Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Bubas    2
16 godzin temu, luki08 napisał:

avokado bez reeracji, fajnie wyglada ale słabo sypie,mialem je drugin rok i juz wiecej go nie bedzie

podobnie meloman, lepiej zasiac panteon lub fredro

A siałes już panteon?, też się nad nim zastanawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3613
luki08 napisał:

avokado bez reeracji, fajnie wyglada ale słabo sypie,mialem je drugin rok i juz wiecej go nie bedzie podobnie meloman, lepiej zasiac panteon lub fredro

u mnie Awokado ani nie wyglądało, ani nie sypało... a meloman trochę lepszy ale ziarno jak ryż. ze swojej strony mogę polecić Carmelo- u mnie i wyglądało i sypało 😁. Fredro stara dobra odmiana, ciężko już ją dostać


piotr19973 napisał:

Stosował ktoś kiedyś taki nawóz pod oziminy NPK 7-20-30 od Bialchemu? Mam okazję coś takiego kupić za ok 1900 za tonę. To ok 400 taniej niż Polifoska 6 i nie wiem czy warto się w to pakować czy to jakiś szajs.

spokojnie, bierz i wal na pole. w zeszłym roku to siałem 👍 tym bardziej za taką cene bo u mnie jest po 2100zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
4 godziny temu, Dawidko99 napisał:

Witam ktoś miał może Corado lub Liboriusa?

Też jestem ciekawy tego Liboriusa ,dziś rano zamówiłem ,mam nadzieję że dotrze ,będzie porównanie z Tadeus 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25625

A ja się dowiedziałem dziś że mój Zamówiony Tadeus nie będzie osiągalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Carmelo u mnie mialo krotki kłos tyle ze siane 24 pazdziernik po kukurydzy .ale ziarno  ladne grube jak orinoko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidko99    0
Azor07 napisał:

4 godziny temu, Dawidko99 napisał:

Witam ktoś miał może Corado lub Liboriusa?

Też jestem ciekawy tego Liboriusa ,dziś rano zamówiłem ,mam nadzieję że dotrze ,będzie porównanie z Tadeus 

Też zdecydowałem się jednak na Liboriusa zobaczymy co z tego będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103

czy jak posiałem na poplon gorczyce lejkiem i nie bronowałem pola to może być to powód że gorczyca nie urosła a to co urosło to i tak nic z tego nie będzie raczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
Dnia 26.08.2021 o 22:27, Roki212 napisał:

Boxer 800 EC dobry herbicyd do stosowania w pszenżycie ?

w łubinie do kitu ten środek .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
46 minut temu, camo napisał:

czy jak posiałem na poplon gorczyce lejkiem i nie bronowałem pola to może być to powód że gorczyca nie urosła a to co urosło to i tak nic z tego nie będzie raczej?

Pytanie dlaczego nie przebronowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
1 godzinę temu, krilan06 napisał:

Pytanie dlaczego nie przebronowałeś?

szczerze to chciałem sprawdzić jak to powschodzi, czy lepiej zabronowac czy bez też będzie ok, ale nie jest i właśnie dochodzę do tego czy jest to wina nie przykrycia glebą nasion, czy jednak moze być inny powód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioRS    94

Jakbyś przebronował  i nie wschodziło to byś mógł szukać przyczyny a teraz powód znasz 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8983
8 godzin temu, camo napisał:

szczerze to chciałem sprawdzić jak to powschodzi, czy lepiej zabronowac czy bez też będzie ok, ale nie jest i właśnie dochodzę do tego czy jest to wina nie przykrycia glebą nasion, czy jednak moze być inny powód.

TO trzeba było to zrobić,  żeby wiedzieć 🙆‍♂️?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Jedna działkę przez pomyłkę potalerzowalem a potem mi się przypomniało że miał być tam poplon. Poleciał łubin z rzepakiem. Niczym tego nie ruszałem.  100% wschodów. Fakt że.pogoda.dopisala bo ładnie popadało po rozrzuceniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
12 godzin temu, Agrest napisał:

A ja się dowiedziałem dziś że mój Zamówiony Tadeus nie będzie osiągalny

A jakie Ty województwo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
11 godzin temu, camo napisał:

szczerze to chciałem sprawdzić jak to powschodzi, czy lepiej zabronowac czy bez też będzie ok, ale nie jest i właśnie dochodzę do tego czy jest to wina nie przykrycia glebą nasion, czy jednak moze być inny powód.

Rzepak jak się osypie czy zostanie po kombajnie to bez ruszania pola rośnie, może słaba zdolność kiełkowania?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25625
1 godzinę temu, Azor07 napisał:

A jakie Ty województwo ?

Mazowieckie.  Ale zamawiałem tylko 200kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
2 godziny temu, Agrest napisał:

Mazowieckie.  Ale zamawiałem tylko 200kg 

To ja 150 kg i też był problem prawie po tygodniu od zamówienia że nie wyśle bo nie niema kto pakować kazałem doliczyć 20 zł i niech wysyła a miało być 195zł /100kg +100 przesyłka .Na miejscu niema problemu z kupnem ale i od Ciebie daleko https://www.olx.pl/d/oferta/pszenzyto-ozime-c1-su-liborius-tulus-octavio-tadeus-probus-CID757-IDBauub.html  mam nadzieję że z Liborius nie będzie problemu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Siałem Trapero dwa lata temu, niestety rok piekielnej suszy. Oddał mi  6 ton, jednak nie jest to obiektywna wydajność. W następnym roku sąsiad je posiał na gorszej ziemi, z wysadami piasku i był zachwycony, nie pamiętam wydajności dokładnie , ale na pewno ponad 7 ton. Z charakterystyki: wysokie, lubi się położyć przy gęstym siewie, typ bardzie żytni. Nie jestem specjalistą, ale następnym razem siałbym je rzadziej. Posiałem 230 kg, stanowczo za dużo, ale dopiero uczyłem się rolnictwa. Rok wcześniej miałem Rotondo, mój pierwszy rok rolnictwa, oddało mi ponad 7 t, przy siewie 170 kg. Uważam, że pszenżyta Dankowskie są godne zainteresowania, patrząc na ich ofertę wydaje mi się, że oni się w nich specjalizują. Z ich "stajni" wybrał bym pszenżyto, pszenice bym sobie odpuścił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj