyros 75 WG 

Apyros nie załatwi perzu , co najwyżej go zastopuje

15 minut temu, asus921 napisał:

Stosuje ktos z was saletre z mocznikiem wymieszana razem?

W poprzednim sezonie tak bylo nawozone i zle to nawet nie wygladalo. Zastanawiam sie czy w tym tak samo jechac.

a taka mieszaninę równo rozsiejesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
5 minut temu, soltys48 napisał:

Apyros nie załatwi perzu , co najwyżej go zastopuje

a taka mieszaninę równo rozsiejesz??

Nie jest to napewno jedna granula, ale daje rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Tylko niech Cię sąsiad zatrzyma na chwilę i błoto w siewniku. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19726
10 minut temu, asus921 napisał:

Nie jest to napewno jedna granula, ale daje rade.

Jak szerokie Masz ścieżki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
8 minut temu, Agrest napisał:

Tylko niech Cię sąsiad zatrzyma na chwilę i błoto w siewniku. 

Tez tak myslalem, ale jakis czas nic sie nie dzieje. Spokojnie mozna wysiac na polu do powiedzmy 5km od domu.

Bardziej mnie interesuje co na temat takiego zestawu azotu myslicie w dwoch dawkach. Saletra na pobudzenie, a mocznik co prawda w tej temperaturze dlugo startuje, ale tez dluzej dziala i mozna sobie pozwolic na wieksza luke pomiedzy druga dawka. 

@soltys48

Nietypowo, bo 13.5 metra.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19726

Osobiście wolałbym 2 razy jechać nawet tego samego dnia.NIgdy nie wysiejesz tego odpowiednio równo

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Czas wymieszania plus czas dojazdu plus czas wysiewu plus wysoka wilgotność powietrza równa się błoto lub różna norma i rozrzut wysiewu początkiem, względem końca zbiornika.

Choć praktyki wielkiej nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19726

MI tak kiedyś ojciec zrobił(jak jeszcze nie miałem nic do powiedzenia) miało sie na deszcz i co?? Galareta w rozsiewaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

@Agrest 

Sprawdz mieszajac kilka garsci jak masz. Super daleko na dzialki nie mam, ale u mnie nigdy bloto sie nie zrobilo. Sam jestem zdziwiony, bo zawsze tak samo myslalem, ze to sie zwazy bardzo szybko.

Co do rownosci rozsiewu, to juz ciezej stwierdzic. Na oko to wyglada dobrze, ale wiadomo na oko to jeden umarl...

Pomijajac aspekt blota, co myslisz o takiej formie azotu ? W zeszlym sezonie tak jechalem + 1-2 razy dolistnie.

@soltys48

To fakt. Jak cos niespodziewanego by sie wydarzylo to juz lipa.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19726

Rozwiązanie samo w sobie dobre. U siebie daje na N1 saletrosan/saletra N2 mocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19726

Saletrosan 220-250kg , saletra ok 200

mocznik 150

wszystko zależy od stanu roślin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
2 godziny temu, Gringo1 napisał:

Mam na jednym kawałku okolo 0.5ha sporovperzu bylo to juz z jesieni czy teraz go jakis srodek zalatwi nie szkodząc roslinom pszenzyta

Attribut 70 SG załatwi na pewno ten perz, tylko tanio nie będzie zwłaszcza przy zalecanej dawce 100g/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus1986    6

Co myślicie dać na dobrze rozkrzewionego Borowika. W sobotę sypnąłem 100 kg kizerytu bo magnezu mało a i siarka się przyda. Zastanawiam się pomiędzy saletrą a saletrosanem a na N2 mocznik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter1908    7

Witam. Mam na polu sporo bodziszka drobnego. Ostatnio pryskałem Lancetem i byłem zadowolony ale w etykiecie Lancetu nie ma bodziszka. Może Huzar? Tylko czy nie przepusci miotły? Czy Lancet dać i sobie poradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Planuję do wspomnianego herbicydu- dodać fungicyd tylko zastanawiam się czy mogę jeszcze na dokładkę dodać  na skracanie? 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W sumie mieszać z herbicydami to nie wiem czy nie zahamuje rozwoju rośliny bo z jednej strony zastosuje herbicyd i razem z fungicyd oba by były pobierane przez liście nie tylko chwastów ale i rośliny uprawnej-więc ok tu lepiej rzeczywiście osobno... Ale sorki nie chodziło mi o sokoła na skracanie muszę sprawdzić co tam zostało-pomyliłam się z nazwą... Jednak pytanie pozostaje... czy fungi z preparatem na skracanie też lepiej nie mieszać? 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

Dużo osób łączy fungicydy z reg. wzrostu, ale może to spowodować np przypalenia końcówek liści 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj