Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Gość   
Gość

Ja też w tamtym roku razem w mieszaninie z expertem, i też wszystko ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
3 godziny temu, aro321 napisał:

czy chlorotoluron mogę zastosować na mokre rośliny?

Jeden rok dawałem Ctu i dff było 5 stopni wiatr i rośliny wiadomo że nie były suche w nocy przymrozek - 3 i było ok. Wiadomo że w listopadzie czy październiku trudno o idealne warunki rano mgła rosą słońce krotko świeci roślin nie obsuszy wieczorem też moment mgła i rosą. Jesienne zabiegi często są w warunkach słabych a mimo to działają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

te żółknięcia pszenżyta to na klasach ziemi 4  5 i 6 na 3 2 i 1 tego nie widzę objechałem trochę na glinie i rędzinach jest zieloniutkie ale jak łapie piachu to żółte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Tak się zapytam czemu na piachu żółknie ?

Oprysk zadziałał za głęboko czy co ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350
5 minut temu, galan99 napisał:

Tak się zapytam czemu na piachu żółknie ?

Oprysk zadziałał za głęboko czy co ? .

Bo żółty piach .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114
10 minut temu, galan99 napisał:

Tak się zapytam czemu na piachu żółknie ?

Oprysk zadziałał za głęboko czy co ? .

Też to zaobserwowałem i też chciałbym wiedzieć. To nie oprysk, nie pryskałem niczym na jesieni i mam to samo. Żółknie od najstarszych liści, wygląda jakby brakowało składników pokarmowych... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207
Ursus932 napisał:

Dnia 5.11.2020 o 08:39, jedrus2020 napisał:

jaki rejon Polski tyle dają za zyto?

@jedrus2020a bliżej Ciebie po ile skupy płacą za pszenżyto i żyto?  Za Żyto mi zaproponował 470 🙆‍♂️

ja sprzedaje prywatnie. Rok temu sprzedawalem po 550. Zobaczymy za ile w tym roku pójdzie. Na przełomie roku mam sie odezwać jakbym nie sprzedał do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2428
13 godzin temu, drobny napisał:

Siac jeszcze ozime czy z przewódką ryzykować ?

Pszenicę bym siał ozimą ale pszenżyto wg mnie to już przewódkowe, z resztą jeszcze sam chcę zasiać kawałek przewódki a oprócz tego groch ozimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25622

No to wytłumaczcie dlaczego np hodowca pszenżyta Probus jako termin późny określa siew do grudnia? I to bez uwzględnienia rejonu siewu.

Zrobić próbę na polu, połowa ozime, połowa jare 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
17 godzin temu, pop129 napisał:

Też to zaobserwowałem i też chciałbym wiedzieć. To nie oprysk, nie pryskałem niczym na jesieni i mam to samo. Żółknie od najstarszych liści, wygląda jakby brakowało składników pokarmowych... 

dawniej pod oziminy praktycznie nie stosowało się azotu zapadało już pod koniec pażdziernika w sen zimowy padały śniegi to pszenżyto mogło wyprzeć teraz zimy nie ma już parę lat zboże cały czas pobiera składniki w tym azot z gleby  u mnie wszyscy stosują npk 6 20 30  to jest 6 kg azotu na ha to trochę za mało na taką długą jesień

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

A jak się ma taką pogoda do samej specyfiki odmian ozimych. Dawniej mówiono że np pszenzyto potrzebuje iluś tam dni zimnych żeby później wogole był plon. Chyba ze coś potrafiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Panowie, moge jechac z opryskiem Lentipur+ Glean, przy temperaturze przez najblizsze 5 dni 7-8 stopni w dzien, 2-4 stopnie w nocy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
Przed chwilą, MalyRolnik18 napisał:

Panowie, moge jechac z opryskiem Lentipur+ Glean, przy temperaturze przez najblizsze 5 dni 7-8 stopni w dzien, 2-4 stopnie w nocy ??

Temperatura wymarzoną lepiej nie będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

U mnie miało być pszenżyto tu (zdjęcie) ale do tej pory woda stoi ,zaryzykowałem i na innym kawałku zasiadłem melomana 3.11 jak nie wypali to na wiosnę jęczmień .

IMG_20201107_151829.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
4 godziny temu, jaco512 napisał:

pszenżyto typu żytniego i żyto krzewi się tylko raz na jesieni typ pszenny pszenżyta i pszenica ozima krzewi się dwa razy jesień wiosna  wydaje mi się że dlatego pszenżyto i żyto siejemy wrzesień a pszenicę nawet w listopadzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariez    16

300 kg to na bogato.nie za dużo?ja siałem melomana około 15 października chciałem 220 kg wyszło 170 co daje obsadę 420 sztuk na metr.myślałem że będzie kiepsko ale wygląda super na razie i w sam raz a jak będzie dalej zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj