Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
21 godzin temu, SawekBraczyk napisał:

Co to robisz ze wyrobić się nie umiesz ? Hodowla czy kilka tys ha masz pod sobą ? Może pracownika zatrudnij żeby szło ogarnąć . 

Hodowla , do tego rozdrobnione działki i nie wydajny sprzęt 

10 godzin temu, Gromi napisał:

Probus vs Orinoko

Patrzac na łan, Probus zdecydowanie wygrywa 

IMG_20220605_195154.jpg

IMG_20220605_191800.jpg

Ostroga bez ochrony

IMG_20220605_200357.jpg

Pszenżyta też bez ochrony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Robiłem kontrolkę w Ostrodze rok temu, zostawiłem z 10m może  20m bez skracania i ochrony grzybowej. Ziemia IV kl, stanowisko po grochu. Mączniak jadł zboże aż biało, pierwsza burza silniejsza i leżała na kontrolce dobita do ziemi w 80% , reszta pola zdrowa ustała do żniw. Także  twe spokojnie można sobie włożyć...

Ile zbierasz z hektara,  2-3tony? 

W tamtym roku robiłem wszystko jak na forum najlepsi  yacenty itp , kupiłem lepsze fungi typu protiokonazol, cyprodinil, elatus itp . do tego siarczan ,odrzywki i skracanie. Podpatrywałem i starałem robić się jak oni , dałem ponad 500 kg saletry w trzech dawkach , w międzyczasie musiałem zrobić poprawki na chwasty do tego momenty suszy i przypaliłem zboża tymi zupkami 🤨, i jeszcze wszystko robiłem po oprzątku czyli wieczory w polu .  finalnie było do 5 ton z ha belissy , euforii i ostrogi , najlepszy kawałek coś koło 6 ton 

Także myślę że bez ochrony te 4 t też złapie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
2 minuty temu, Dziad932 napisał:

W tamtym roku robiłem wszystko jak na forum najlepsi  yacenty itp

To żeś się zawziął 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ale gdzie indziej w kraju są całkowicie inne ziemie , i warunki . Starsi mawiają że jakie u nas są ziemie i tu nie ma szans na dobre plony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Wszystko można  jak jest woda. Bez wody można się zwijać. 

To co obecnie dzieje się z pogodą to głowa mała by ogarnąć. Grady bardziej obfite jak śnieżyce zimą. Chmury potężne, a potrafią kropli wody nie puścić, wichury o nie  nienotowanej sile...

Środowe deszcze odwołane. Żeby choć z 5mm spadło spokojnego deszczu to podtrzyma nadzieje

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

deszcze odwołali ale za to będzie żarem lało do 45 na słońcu przez kilka dni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

To by zrobiło powtórkę z ubiegłego roku. Naleje pół kłosa pośladem od 4 klasy  do 3 jakoś wytrzyma

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
38 minut temu, Agrest napisał:

jak jest woda

Dodalbym, że jak jest woda w odpowiednim czasie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
1 godzinę temu, Dziad932 napisał:

W tamtym roku robiłem wszystko jak na forum najlepsi  yacenty itp 

To nie ma co się dziwic, że nie wyszło 

  • Like 1
  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimmeshelter    86

5 ton pszenżyta to ja na dwóch dawkach azotu po 150 kg i żadnej grzybówki na 4 klasie zbieram, wiadomo zależy od roku ale coś koło tego się kręci. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gromi    80
5 godzin temu, Dziad932 napisał:

Hodowla , do tego rozdrobnione działki i nie wydajny sprzęt 

Pszenżyta też bez ochrony ?

Też, tylko siane po orce, a nie talerzówce czy agregacie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115
14 minut temu, gomez181 napisał:

Pryska się pszenzyto na kłosa w czasie pylenia???

W czasie kwitnienia nie, pszenżyto po wykłoszeniu zaczyna kwitnąć i trwa to do 2 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
6 godzin temu, Dziad932 napisał:

W tamtym roku robiłem wszystko jak na forum najlepsi  yacenty itp , kupiłem lepsze fungi typu protiokonazol, cyprodinil, elatus itp . do tego siarczan ,odrzywki i skracanie. Podpatrywałem i starałem robić się jak oni , dałem ponad 500 kg saletry w trzech dawkach , w międzyczasie musiałem zrobić poprawki na chwasty do tego momenty suszy i przypaliłem zboża tymi zupkami 🤨, i jeszcze wszystko robiłem po oprzątku czyli wieczory w polu .  finalnie było do 5 ton z ha belissy , euforii i ostrogi , najlepszy kawałek coś koło 6 ton 

Także myślę że bez ochrony te 4 t też złapie 

 

To jak na 500kg saletry I wszystko na tip top robiłeś to mało sypneła🤔 ja u siebie nie przekraczam 300kg saletry. Odżywek nie daję w tym roku, wcześniej przeważnie raz siarczan I mocznik dawałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimmeshelter    86

Oczywiście że się uda, raz nawet kosiłem jęczmień jary u sąsiada i zbiornik w bizonie był w 7-8 minut i wyszło wtedy koło 8t/ha, a ten jęczmień był tylko na jednej dawce saletrzaku 200kg no i chwasty jeszcze. Nikt i tak pewnie nie uwierzy bo przecież trzeba co chwilę latać na pole i patrzeć że o tutaj jakieś przebarwienia na liściu albo miotła wyskoczyła która stoi jak słupy, ale walić to panika czym tu jechać pryskac 😁🤣 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
4 godziny temu, GRZES1545 napisał:

To jak na 500kg saletry I wszystko na tip top robiłeś to mało sypneła🤔 ja u siebie nie przekraczam 300kg saletry. Odżywek nie daję w tym roku, wcześniej przeważnie raz siarczan I mocznik dawałem.

Co prawda nie pszenica, a pszenzyto, ale przy nawożeniu 400-450kg saletry w dwóch dawkach, przedsiewnie 300kg npk (w zależności jaki mają), 100kg kizerytu, dwa razy mocznik/siarczan/odżywki, skracanie + najczęściej jedna grzybowka,przy dobrym przebiegu opadów w najlepszych miejscach coś ponad 6t mi łapalo, ale ciężko powiedzieć ile dokładnie, bo zawsze średnia z całości tylko liczyłem, a mam i bardzo słabe kawałki.

A tu masz "pochwalę się" jak pszenżyto po 300kg saletry + jeden oprysk mocznik/siarczan, bez ochrony wygląda. Przedsiewnie już nie pamiętam chyba 250kg npk, kizerytu w tym roku nie dawałem.

Pierwsze 3 zdjęcia, to najlepsze kawałki słabszej działki. Pomysl, co się musi dziać w najgorszych miejscach.

Następne zdjęcia to już koło domu - czyli lepsza działka. Ten ciemniejsze z pierwszych dwóch zdjęć to kwalifikat borwo (na drugim borwo i gringo), reszta swoje gringo rok po centrali, zaprawiane kinto. Generalnie bardzo rzadkie. Kłosy max w najlepszych miejscach 15pieterek, w średnich 13, a w najgorszych po 10 🙆 tyle, że koło domu bardziej wyrównane niż na tym gorszym kawałku. Także ten...jak pogoda pozwoli skosić, to na kredyty będzie.

 

IMG_20220606_174303_copy_1600x900.jpg

IMG_20220606_173540_copy_1600x900.jpg

IMG_20220606_174525_copy_1600x900.jpg

IMG_20220606_175937_copy_1600x900.jpg

IMG_20220606_180109_copy_1600x900.jpg

IMG_20220606_180218_copy_1600x900.jpg

IMG_20220606_180348_copy_1600x900.jpg

IMG_20220606_180455_copy_1600x900.jpg

IMG_20220606_180344_copy_1600x900.jpg

IMG_20220606_180800_copy_1600x900.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114

Tutaj kłos Probusa, akurat na tej działce przesiewany około 20 października, cóż mogę powiedzieć, cieszy oko, żeby jeszcze tylko tak sypał jak wygląda, to by było fajnie.. :)

Q3Md_OgZ.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Pole sąsiada, gleba mocna 3a ,zasiane w dużej obsadzie. 0 nawożenia, zero ochrony, 0 herbicydu.

Wygląda naprawdę dobrze, żeby nie powiedzieć rewelacyjnie w stosunku do poniesionych nakładów

Choć 300kg saletry pewnie z nawiązką by się zwróciło

20220606_183157_resized.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022

Zasiałem kiedyś pszenicę jarą jako osłonę dla lucerny. Bez nawozów azotowych, tylko trochę NPK i obornik. Żal było to kosić na kiszonkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj