Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

soltys48    19725
21 minut temu, krilan06 napisał:

Czy ktoś ma doświadczenie z rozsiewania saletrosanu na mokre rośliny? Nie będzie uszkodzeń?

możesz siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

U nas pokazywali początek marca delikatne mrozy -1/-2 przez kilka dni. Myślałem, że spokojnie rozsieje saletrę, ale oczywiście w ciągu kilku dni prognozy się zmieniły i może koło 0 w nocy się zakręcić + deszcz, a potem bez deszczu parę dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

No właśnie czy kolein nie zrobię ale z drugiej strony ścieżki powinny być już ubite bo kilka razy już zjeżdżone od jesieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Scieżek nie mam. Pogodę zmianiaja z dnia na dzień. Będę czekał do 10gdzies czy pojawia się jakieś warunki dobre, jak nie to chyba trzeba będzie próbować, o ile nie będzie lało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Jak się nie pryska na chwasty jesienią to warto się po ścieżkach przejechać pustym traktorem, na wiosnę jest kolosalna różnica, Ciągnik się nie topi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

koledzy czy 200 kg/ha mocznika przedsiewnie nie będzie za bogato na pszenżyto jare?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laope    6

poszło 250 kg saletrosanu26 co dać na 2dawke i ile?czy moze być mocznik za dwa trzy tygodnie?czy moze coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na kawałku pszenżyto dostało na jesień wieloskładnik i wapno, dzisiaj jadę po saletrę i może od razu wezmę coś na 2 dawkę... Na chwasta myślę dać albo huzara albo lanceta, a na grzyba capalo... Będzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, DawidSakowski napisał:

Lancet u mnie miotłe przepuścił i z tego co się słyszy to nie tylko u mnie

OK. Dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

Jaka dawke azotu stosujecie pod pszenzyto jare?


Na jesień poszło około 50 T podłoża z pieczarek. Rok temu było też wożone podłoże z pieczarek ale owies usechl. Nie wiem czy dawać jakieś nawożenie mineralne pod korzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zamiast saletry na 1dawkę kupiłam saletrosan( 5 zł różnicy na t między saletrą), a na 2 mocznika grubego...zobaczymy. Opryski jak wyżej.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430
1 godzinę temu, jedrus2020 napisał:

Jaka dawke azotu stosujecie pod pszenzyto jare?

 

Na jesień poszło około 50 T podłoża z pieczarek. Rok temu było też wożone podłoże z pieczarek ale owies usechl. Nie wiem czy dawać jakieś nawożenie mineralne pod korzeń.

 

Jak chcesz to podaj przedsiewnie 150kg saletrosanu, u mnie rok temu ładnie się sprawdziło, potem pogłównie dałem jeszcze 150kg saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

No właśnie nie chce przesadzic . Mogę jeszcze przed kultywatorem dowieźć podłoża bo mi przywieźli Ale boję się ze powtórzy się historia sprzed roku ze wypali. Tona podłoża zawiera około 6.6 kg azotu z czego roślina w pierwszym roku wykorzysta około 1.65 kg. To mi wychodzi około 82kg azotu. Plus to co zostało z zeszłego roku. Dobrze liczę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj