Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Matey    895
1 godzinę temu, thor1984 napisał:

u was też w pszenżycie i ogólnie oziminach po owsie jest właśnie tego nieprzemarzniętego owsa sporo ? 

Na poprzeczniaku pszenżyta nie widać 🙈


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesiu224    1
1 godzinę temu, Axd529 napisał:

thor1984 napisał: u was też w pszenżycie i ogólnie oziminach po owsie jest właśnie tego nieprzemarzniętego owsa sporo ?  U mnie też pełno owsa nieprzemarzniętego trafia się również owies głuchy w pszenżycie i pszenicy w marcu jak tylko temperatura się unormuje planuje axial komplett.

 

Może pytanie głupie ale wolę się dowiedzieć,miałem w planach zmniejszyć dawkę azotu na pszenżyto bo dobrze rozkrzewione lecz zostało przystrzyżone przez sarny i w związku z tym czy zmniejszyć wysiew azotu czy zwiększyć?

Raczej bym zmniejszył , na moim polu tez był przypadek taki ale dziki poryły i dałem tylko 150 kg yarabely 27 , no i prędzej siarka w postaci MagSul,  na drugą dawkę zwiększ by poszło lepiej w kłosa teraz wystarczy tylko pobudzić i obserwować pogodę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinex    2
Czesiu224 napisał:

20 minut temu, Cinex napisał:

Saletra szła 20.02.2020 to kiedy mogę teraz dać saletrosanu ?

Źle zrobiłeś ze podałeś na 1 dawkę saletrę ja bym podał saletrosan ponieważ ten nawóz zawiera siarkę więc trochę dłużej się rozkłada , teraz bym czekał raczej z tą drugą dawką bo za mocno pójdą zboże do góry i będziesz miał problem z opryskami , a ile dałeś na 1 dawkę saletry?

około 200kg/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinex    2

tak sobie

Cinex napisał:

Czesiu224 napisał:

20 minut temu, Cinex napisał:

Saletra szła 20.02.2020 to kiedy mogę teraz dać saletrosanu ?

Źle zrobiłeś ze podałeś na 1 dawkę saletrę ja bym podał saletrosan ponieważ ten nawóz zawiera siarkę więc trochę dłużej się rozkłada , teraz bym czekał raczej z tą drugą dawką bo za mocno pójdą zboże do góry i będziesz miał problem z opryskami , a ile dałeś na 1 dawkę saletry?

około 200kg/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430
18 godzin temu, jedrus2020 napisał:

W tym roku to na pewno nie wymarzło . A jak sprawa wyglądała w innych latach?

 

A jak wygląda sprawa plonowania pszenzyta jarego sianego wiasna i jesienią? Jak ono plonuje?

 

W zeszłym roku pszenżyto jare zasiane w listopadzie też przezimowało a było po -13 bez okrywy śnieżnej. Plonowało 1-1,5t lepiej niż to z wiosny i szybciej dojrzało do zbioru. W kwietniu poredukowało pędy bo praktycznie nie było deszczu, gdyby nie to to byłaby rewelacja

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesiu224    1
2 godziny temu, Cinex napisał:

tak sobie

 

No to teraz poczekaj jeszcze tak ponad tydzień i wtedy syp ten saletrosan 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinex    2
Cinex napisał:

kupiłem torulex 500 na pszenżyto poleca ktoś ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinex    2

Ambrossio 500sc 0.5 l na h na t1 miał ktoś ten środek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

Ambrossio to tebukonazol tak więc nie bardzo na t1, nie działa na podstawę źdźbła

Delaro wg mnie dobry środek, trochę słabo działa na rdzę brunatną ale to poprawisz t2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

No i poleciało dziś po 150-200 kg saletry w nocy przymrozek był więc się udało. Zostało mi z zeszłego roku mirage co by trzeba dodać do niego na t1? Zawsze szedł tilt turbo i mirage po 0,8 ale teraz chyba tilta się już nie dostanie. Co radzicie domieszać do tego mirage i w jakich dawkach na t1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abc1922    1

Panowie czy moge teraz rozsiac saletrosan i wapno w jednym dniu czy odczekać i rozdzielić nawóz z wapnem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Ja podam duett star 1l plus prochloraz 0,8 do 1l w zależności od działki.

Jakie macie ceny na :

1 Duett star

2 prochloraz

3 unix?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Poszła saletra dziś rano na gorsze stanowiska 60N,na lepsze 50N


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Dawałem prawie 2tyg temu npk i kizeryt. Widać ze te kilka kilo azotu już zaczyna działać. Po niedzieli zapowiadają przymrozki do -5 wtedy pójdzie po 200kg saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

przenżyto siane bezorkowo po owsie , owsa zima nie zmroziła  a dziś wyrwane to owies ma wieksze przyrosty na korzeniach jak przenżyto  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

Mój Meloman zasilony 16 lutego wygląda mniej więcej tak jak planowałem czyli dokrzewia się dzięki działaniu saletry. myślę na drugą dawkę na próbę zastosować Yara Ureas(forma amonowa+amidowa+siarka) i to będzie niewielka cześć pola a drugą część normalnie saletrą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
50 minut temu, Szron88 napisał:

Czym i w jakich dawkach planujecie zwalczyć owies w pszenżycie?

może tym ?     Atlantis 12 OD 500ML + Actirob 842 EC 500ml

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

Czy ktoś ma doświadczenie z rozsiewania saletrosanu na mokre rośliny? Nie będzie uszkodzeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Na pierwszą dawkę nic nie będzie zboza nie są tak bujne nie raz na wilgotne  jechałem i nie zauważyłem minusów teraz rsm stosuje więc bardziej spokojny jestem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

Chciałem jechać jutro, we wtorek podobno ma padać to saletrosan ładnie powinien się rozpuścić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj