Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
k16mk    94

Pszenżyto Tadeus myślę że połowa kłosów już na wierzchu , moją przeważnie  16-18 pięterek .

20230516_184737.jpg

20230516_191227.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej wyprawie w pola zauważyłem sporą presję miotły zbożowej, wychodzi liść flagowy i mam zamiar opryskać to axialem ec 50, jest niby do BBCH 37. Można przyjąć że to po prostu zanim wyjdzie kłos? Bo dopiero w poniedziałek wieczorem będzie zabieg to nie wiem jak to się rozwinie w zbożu.

I drugie pytanie, ile przyjąć dni odstępu od t2, jeśli opryskam w poniedziałek axialem to w sobotę mogę t2? 

A trzecie pytanie, czy do axiala mogę dodać siarczan magnezu, ponieważ do t2 chciałem dodać siarczan magnezu ale zanim uporam się z chwastem to pewnie już kłos będzie na wierzchu a wtedy podobno już się nie daje siarczanu dolistne. 

Jeśli ktoś jest w stanie coś podpowiedzieć to bardzo bym prosił. 

 

 

IMG_20230520_144359.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
2 godziny temu, Agrest napisał:

Nie skracaj. Widzę że sucho.

Tan robal to chyba leń ogrodowy.

Dziś do t2 dodałem cyperkil, skrzypionka się trafia.

Wyżej zdjęcia mojego  140N bez skracania

Sucho jest w cholerę. Koło domu poszło 0.6 zamiennika z t1. Te że zdjęć było dużo słabsze i dalem te 0.2-0.25 żeby opróżnić bańke. Zostało mi akurat żeby dać teraz te kolejne 0.25, ale chyba faktycznie - ani tak dobrze nie wygląda, ani pogody nie pokazują takiej, żeby było zasadne mocniej skracać.

 Kurcze 140N bez żadnego skracania chyba bym się nie odważył. Choć teraz częściej jednak wody jest zbyt mało niż zbyt dużo..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430
1 godzinę temu, forestrider18 napisał:

Po dzisiejszej wyprawie w pola zauważyłem sporą presję miotły zbożowej, wychodzi liść flagowy i mam zamiar opryskać to axialem ec 50, jest niby do BBCH 37. Można przyjąć że to po prostu zanim wyjdzie kłos? Bo dopiero w poniedziałek wieczorem będzie zabieg to nie wiem jak to się rozwinie w zbożu.

I drugie pytanie, ile przyjąć dni odstępu od t2, jeśli opryskam w poniedziałek axialem to w sobotę mogę t2? 

A trzecie pytanie, czy do axiala mogę dodać siarczan magnezu, ponieważ do t2 chciałem dodać siarczan magnezu ale zanim uporam się z chwastem to pewnie już kłos będzie na wierzchu a wtedy podobno już się nie daje siarczanu dolistne. 

Jeśli ktoś jest w stanie coś podpowiedzieć to bardzo bym prosił. 

 

 

IMG_20230520_144359.jpg

Jeżeli nie będzie się kłosić to jedź w poniedziałek, w razie jakby już wychodziły kłosy to trochę ryzyko. Ja raz pryskałem wykłoszone pszenżyto pumą axial i nic negatywnego nie zauważyłem. T2 możesz zrobić trzy dni po herbicydzie. Do tego axiala bym nie dodawał siarczanu

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637
Napisano (edytowany)

Ile tej miotły? Patrząc na zdjęcie na tle łanu to nawet nie miała się gdzie uchować .

Ceny na zboża tragiczne  każdy zabieg prawdopodobnie pogłębia straty. Co miała zjeść to zjadła,  a jak trafisz sztukę na 20m² to czy jest sens?

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9920
9 godzin temu, Agrest napisał:

14 naliczyłem

No bo przeważnie mają 16-18 więc jak znalazł 14 to musiał zrobić zdjęcie 🤭🤭

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Agrest no moim zdaniem jest jej naprawdę dużo, i ona teraz równając się z łanem z daleka to się zlewa. Przyspałem wiosnę ale też nie widziałem jej tyle i nie myślałem, że to tak urośnie. Dopiero się tego wszystkiego uczę i na przyszły rok już będę o to doświadczenie mądrzejszy. I też u nas jest strasznie mokro od lutego aż do teraz to może dlatego też tak poszła ta miotła.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcprez    1

Panowie mam pytanie o pszenżyto... Sąsiad do T2 na dwóch działkach dał do skrócenia winsdar bo ktoś mu powiedział że ma za wysokie, tylko najgorsze jest to że na jednej działce już jest kłosek a na drugiej mocno napuchnięta pochwa... Na moje to dał dużo za późno... Podobno dawka to 90ml 250g/kg. Jakie wasze zdanie? Jakie mogą być skutki? Bo może tylko go niepotrzebnie wystraszyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4140
7 minut temu, Marcprez napisał:

 Podobno dawka to 90ml 250g/kg. Jakie wasze zdanie? Jakie mogą być skutki? Bo może tylko go niepotrzebnie wystraszyłem.

Ty już lepiej go nie strasz, a na pewno nie układaj mu dawki, 90ml 250/kg. Co to ma być?    xD Przeczytałbyś przynajmniej etykietę środka zanim zaczniesz pisać.   :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcprez    1
Napisano (edytowany)
10 minut temu, Desperado napisał:

Ty już lepiej go nie strasz, a na pewno nie układaj mu dawki, 90ml 250/kg. Co to ma być?    xD Przeczytałbyś przynajmniej etykietę środka zanim zaczniesz pisać.   :P

Czy ja napisałem że układałem mu dawkę? On taka zastosował i stąd moje pytanie czy może to mieć jakieś negatywne skutki w tak późnej fazie. Kurde a nie ma tam g/kg? U Ciebie zniknęło. Napisalem to po to bo np Optimus ma 175.

Edytowano przez Marcprez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcprez    1
1 minutę temu, Desperado napisał:

Jaką zastosował 90ml? to szkoda było wody i gniecenia tego zboża.

Dodał do T2. Krótko, moze mieć to zły wpływ czy nie? Pusty kłos, zaciśniętą pochewka w tych jeszcze nieeykloszonych? Bez uszczypliwości proszę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94
2 godziny temu, szymon09875 napisał:

No bo przeważnie mają 16-18 więc jak znalazł 14 to musiał zrobić zdjęcie 🤭🤭

znajdzie się i 21 ale żeby co niektórych żółć nie zalała to już nie pokazywałem 😜

20230516_190247.jpg

20230520_185121.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4140
3 minuty temu, Marcprez napisał:

Dodał do T2. Krótko, moze mieć to zły wpływ czy nie? Pusty kłos, zaciśniętą pochewka w tych jeszcze nieeykloszonych? Bez uszczypliwości proszę 

Nie sądzę żeby to miało jakikolwiek wpływ, a tak w nawiasie na pewno to był sąsiad?     :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcprez    1
Napisano (edytowany)
5 minut temu, Desperado napisał:

Nie sądzę żeby to miało jakikolwiek wpływ, a tak w nawiasie na pewno to był sąsiad?     :P

Taa jak w tym kolega prosi o link, a skąd 90ml? bo małpki mają teraz 90ml😆

Edytowano przez Marcprez
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69
Napisano (edytowany)

Tebu mówisz o 250tce?

Dnia 18.05.2023 o 22:33, tytanowyJanusz napisał:

Na Liboriusa AsPik 1L/ha (mój leżak magazynowy), na resztę chyba 1L tebu - tylko tyle i aż tyle.

 

Dnia 18.05.2023 o 22:33, tytanowyJanusz napisał:

Na Liboriusa AsPik 1L/ha (mój leżak magazynowy), na resztę chyba 1L tebu - tylko tyle i aż tyle.

tebu 250ątki?

Ja mam wpisane 1l 500gr w tamtym roku i teraz nie wiem czy to błąd....czy tyle dałem

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tommii    3

Na zachodzie Polski zaczyna się susza. Zboża "siadają" , redukują kłos, zasuszają dolne liście. Na lżejszych ziemiach pojawiają się wypaleniska, a na ciężkich ziemia zaczyna pękać. Jedyne prognozowane opady na najbliższe dwa tygodnie mają wystąpić we wtorek. Jeżeli nie popada to możemy zapomnieć o dobrym plonie...

IMG20230518210229.jpg

IMG20230518210233.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tommii    3

Ten rok zapowiadał się inny. Wiosną nie narzekaliśmy na brak opadów. Niestety w maju spadło kilka litrów wody i już zaczynają się efekty. Zresztą inne lata były inne, bo największa susza była pod koniec krzewienia i wzrostu zbóż, a jak nadchodziło kłoszenie to zaczynało padać. W tym roku jest odwrotnie i obawiam się, że jeżeli chodzi o pszenżyto oraz pszenicę to przyjdzie Nam kosić poślad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3215
Napisano (edytowany)

A unas co tydzień podlewa od 10 do 20l na wschodzie można powiedzieć że nawet mokro,a na ukrainie to niewiem ale biedy napewno z opadami niema.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj