Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

lukasz20    710
2 godziny temu, Agrest napisał:

Nie ma sensu dzielić bo za mało towaru i zbyt małe wahania na cenach wydają mi się być w przyszłości . Uzgodnione 130t.

Zostanie jęczmień. Ten puszczę pewno po nowym roku. Ostatnia propozycja 650 netto.

Pszenżyto mam o nieco wyższej wilgotności.

Pieniądze pójdą na 5% na lokatę. Może to być jedyny zarobek na pszenżycie w tym roku.

W jednym skupie widzę u nas pszenżyto po 650 netto w żniwa po 700 netto było... ale to poszło tylko z dalszego kawałka 7t

Edytowano przez lukasz20
  • Like 1

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637
2 godziny temu, FarmerDyzio napisał:

u mnie jeszcze wczoraj 11 mm zapowiadali, dziś już odwołane. Agrest siales rzepak w tym roku ?

Nie. Było około 20ha z zamiarem siania rzepaku. Po chwili zastanowienia ponownie poszedłem w monokulturę zbożową, bo widzę tu większą możliwość zarobku , tudzież mniejszą stratę. Ale kiedyś zasieję by przywrócić do żywych PK które sp***doliło  do Australii przez lata nawożeń.

Chyba że rzepak zastąpi poplon z rzodkwi, co w tym roku na 10ha już rośnie

1 godzinę temu, lukasz20 napisał:

W jednym skupie widzę u nas pszenżyto po 650 netto w żniwa po 700 netto było... ale to poszło tylko z dalszego kawałka 7t

Tu niestety miejsce na mapie ma znaczenie. Dziś transport i pracownik jak nigdy dotąd ma znaczenie i  kosztuje krocie .

Mieszkasz w pępku paszarni i firm skupujących. Ja na peryferiach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710
1 minutę temu, Agrest napisał:

Mieszkasz w pępku paszarni i firm skupujących. Ja na peryferiach

Firm skupujących niby jest, ale ceny nigdy nie należały do najwyższych w kraju. Z tego co widzę najmniejszy spadek na życie jak na razie. 

  • Like 1

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Bardzo ciężka w omłocie, i bardzo wrażliwa na porastanie. Po za tym ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Bez przesady, Rotondo jest dosyć młoda odmiana, odmiana z której ma geny to Twingo, a stare odmiany to Grenado, Dinaro, Fredro czy np Atletiko ale nie bardzo stare. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gazpacho    4

Rotondo na dobrym stanowisku po rzepaku plonowało niesamowicie mimo suszy. Trochę jednak trzeba było opryskiwaczem pojeździć.

Bardzo dobrze się krzewi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7385

Orinoko na 5 klasę po brzózkach pewnie posieje 

Dziś wapno rozsialem 

Frez na 40 cm zrobił to 80koni z rcw czuło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1541
35 minut temu, Karol6130 napisał:

Orinoko na 5 klasę po brzózkach pewnie posieje 

Dziś wapno rozsialem 

Frez na 40 cm zrobił to 80koni z rcw czuło 

kto frezował ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3215
5 minut temu, Roki212 napisał:

Pszenżyto, żyto po siewie ktoś ma zamiar wałowac?

Kazdy czeka na deszcz zeby po orać i siać w mokrą glebę a nie w jakieś tam glebę co 3 miesiące porządnego deszczu nie widziała.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

Ja nie pytam na co kto czeka😝 tylko czy ma zamiar ktoś wałowac jeśli już sieje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507

Ja po orce już walowalem to jeszcze troche wilgoci w ziemi jest. Kto wykonał sama orke bez walowania teraz ma popiół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3215

Ja tak samo, nie ma warunków więc poco a wcześno jeszcze.

Ktoś tam pisał jakieś przysłowie ze szklanka na jesieni to jak wiadro na wiosnę, niema co się spieszyć jedynie to ze jakby już zrobił to miał by zrobione i za co innego się brał.

Tak samo było w żniwa przepadywało codziennie po litrze do trzech i ludzie gówno zbierali a kto poczekał potem przyszli upały i suchutkie zebrał.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperDemczuk    309
9 godzin temu, daron64 napisał:

A mnie koleś zwodzi od 3 tygodni - zadzwoń jutro, zadzwoń jutro, zadzwoń jutro, zadzwoń po weekendzie..narazie uprawa idzie, cały czas pokazują deszcz, także jutro będę sial te parę ha.

A co do handlu, to wieczorem sąsiad bierze małe cielaki, a jutro przyjeżdża handlarz i po 76 latach w tej wiosce kończymy (dzięki mnie, albo przeze mnie - zobaczymy z perspektywy czasu) z hodowlą bydla. 

Aż tak źle z bydłem? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
5 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Ja po orce już walowalem to jeszcze troche wilgoci w ziemi jest. Kto wykonał sama orke bez walowania teraz ma popiół.

Kiedyś siałem na jesieni w popiół, popadało dopiero po 10 października, efektem było 6-7t pszenżyta z ha, więc nie ma co się bać o wilgoć na jesieni, wiosną jest gorzej ... Pamiętam, jak uprawiałem pod siew to świata nie było widać, sąsiedni przejazd był ledwo widoczny. Jak ledwo zaorałem 10 września tak ciągle było sucho do 10 października, więc wałowanie tego popiołu nie miało by sensu a i by pewnie się nie udało, bo by się zwyczajnie to pchało ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj